הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טור אישי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

ישבתי חשבתי מצאתי ניסיתי והנה אני כאן כמדי שבוע עם סיפור חדש
מאת:  איתמר גל לאתר של איתמר גל
25/11/2002, 21:40

                

   


מכירים את התחושה של "אולי השילדה לא מתאימה לי?" אז לא רק לכם זה קורה. כמעט לכל רוכב ישנם כאלה רגעים של חוסר וודאות. רגעים בהם אין הרגשה של התאמה לאופניים. ימים בהם המרחק בין החבילה לשילדה נראה דמיוני.

הסיפור שלי התרחש לפני כשנה וחצי בבוקר קיץ חם ולח. הייתי לבדי במיטה. אשתי שהיתה אז חברתי יצאה לבית קפה עם אמה ואחותה. בערב הייתי אמור לפגוש את הוריה בפעם הראשונה. יום גדול. קמתי ונכנסתי למקלחת כמו איזה גוסטאבוס אנטוניוס בנדיטוס. עמדתי מול המראה מלא התפעלות מיצירתו המדהימה של אלוהים, "איזה שילדה, איזה אוכף, איזה צביעה. אני ענק!". שריר פה ושריר שם יורה במראה מאקדח דמיוני, הרמת גלגל דמיונית ומשפטים מהסרט נהג מונית. בקיצור זו היתה ללא ספק תחילתו של יום טוב. התקלחתי ויצאתי מהמקלחת כשמגבת כרוכה סביב מותני. עברתי דרך המטבח, כוס קפה חם ומתוק, מאפרה מהמזרח הרחוק וסיגריה תוצרת חוץ. התיישבתי בסלון וכמו בכל בוקר בהיתי כמו טמבל באופניים. יהיה נכון יותר לומר שבהיתי כמו טמבל בשילדה, וכמו בכל בוקר שוב ניקר בי החשד שיש חוסר התאמה במידת האופניים. " סיכוי טוב שרימו אותי בקניה?"... "כן?" "...כן?!", "כן!!!"... " הכל פשוט לא מתאים! כולם רמאים! שודדים!". משם בפנטזיות ממש הגיוניות אמרתי לעצמי "זה ימנע ממני פיתוח נכון של טכניקות רכיבה!".... "לא אופיע בטלביזיה ולא אשתתף בפרסומות! ....והכי נורא, לא אהיה רוכב פרירייד אמיתי!" חברים כל חיי עברו לנגד עיני כמו סרט בהילוך מהיר, והנה, אני עומד על סלע גדול, גדול? ענננננק! רוצה לקפוץ אבל בדיוק אז הפחד שהשלדה לא מתאימה לי משתלט עליי. אני קופא ולא יכול לקפוץ להציל את אהובתי משודדים חרמנים ואכזריים. הם מתרחקים על גבי אופני פרירייד אימתניות למעמקי היער תוך שהם צוחקים, יורים באויר, שותים טקילה מבקבוקים בגודל ליטר ותוקעים גרפצים בספרדית...." ......עצור! אתה בפרומו. REWIND... אני בסלון, קפה, סיגריה, ....PLAY. הקיצר, החלטתי לעשות מעשה ולבדוק לבד ובאופן מדעי את התאמת האופניים לגופי.

רעיון מדהים עלה, להציב את המצלמה הדיגיטלית על חצובה, לכוון את הטיימר, לעלות במהירות על האופניים, לצלם ולהשוות את התמונות לתנוחות של רוכבים מהאינטרנט.

מרוב התלהבות השארתי את המגבת בסלון ונכנסתי לניסוי עירום וגברי כביום היוולדי. ישר גיליתי שאין לי די זמן בכניסה לתנוחה הנדרשת. ניסיתי לשבת ופשוט לא הספקתי... בקיצור, לאחר כרבע שעה של נסיונות היו לי כ 10 תמונות של ישבני הפעור. איך מגיעים לתנוחה הנכונה על האופניים ובזמן? כאן השתפר הרעיון, שני כיסאות בצידי הפדלים, האופניים עומדים על שרפרף נמוך מאחור וערימת ספרים מלפנים. כך ניתן לשבת על האוכף, הרגליים "כאילו" על הפדלים, הידיים על הכידון, טיימר על המצלמה ו...צילום. אבל אז גיליתי שבכל תמונה הידיים ישרות מדי או כפופות מדי ולא ניתן לראות את התנוחה המלאה. מה עושים?. עוברים לסיטואציה מורכבת עוד יותר. החלטתי להכניס לצילום גם את מראת המקלחת שתשקף גם את דמותי מקדימה וכך תתקבל תמונה מלאה של המצב. תוך דקה בניתי במקלחת את כל הקונסטרוקציה והרגע הגיע... כן אני פשוט גאון של אמא.

עליתי על האוכף בהרגשת ניצחון. רגליים על הכיסאות, הידיים על הכידון, המבט מיושר קדימה, המראה מולי טיט טיט טיט מהמצלמה.... ואז רעש פיצוח, השרפרף נשבר והנה אני איתמר גל, ישוב ערום על אופניים הנמצאים במגמת עליה ... טיט טיט... באופן אינסטינקטיבי לחצתי חזק על הבלמים, ... טיט טיט... האופניים קפאו. ואז כשרציתי להוריד את הרגליים לרצפה הפדלים נתלו על הכסאות... טיט טיט... וטראח אני יושב חזק על השילדה, כאבים עזים בחבילה וקול של לוייתן בן יומו בוקע ממעמקי בטני.... אז שחררתי את הבלמים.... שומו שמיים, הנורא מכל קרה, הכבלים שעל צינור השילדה העליון הסתבכו לי בעור של ה"מערכות" והשערות נתפסו בקיצור..... פלונטר ואני בעוצמה מלווה בפזילה אמרתי רק "עוההההההההה".

אז מה היה לנו? אני חייב לעשות לכם סדר.
... אני ישוב ערום על שילדת האופניים. שני הכסאות מהצדדים והגלגל הקדמי על הספרים, מצלמה מצפצפת, מראה ו... כן, ה"חבילה" מסובכת בכבלים של האופניים, אז מה עוד יכול לקרות? לאן הסיטואציה יכולה להתפתח? כן! הדלת נפתחת, חברתי ואמה נכנסות בבהלה, ציפצוף דק וקצר והבזק מהמצלמה. היא צורחת אמא שלה מתעלפת ואני בצרחות אימים....." תשחררי אותי, נתפסו לי הביצים", ..."חכה! אני מביאה סכין ",היא אומרת "למה סכין?" צרחתי, והיא " לשחרר לך את השיער וה... זה שלך, לחחחתוך!", הפסקתי לנשום!....עצור! אתה בפרומו. תעביר אחורה עד לנקודה שאני בסלון, קפה, סיגריה, אופס שכחתי, בטן קטנה...אני בוהה בשילדה... " פאאאק מה כבר צהריים? איזה בעסה רציתי לרכב בירקון, נו טוב יאללה לפורום. מחר כבר נגהץ איזה סינגל בצפון".
 
 אילן אידלסון...
אילן אידלסון רוכבי העילית - הפנים שמתחת לקסדה והאנשים שמאחורי השמות המובילים להמשך
 10 דברים שלא ידעתם על יורי לוינזון...
10 דברים שלא ידעתם על יורי לוינזון רוכבי העילית - הפנים שמתחת לקסדה והאנשים שמאחורי השמות המובילים להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של איתמר גל...
 לתצוגת פורום
השיטה המדעית להתאמת גודל האופניים לרוכב
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 30/11/2002 :18:30 משתמש אנונימי  מי?אני? עם תוכן  איפה התמונות איפה????
 27/11/2002 :23:11 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  ירון גבע עם תוכן  פצצה
 27/11/2002 :00:58 משתמש אנונימי  מ.ב. עם תוכן  יפה,חכה שהשויגער(החותנת)תשמע כמה הוצאת על האופניים
 27/11/2002 :00:20 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  ohad ben hamo עם תוכן  אהבתי רק נקווה שאתה רוכב כמו שאתה סופר...
 26/11/2002 :23:58 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתמר גל ללא תוכן  דרור, למה כולם לא מזוהים?
 26/11/2002 :17:41 משתמש אנונימי  אורי עם תוכן  איתמר ועיסקת החבילה.
 26/11/2002 :17:01 משתמש אנונימי  ערן עם תוכן  אתה שרוט לגמרי...
 26/11/2002 :14:19 משתמש אנונימי  אילן אולמן עם תוכן  על הקנאה וחוסר הפרגון!!!
 26/11/2002 :16:00 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  R K עם תוכן  אילן - מילים בסלע.
 26/11/2002 :16:39 משתמש אנונימי  אלון עם תוכן  ל"מגיניו" של איתמר...וגם לאיתמר עצמו.
 26/11/2002 :17:45 משתמש אנונימי  אילן אולמן עם תוכן  לאלון!!!
 26/11/2002 :18:33 משתמש אנונימי  אלון. עם תוכן  מאיים ?
 26/11/2002 :11:50 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  עומר כהן עם תוכן  האם אני מריח בכתיבתך הצלפות חבויות?
 26/11/2002 :11:24 משתמש אנונימי  דן ברגשטיין ללא תוכן  
 26/11/2002 :10:41 משתמש אנונימי  אלון עם תוכן  דע לפרוש בשיא !
 26/11/2002 :09:51 משתמש אנונימי  Tzvika Shoham עם תוכן  מצחיק ומשעשע
 26/11/2002 :00:00 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  לירן רייש עם תוכן  חחחח....יפה יפה...


[ ]
לפרסום זה יש: 21 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 43    דרוג כללי: 4.09

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019