FeellTheNature
 מאת: ניר ויסמן
נגרר (טריילר) ציוד לאופניים. הפתרון הנח לרוכבים אשר מתכננים לקחת עימם ציוד ולצאת לטיול אופניים ללא רכבי ליווי ולוגיסטיקה מורכבת !!!
נפתח ב: 24/7/2009

לעמוד הבית של אתר הרים
הרים > בלוג
 ניר ויסמן
...

שילחו לי הודעה

בלוג זה נצפה  7162 פעמים
 6/6/2009   FEELTHENATURE - תרכב את השטח תרגיש בבית 4214
נגרר ציוד לאופניים (טריילר) הינו פתרון נח ויעיל כאשר הנכם מתכננים טיול ארוך שכל מטרתו להנות "אך ורק" באמצעות האופניים כאשר כל הציוד הנחוץ נמצא בהישג יד וללא הצורך ברכב(י) ליווי.
טיול אופניים של יום, שלשה ימים, חודש ויותר מצריך חשיבה קצת שונה בהשוואה לטיול סוף שבוע של מספר שעות בחורשן, בן שמן, מרכז מירב, דישון...
טיול אופניים ארוך מצריך אותנו לחשוב כמו מוצ'ילרו/טרקר (טייל) אשר יוצא למספר ימים/חודשים למזרח הרחוק,לדרום אמריקה, שביל חוצה ישראל וכל מה שהינו נושא עימו הינו התרמיל עם הציוד.

באירופה ובארה"ב המגמה של לטייל עם האופניים לצאת מהבית ולחצות ערים, מדינות, ויבשות מאוד פופולרית וניתן לראות רוכבים רבים על אופניים כאשר כל הציוד הנחוץ להם נגרר על טריילר בעל גלגל 16 אינצ' עם צללית נמוכה המחובר לציר הגלגל האחורי של האופניים בחיבור מיוחד.
ניתן לראות בודדים, זוגות ומשפחות שלמות - הורים עם 2 הילדים הלוקחים חופשה ממרוץ החיים ורוכבים מספר חודשים למקומות מהממים בכל תנאי מזג האוויר כאשר כל הציוד הנחוץ להם אטום בתוך תיקים מיוחדים האטומים לחדירת מים.

FEELTHENATURE הינה יוזמה אשר התגבשה במשך שנתיים ע"י שני טיילים וותיקים ורוכבים בעלי נסיון של מעל 2 עשורים ומטרתה אחת - לקדם את תודעת רכיבות הטורינג, רכיבות מרובות ימים על דרכים ובשטח כאשר כל הנחוץ לרוכב נמצא עימו.

דמיינו אותכם רוכבים את שביל ישראל כ 1,000 ק"מ של רכיבות, או לחילופין יורדים למדבר לשלושה ימי רכיבה כאשר באופק אתם מתכננים את חוצה אירופה או דרום אמריקה וצ'ילה על אופניים.
דמיינו את המשפחה עם הילדים יוצאת ליום כיף של רכיבות ביערות מנשה, בגולן, לאורך יער ביריה או באיזור שדה בוקר, יום של הנאה, כיף, יום שכולו ירוק ללא זיהום הסביבה וכל הציוד הנחוץ ארוז בטריילר המחובר לאופניים מאחור וזמין בכל רגע.

על הטריילר ניתן להעמיס את הציוד הנחוץ ולארזו בתיק מיוחד אשר יגן עליו ממים, בוץ, גשם, ופגעי דרך שונים, תוכלו להעמיס את האוהל שלכם, המזרון, המים, שק השינה, האוכל והגזייה על מנת שתוכלו לבשל את הפחמימות הנחוצות לעוד יום של רכיבות, תוכלו לקחת את הביגוד שיתאים לכם לרכיבה לימים קרים וגם לטיול בעיר הקרובה לאחר מסע מפרך של עשרות ק"מ ביום.
תוכלו לרכוב עם הטריילר בקלות בסינגלים, בכביש ובשטחים סלעיים, לבצע פניות חדות ולדלג על מדרגות סלע.

(הסרטון הבא ממחיש את חווית הרכיבה עם טריילר וציוד)

קיימים מספר סוגים של טריילרים לנשיאת ציוד הנרתמים לאופניים. טריילרים בעלי גלגל אחד, שני גלגלים, שילדה קשיחה, שילדה מתקפלת, חיבור אחורי על ציר, חיבור צידי וכו, לכל אחד יש את היתרונות המיוחדים לו וניתן לומר שכולם טובים באותה מידה וכל אחד מיועד לאופי טיול רכוב שונה.

קיימים מספר יתרונות לטריילר ציוד המתחבר לאופניים:

* השקעה חד פעמית לשנים רבות
* יכולת העמסת ציוד עד כ 35 ק"ג
* מתקפל, קל לאחסון במקום קטן, קל לנשיאה ולשילוח
* מבנה פתוח המאפשר העמסת ציוד באופנים שונים
* חיבור וניתוק פשוטים וללא כלים לאופניים
* מבנה צר המתאים לרוחב הרוכב, הטריילר יעבור גם בדרכים צרות וסינגלים
* תחזוקה ותפעול בסיסיים
* עמידות בתנאי מזג אוויר קשים
* תאימות לכל סוגי האופניים והגלגלים
* פשטות (אם זה לא יהיה פשוט זה פשוט לא יהיה) !!!

פרמטר חשוב הינו כושר ההעמסה של הטריילר והמשקל אשר אותו הרוכב מרגיש.
מכיוון שהטריילר נגרר ונע באמצעות גלגל אחורי חלוקת "סחיבת" המשקל מתחלקת 50/50 בין הרוכב לבין הטריילר. ככל שיסודר הציוד הכבד יותר קרוב לאופניים ובחלקו התחתון של הטריילר חלוקת המשקל תשתנה לטובת הרוכב.
חלוקת הלחץ המופעל על האופניים לעומת זוג "שקיים" אינה ניתנת למדידה מדעית מכיוון שהלחץ המופעל על האופניים בחלק האחורי כאשר רוכבים עם שקיים הינו גדול יותר ועלול להשפיע על ההיגוי ולגרום להרמת הגלגל הקידמי ואילו עם טריילר לא מופעל כמעט לחץ על החלק האחורי, בשל חיבור נמוך וגרירה ואין גם צורך בחישובי העמסת משקל כמו שמתבצע בד"כ עם שקיים.

אני מקווה שקצת שפכתי אור על תחום חדש/ישן ועם פתיחת שביל ישראל לרכיבה נראה יותר ויותר רוכבים אשר לא יזדקקו לרכב מלווה, ירגישו ירוקים יפתחו את התחום ביחד עימנו ויתרמו מנסיונם.

גילוי נאות,
הכותב עוסק באופן מסחרי בתחום.
פורסם על ידי ניר ויסמן @ :6/6/2009 4:38:50 PM
 הבלוגים שלי
  
הוסף בלוג
 הקישורים שלי
 לפורום של הבלוג
קישור
 מועדפים
הוסף למועדפים!
 אני בהרים
כתבות שלי
סקירות המוצרים שלי
סקירות המסלולים שלי
המכירות שלי
תמונות שלי
 התמונות שלי
תגובות לבלוג
FeellTheNature
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
תאריךמחבר\תהודעה
––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2018