הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור ביוגרפיה
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

לאה בראיון אישי לקראת משחקי המכבייה. ''אני מתייחסת לתחרות (אליפות ישראל) ברצינות ורוכבת הכי חזק שרק אפשר, אף פעם לא ברור איך תתפתח התחרות. אני נהנית לבוא ולהתחרות ומקווה בעתיד לבוא יותר ולתרום לענף''
מאת:  אלעד פלטין Power-Train לאתר של אלעד פלטין Power-Train
3/7/2009, 18:28
לאה עם חולצת הקבוצה ומגני הדויד - אלופת ישראל
                

   

  אני נהנית לבוא ולהתחרות ומקווה בעתיד לבוא יותר ולתרום לענף 

כבכל שנה ב 5 שנים האחרונות, לאה גולדשטיין מגיעה לישראל מארה"ב, כדי להשתתף באליפות ישראל באופני כביש במקצי נג"ש וקלאסי.

מתוך אתר איגוד האופניים: בקטגוריית הנשים עילית הפגינה אלופת ישראל הרוכבת המקצוענית (ארה"ב) לאה גולדשטיין מפגן יחיד מרשים  כאשר היא מותירה החל מהסיבוב הראשון את המאבק רק על המקום השני. לאה הרוכבת באופן מקצועני בארה"ב זכתה בשבוע שעבר גם באליפות ישראל נגד השעון.

בשישי האחרון, הצלחתי לתפוס את לאה לשיחה טלפונית ארוכה, בכדי לשאול אותה מספר שאלות שגולשי תפוז ואחרים היו מעוניינים לשאול אותה. אני מקווה שהצלחתי לענות על מרבית השאלות שנשאלו ללאה, בחלק מהפעמים הוספתי גם אני שאלות נוספות.

ראשית, ציטוט וה Profile של לאה כפי שמוצג באתר הקבוצה המקצוענית שלה ValueAct Capital

Current Resident: Kamloops, BC
Date of Birth: February 4, 1969
Profession: Professional Cyclist

Leah is back again for another season of stage races in 2009. When the road pitches upward, you’ll find her at the front of the peloton. Goldstein won the Mogollon hilltop finish stage at Gila and went on to win the overall title. A three time winner of the Mt. Hood Cycling Classic, all eyes were on her in 2008 to defend the title; but it wasn’t meant to be and she ended up 3rd. But not without winning the grueling 19 mile time trial stage! Goldstein is current Israeli National Champion for both the road race and the time trial.

 


לאה בנס הרים בשנה שעברה
לאה בנס הרים בשנה שעברה

 כשפגשו את שני בלוך ביחד איתי – שאלו אותה והחמיאו לה באותה הצורה 

שאלה של מור שלזינגר :
האם את רואה שינוי בענף ? או איזה התפתחות משנה לשנה ?
לאה   : " כל שנה אני שומעת פחות או יותר את אותם הדברים מהבנות המתחרות. אני הייתי מאוד רוצה לעזור להן, אבל עם מהירות כזאת ברגליים, קשה לי לעשות זאת, הן צריכות להשתפר הרבה יותר כדי שאוכל לעזור להן בחו"ל...אין מה לעשות, את השיפור הן צריכות לעשות לבדן".
אלעד : "מה הדרכים שלך ?"
לאה : "הן צריכות להתאמן נכון יותר כנראה, כמו שזה נראה עכשיו, זה פשוט לא מספיק. או מבחינת תחרויות, אשר בישראל אין הרבה, אז לפחות שיתחרו בפלטון של הגברים כדי לקבל את המהירות, זה ישפר אותן מאוד. קשה מאוד עד בלתי אפשרי להשתפר במרוצים להן מוזנקות 8 בנות. בקבוצה שלי, הנבחרת רק מורכבת משמונה בנות, בארה"ב אין מצב כזה שלפחות על הקו זינוק עומדות כמה עשרות בנות, המרוץ שונה לחלוטין".

שאלה של 'שוקי הכבישון' – "זה לא קצת קטנוני לבוא ולנצח מראש ?"
לאה : "זה לא קטנוני, יש סיבות לכך שזה קל מדי, הבנות לא מתאמנות נכון. דרך אגב, שום דבר לא ידוע מראש בתחרות.
אני מאוד גאה לבוא לכאן כל פעם מחדש ולהתחרות באליפות ישראל באופני כביש. אני ישראלית לכל דבר ומייצגת את ישראל בכל תחרות אליה אני מגיעה. כל סט הלבוש האישי של הקבוצה המקצוענית שלי מורכבת ממגני דויד, באישור מיוחד של מנהלת הקבוצה. אני הרי אלופת ישראל, אלה הם החוקים.
http://www.teamvalueactcapital.com
כשאני מתחרה בעולם אני מתחרה כישראלית לכל דבר, לא קנדית ולא אמריקאית, הלבוש והכול – רואים שאני מייצגת את ישראל כאלופה לאומית. כשאני באה לתחרויות, אומרים, ואוו היא חזקה, אז למה אין ספורטאיות חזקות נוספות מישראל ? כשפגשו את שני בלוך ביחד איתי – שאלו אותה והחמיאו לה באותה הצורה. "אני רוכבת בצפון אמריקה וקנדה  מרבית השנה וחלק מהזמן באירופה, תלוי בתוכניות של הקבוצה לאותה עונה. חשוב לציין, רוכבות מקצועניות מקנדה לא חיות בקנדה, אלא חיות מרבית זמנן באירופה.
(אלעד : רק מעניין אותי למה בנאיון יכול לחיות באנגליה כל השנה ולאה גולדשטיין לא...?)


לאה וחברות - value act capital
לאה וחברות - value act capital

 יש לך אולי בראש קריטריונים כלשהם ? 
 
לאה : "תגיד לי אתה אלעד, איפה הבנות מתחרות עכשיו ?"
אלעד : "עכשיו חלק מהבנות נמצאות באליפות אירופה בבלגיה" אמרתי לה את התוצאות בנוער בנות TT.
לאה : " זה לא טוב, זה אפילו קצת מביך. אסור לשלוח רוכבות לתחרות כזאתי, כאשר המטרה היא להגיע בין האחרונות. זה לא רעיון טוב לדעתי. זה הרי מוציא החוצה את כל המוטיווציה. איך הן ייבנו לעצמן ציפיות ? הלוא הרוכבות האירופאיות מתחרות כבר בעשרות מרוצים, החל מחודש פברואר, בפלטונים גדולים ואמיתיים....אולי הבנות לא מתאמנות כמו שצריך. אני מעולם לא אתייצב למרוץ שאני לא מוכנה אליו, אני לא אבייש את עצמי ככה. אני בטוחה שהבנות לא מרוצות מהתוצאות. אני מציעה להן שיתכוננו בצורה יותר טובה למרוצים האלה.
 
אלעד : יש לך אולי בראש קריטריונים כלשהם ?
לאה : לא עולה לי בדיוק בראש, אולי שינסו למשל להישאר בפלטון של גברים בישראל, זה יכול להיות קריטריון.
אלעד : "מה עם נגד שעון ?"
לאה : "זה תלוי המון ברוחות, במסלול"
אלעד : " מסלול סטרילי, הלוך חזור של 20 ק"מ" (אני לוחץ אותה)
לאה : " 40 קמ"ש לפחות, אולי גם אפשר 39 בתור התחלה"....אלעד תשמע, אופניים זה ספורט קשה מאוד, אולי אפילו קשה מדי, זה הספורט הכי קשה בעולם. בנוגע לבנות בישראל, כאשר הן מתחרות בחו"ל הן חייבות לחשוב על פודיום לפחות, לא פחות מזה, רק ככה הן יתקדמו.
אלעד : "הצעת פעם את עזרתך בנושא אימון הבנות, או דבר אחר?"
לאה : "הצעתי בעבר מספר פעמים את עזרתי, אבל לא היו מעוניינים. נראה לי שאני יכולה לעזור מהניסיון שצברתי. כרגע הדברים לא נראים טוב, משהו לא בסדר בשיטה, אז נראה לי שצריך לתקן אותה, בדיוק כמו שאתה לוקח רכב לתיקון.
אלעד : "איך היתה לך עונת 2009 ?"

לאה :" BC CUP בצרפת, בקנדה..." איבדתי את לאה מהר מאוד...(כנראה שאחת הסיבות שהיא קצת ממש יותר מדי מצטנעת בהשגים שלה, אז היא מתחילה לדבר מהר ואני מתבלבל...

לבסוף כשראתה שאני מסתבך היא פטרה אות ב..."פשוט כנס לאתר של הקבוצה - לדף התוצאות ותבדוק".

(אתם גם מוזמנים להיכנס ללוח התוצאות באתר הקבוצה של לאה  www.teamvalueactcapital.com/  - ) לאה מתאמנת בימים אלה לטורים באירופה ולמרוץ המכבייה באשדוד 
לאה: "העונה היתה פחות או יותר טובה, מלבד תאונה אחת בה שברתי 2 צלעות באזור מרץ ולכן הפסקתי קצת להתחרות. מרוצי השלבים מחכים לי בעיקר בקיץ. אני לא ספרינטרית, אני בעיקר טובה במרוצי שלבים ארוכים, שם אני מצטיינת ושם בונים עליי בעיקר, מנהלי הקבוצה שלי.
אלעד :" מה את אוהבת בישראל ?"
לאה – צוחקת "את מזג האוויר, את החום, אני מתתתתתה על החום, הייתי לוקחת אותו חזרה איתי לקנדה".
אלעד: "מה את חושבת על הפרס שקיבלת באליפות ישראל ?"
לאה :"No comment" היא פורצת בצחוק גדול שמסתיר היטב את הכעס (הפרטים המלאים שמורים במערכת)
 
לאה מתאמנת בימים אלה לטורים באירופה ולמרוץ המכבייה באשדוד, היא נמצאת בממוצע כ 5-6 שעות על האוכף...ביקשתי ממנה מספר פעמים שתקפיד להתחיל בשעה יותר מוקדמת, בגלל עומס החום, אבל היא מתעקשת, אוהבת את החום, היא הבטיחה לי שמחר היא תנסה להקפיד לצאת בשש, אבל נראה לי סתם היא אמרה לי את זה שארגיש טוב).
אלעד : "איך בכלל התחלת לרכב על אופניים ?"
לאה : " התחלתי להתאמן ולהתחרות בדואתלון, עוד בישראל  והייתי בעיקר חזקה ברכיבה. כשחזרתי לקנדה, הצטרפתי ממש במקרה לרכיבה עם נבחרת קנדה. אחת המאמנות ברכב, ראתה שאני מחזיקה איתם את הקצב ורוכבת על אופניים 'זבל' ונעליים ישנות מאוד, היא שאלה מי אני ואמרה לי שבמידה ואני מעוניינת להצטרף שאצור עימה קשר. אחרי שחזרתי לקנדה שוב לישראל, הצטרפתי לנבחרת העתודה של קנדה, זה היה לפני 13 שנה בערך.
אלעד : "מתי הפכת למקצוענית לגמרי ?"
לאה : "הפכתי למקצוענית לגמרי לפני 4 שנים, מאז אני מתפרנסת באופן בלעדי מרכיבה.
אלעד : "מה היה עד אז ?"
לאה : "עבדתי כמדריכת חדר כושר אישית, במיוחד לאנשים אשר מעוניינים לרדת במשקל, הייתי עובדת כ 6 שעות ביום, נחה מעט ויוצאת לאימונים של 5 שעות על האופניים"
אלעד :"מה התוכניות שלך לעונה הקרובה ולעונה הבאה ?"
לאה : "בעונה הקרובה אני מתכוננת למרוצי שלבים גדולים באירופה, בשנה הבאה, אני מעוניינת להתמקד יותר כרוכבת סולו במרתונים גדולים, כמו ה RAAM (Race across America) - במרוצים כאלה קל לי יותר להשיג ספונסרשיפ. (תסתכלו בקישור הסרטון, אני אישית לא אוהב את הדברים האלה, זה קשה מדי, זה מסוכן מדי.... אבל זאת כנראה הסיבה שלאה כל כך מתאימה למרוץ הזה).


 תוצאות חשובות במהלך הקריירה של לאה גולדשטיין 

2007
1º in Stage 4 Mount Hood Classic 
2º in Stage 5 Mount Hood Classic  
1º in General Classification Mount Hood Classic 
1º in National Championship, Road, ITT, Elite, Israel 
1º in National Championship, Road, Elite, Israel 
2º in Tour de Gastown 
2º in Stage 3 Tour de Delta 
2º in General Classification Tour de Delta 

2008
3º in Stage 1 San Dimas Stage Race , Glendora
1º in Stage 1 Tour of the Gila , Mogollon R.R.
2º in Stage 3 Tour of the Gila 
1º in General Classification Tour of the Gila 
1º in Stage 4 Mount Hood Classic 
3º in General Classification Mount Hood Classic 
1º in National Championship, Road, ITT, Elite, Israel 
1º in National Championship, Road, Elite, Israel 

2009
ב-2009 ההשגים דלילים בעיקר בגלל 2  שברים בצלעות
1º in National Championship, Road, ITT, Elite, Israel 
1º in National Championship, Classic Road, Elite, Israel  כמה שיותר מהר, כמה שיותר הרבה וכמה שיותר חזק 

אלעד : "לאה, מה עם אליפות העולם ?"

לאה : "זה כבר לא כל כך בראש שלי, אין לי כוח למשוך את העונה עד אוקטובר, זה יותר מדי מבחינת העומס של כל העונה"

אלעד : "כמה נראה לך את שווה באליפות העולם ל TT"

לאה מתפתלת בצניעות המעצבנת שלה קצת...מנסה להתחמק. בסוף מתרצה

לאה :"ביום ממש טוב, עם אימונים מתאימים, אולי מקום 20...אבל זה ממש לא בראש שלי, זה גם תלוי המון במסלול, כרגע אני רוכבת שלבים (טורים), אבל השנה בהחלט ששיפרתי את יכולת הנג"ש שלי.

דברים נוספים :

ממקורות יודעי דבר (לא מלאה עצמה) נודע לי שלאה לא מקבלת משכורת על השהות שלה בישראל (משחקי המכבייה זה לא בדיוק מרוצים בינלאומיים שנותנים ניקוד UCI), שאלתי אותה ברצינות שוב, אז למה את בעצם מגיעה לכאן כל שנה ?

לאה : "מה זאת אומרת ? זאת המדינה שלי, גם חלק מהמשפחה שלי גרה כאן, זאת אליפות המדינה".

 

איך לאה נראית ונשמעת בעיניי ?

ראשית כל, היא מקצוענית לכל דבר.

דבר שני, היא נשמעת, מדברת ומתבטאת בדיוק כמו שהיא רוכבת ומתאמנת – כמו נערה בת 16. כמה שיותר מהר, כמה שיותר הרבה וכמה שיותר חזק.

(אמרתי לה שאני בטוח שלמאמנת שלה היא לא עושה חיים קלים..לאה צחקה : "טוב, אני לא מספרת לה את הכול...")

האהבה והתשוקה שלה לרכיבת אופניים, נשמע מכל משפט או מילה שיוצאת מפיה כאשר מדובר על אופניים. נשמע שלאה יותר מהכול, אוהבת בעיקר...לנצח. כל דקה בחייה, היא עסוקה ומכינה את עצמה לדבר הזה באדיקות ובמקצוענות, אין פינה אחת שלא ליטשו אותה והבריקו, הכול נוצץ ומוכן לקרב הבא במרוץ הקרוב שלה. גם אליפות ישראל, בעיקר מכיוון שהיא מכבדת את המעמד ואת המתחרות שלה.

אני חושב שאנחנו הרוכבים והרוכבות בישראל, צריכים לתת ללאה קצת יותר כבוד.

אפילו הרבה מעבר לכך, קשה מאוד שלא להעריץ את הבחורה הצנומה הזאת, , עם ה 18 דקות וקצת שלה בנס הרים, או ה 41 קמ"ש לפני שבועיים בנג"ש אליפות ישראל, לאה היא פשוט בן אדם מיוחד. חבל שאנחנו הרוכבים לא יכולים לקבל ממנה יותר.

באליפות ישראל בנגש - לאה מאוד לא היתה מרוצה מהתוצאה שלה - היות והיא הרגישה שהיא שווה לפחות עוד 1-1.5 קמש לפחות במידה והיה לה יותר זמן הסתגלות למזג האוויר.

באליפות הכביש היא ידעה שהיא הולכת לבצע נגש של כ- 90 קמ ולא התלהבה מהרעיון בכלל. המטרה שלה היתה לבצע את ההקפות בזמן זהה ככל האפשר, ולמרות ניסיונות שלרוכבים לאורך המסלול לגרות אותה לשינויי קצב היא עבדה על חוסן מנטאלי והעדיפה לשמור על הקצב שלה להגיע לעליה רעננה - ופשוט לשייט ולעבור את הגברים.

מדהים היה לראות את עבודת הרגליים הרציפה ללא נפילות ללא שינויי קצב לאורך כל "יום העבודה" שלה, היה מרשים לראות את היכולת של לאה לסבול ולהתמיד בקצב קבוע לאורך כל הזמן, דואגת לתזונה בצורה שיטתית, ולא יוצאת לשניה אחת מהתנוחה האירודינמית. מי שחושב שהניצחון בא בקלילות - טועה ו/או לא מבין את הסבל שכרוך בתחרות אופניים.

לאה עובדת בכל תחרות על יכולת הסבל שלה - על מנת להיות מוכנה לרגעים החשובים בתחרויות החשובות שם היא נימצאת תחת איום מיידי מרגע הזינוק ועד חציית הקו ומחוייבת רק לדבר אחד - לניצחון.

 שלושה דברים מנחים את לאה בדרכה הארוכה - עבודה קשה, תזונה מסודרת, ומנוחה מלאה = היא מקפידה על אורך חיים סיסטמתי 11 חודשים בשנה ובתקופת המעבר היא לא נוטשת לרגע את התזונה שלה ואת המנוחה שלה.

היא ממוקדת בדבר אחד - בניצחון

לאה תמשיך לרכב ולהגיע לאליפויות ישראל על מנת לנצח אותן - ככל שיתאפשר לה מהסיבה הפשוטה שהיא נהנית. היא מאמינה ויודעת שניתן לנצח אותה בכל רגע נתון, ולכן מתכוננת להילחם כל רגע על המסלול. לינקים לכתבות ומאמרים נוספים אודות לאה 
 
כתבות נוספות על לאה :
 
 
ראיון עם לאה מ 2005
 ראיון נוסף מאתר oy VELO
 

אליפות ישראל 2009 - עפולה
אליפות ישראל 2009 - עפולה
 
 שני חיילי באולינג על כביש 40...
שני חיילי באולינג על כביש 40 מה לעזאזל אני עושה כאן כבר חמישה ימים במחלקה הנוירו-כירורגית באסף הרופא? יום שישי האחרון, עוד אימון שגרתי, בלי תכלית ברורה מלבד לסובב רגליים במשך שעה וחצי אחרי חדר כושר של 30 דקות. קבעתי מוקדם עם מרטינה בפתח המ להמשך
 מרתון סדום 2007 - וולוו צ'לנג' - סיום העונה...
מרתון סדום 2007 - וולוו צ'לנג' - סיום העונה מהיכן להתחיל ? מזה שבכלל לא רציתי ללכת לתחרות...? ממרוץ המדרגות בעזריאלי יום קודם, אחד הקשים בחיי? לא, היה אחד אחר, שבועיים קודם, דואתלון רמת השרון להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אלעד פלטין Power-Train...
 לתצוגת פורום
לאה גולדשטיין – אלופת ישראל 2009 במקצה נגד שעון ובמקצה הקלאסי
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 15    דרוג כללי: 5

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019