הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

איגוד האופניים ועריית חיפה מארחים לראשונה את אליפות אירופה באופני הרים לשנת 2010
קרדיט: מאיה טלזק, ''הראל מורדי, תקשורת שיווקית משולבת בע''מ''
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
29/6/2010, 16:37
קרדיט: אדרנלין
                

   


איגוד האופניים ועריית חיפה

מארחים לראשונה את

אליפות אירופה באופני הרים לשנת 2010


כשני מיליון ₪ ותקופת הכנה בת שנתיים הושקעו בהכנה לקראת האליפות

לראשונה, מארחת ישראל, את תחרות אופני ההרים הנחשבת לאחת החשובות בעולם מידי שנה, אליפות אירופה באופני הרים 2010. מלבד אליפות העולם לאופני הרים, נחשבת אליפות אירופה לדובדבן שבקצפת האליפויות שכן מיטב הרוכבים הינם אירופיים. התחרות מאורגנת על ידי איגוד האופניים בישראל בשיתוף עם עיריית חיפה המוכרת כרשות מקומית הרואה בחשיבות הספורט ותומכת בענפי הספורט השונים. אליפות אירופה באופני הרים היא אירוע השיא והתחרות החשובה ביותר באירופה בתחום אופני ההרים. האליפות נערכת במשך ארבעה ימים ברציפות וצפויים להשתתף בה כ- 400 רוכבי אופניים מרחבי אירופה וכן עשרות צופים וכן עיתונאים מקומיים וזרים. בתחרות משתתפים אלופי עולם ומתחרים ברמה מקצועית ואולימפית. התחרות מהווה את נקודת הפתיחה לתהליך צבירת ניקוד שיוביל לדירוג וקביעת המתמודדים באולימפיאדת לונדון 2012.

העיר חיפה נבחרה לארח את התחרות מתוך תפיסה של אתר המתאים לרכיבה הררית המשלבת נופים ייחודיים הצופים על הים ואתרים היסטוריים. כמו כן העיר נמצאה מתאימה לארח את כמות האורחים שיגיעו לארץ לצפות ולהשתתף בתחרות. לקראת האליפות הכשירה עיריית חיפה, מסלול רכיבה ייחודי ברמה אולימפית אשר נבנה על ידי מומחים בתחום, בהשקעה כספית חסרת תקדים במושגים ישראלים ובינלאומיים. של כשני מיליון שקל הושקעו כשנתיים של הכנות (שימו לב- זה לא רק המסלול זה כל הארגון) במהלך הבניה ביקרו צוותים של איגוד האופניים האירופאי (וUEC) יחד עם שופטים בינלאומיים על מנת לבחון ולאשר את תוואי המסלול. המסלול הייחודי כולל אלמנטים טבעיים ומלאכותיים כמו גשרים מעץ ובטון, גינות סלעים , מדרונות טבעיים ומלאכותיים , מעברים בתוך סבך עצים ובתוך גזעי עצים , שטחי האצה ועוד. המסלול יוצא ממגרשי אבירם, מגרשי הכדור רגל, עולה לכרמל וחוזר במורדותיו, באזור נחל אזוב. אורך כל הקפה במסלול הינו 7.1 ק"מ וגובהו המצטבר הינו למעלה מ- 110 מטר בכל הקפה. הרוכבים יבצעו בין 5 ל-9 הקפות , כאשר המספר הסופי יקבע ע"י שופטי התחרות .

היערכות התחרות בישראל נחשב להישג חשוב לאיגוד האופניים הישראלי בפרט ולענף האופניים הישראלי ככלל ועיקרו הוא הבעת האמון באיגוד האופניים הישראלי וברמתו המקצועית על ידי איגוד האופניים האירופאי- UEC. הערכה היא כי אליפות אירופה תתרום לפיתוח תשתיות וקידום ספורטאים שישימו לעצמם למטרה לזכות במדליה בישראל . כמו כן, תעודד התחרות את ענף הספורט בקרב ילדים ובני נוער ישראלים.

אמיליו רויטמן, מנכ"ל איגוד האופניים בישראל: " ישראל נמצאת היום במקום מכובד בדירוג הספורט שנחשב לאירופי (במקום 28 בקטגוריית נשים, ו-31 בקטגוריית גברים). אם זה יימשך כך, ישראל עשויה להביא רוכב ישראלי לאולימפיאדה הבאה בלונדון. איגוד האופניים עמל רבות על מנת לוודא שמסלול התחרות יספק אתגרים מגוונים, יעמוד בסטנדרטים בינלאומיים ויספק למתחרים מכל הארצות, חוויה מקצועית, מהנה ויוצאת דופן.

הרוכבים הבולטים מחו"ל סיכום הנרשמים הבכירים לאליפות אירופה 2010

גברים עלית:

בהסתמך על הרשימות המוקדמות הנמצאות בידי איגוד האופניים הישראלי והאירופאי, בעוד כשבועיים , יפקדו את המסלול בחיפה צמרת רוכבי אופני הרים העולמי- להלן סקירה קצרה על איכות האתלטים הצפויים להגיע ללא התיחסות של ממש לנבחרת שוויץ שטרם השלימה הרשמה-


נבחרת ספרד: על הנייר הנבחרת שמגיעה עם כמות הרוכבים הרבה והאיכותית ביותר.

בקצה, חוסה אנטוניו הרמידה - RAMOS Jose HERMIDA י Antonio. בן 32, אלוף ספרד המדורג 2 בעולם נמצא בעונה גדולה עם נצחון באופליז (גביע העולם). בעונה שעברה סיים במקום ה-2 את אליפות אירופה ובמקום ה-4 את אליפות העולם. בנוסף , חובר להרמידה לנבחרת גם רוזופה קואטו רובן ( RUZAFA CUETO Ruben), המדורג 12 בעולם, שסיים מקום 2 בגביע העולם בשלדמין בעונה שעברה. רובן הוא סגן אלוף ספרד שניצח מירוצים בינ"ל גדולים העונה. הנבחרת "המוטרפת" הזו מציגה גם את המדורגים 17, 23 ו-25 בעולם!!! והם (בהתאמה) - MANTECON Gutiיrrez Sergio , LEJARRETA ERRAST ו- ֱLVAREZ Gutiיrrez Ivan.נבחרת צ'כיה: הנבחרת המדורגת 4 בעולם (לאחר שוויץ, צרפת וספרד) מגיעה עם שלל רוכבים בתוך ה-40 הבכירים בעולם. הבולט שבהם הוא ירוסלב קולהבי KULHAVY Jaroslav, המדורג 6 בעולם. הוא גם סיים 3 בגביע העולם באופנבורג, 4 באופליז ובאנגליה. סיים ראשון בתחרות בצ'כיה ובקפריסיןSUNSHINECUP, סיים 11 את אליפות אירופה האחרונה ו-9 באליפות העולם. SKARNITZL Jan הוא רוכב נוסף המדורג 20 בעולם ובן 24 בלבד !!!.

נבחרת צרפת: מגיעה עם נבחרת חזקה מאוד הכוללת את סטפן טמפייר(Stephan Tempier) המדורג 22 בעולם ואשר סיים 12 באליפות העולם האחרונה. אליו חובר סדריק רוונל (Cedric Ravanel) אשר מדורג 13 בעולם, 3 בצרפת, 6 באליפות העולם 2009!!! ו-9 באליפות אירופה האחרונה. את סגל הגברים משלים אלקסיס וויולרמז (Alexis Vuillermaz) אשר מדורג 2 בעולם לגילאי עד 23, סגן אלוף העולם לגילאים הללו ואלוף צרפת בגילאים הללו.


נבחרת איטליה:מביאה איתה את הרוכב הבכיר ביותר שלה- מרקו פונטאנה, האלוף הלאומי המדורג 18 בעולם (סיים 11 באליפות העולם האחרונה) ועוד שלל רוכבי עלית.

נבחרת גרמניה: תציג את מוריץ מילאז המדורג 15 בעולם והוא גם סגן האלוף הלאומי.

נבחרת הולנד: מגיעה עם רוכביה הבכירים פיטר באס וואן הוטס.


בנוסף, חייבים לציין את הנבחרת האוסטרית שמגיעה עם מאתיאס מצלר אשר ניצח האביב את סבב התחרויות הישראליות הבינ"ל, ובנוסף אליו כריסטוף סוקופ (Christoph Soukop) המדורג 28 בעולם.

אנגליה מביאה את הרוכב הבכיר שלה ליאם קילן (Liam Killen) המדורג 40 בעולם ואשר סיים 10 את אליפות אירופה אשתקד.

השבדים יריצו את אמיל לינדגרן המדורג 24 בעולם.

ולבסוף, השמות החמים ביותר יגיעו מהנבחרת הטובה בעולם- שוויץ. אישור סופי יש להגעה של פאבין גייגר (אלוף אירופה לגילאי עד 23) ומעל כולם יהיה זה ראלף נאף- אלוף אירופה המכהן והמדורג 10 בעולם.


נשים עלית: הצפי - "מלחמת עולמות"

הראשונה לפתוח את הרשימה היא המדורגת 1 בעולם אליזבט אוסל (Elizabeth Osl) שתרכוב במדים הלאומיים של נבחרת אוסטריה.

מולה, מרוסיה , אלופת העולם, סגנית אלופת אירופה, מדליסטית אולמפית והמדורגת 2 בעולם- איראנה קלינטייבה (I rina Kalenteva).

אליהן, תחבור אלופת אירופה ופולין מאיה וולוסזקוסקה (Maja Wloszczowska), כשבגבה חברתה לנבחרת פולין אלכסנדרה דווידוביץ', שהיא אלופת העולם לגילאי עד 23 ומדורגת 16 בעולם.

את צרפת תייצג ססיל רוונל המדורגת 4 בעולם וה-5 באליפות אירופה 2009. לתוך הבלאגן הזה זורקת נבחרת גרמניה 3 רוכבות על- סבין ספיץ- מדליסטית הזהב מהמשחקים האולימפיים בבייג'ין (מדורגת 13 בעולם רק בעקבות עונה עם פציעה ממנה היא התאוששה) והרוכבות קליין וגראדל המדורגות 29 ו-23 בעולם.


לכל אלה מכניסה איטליה את אווה לצ'נר המדורגת 8 בעולם ובאליפות אירופה האחרונה (בנוסף גם 9 באליפות העולם) ונורבגיה שולחת את גון ריטה דאהל (Gunn Rita Dahle) בת ה-37 שכבר חוותה אליפויות אירופה ועולם בעבר ושאין לדעת איזה יום תתפוס בחיפה.

כל זה, ללא נבחרת שוויץ (מדורגת 3 בעולם לנבחרות נשים) וללא סקירת שאר הרוכבות מעוד 38 נבחרות!

 התחרות תתקיים לפי מקצים- גו'ניורס, U23 ועילית (בוגרים)

תכנית התחרות:

יום שלישי 6.7.: Team Realy וטקס פתיחה.

יום רביעי 7.7.- גו'ניורס

יום חמישי 8.7 – U23

יום שישי 9.7.- עילית


אליפות אירופה באופני הרים (קרדיט: צבי רוגר, עיריית חיפה)
אליפות אירופה באופני הרים (קרדיט: צבי רוגר, עיריית חיפה)

קרדיט: מאיה טלזק, ''הראל מורדי, תקשורת שיווקית משולבת בע''מ''
 
 חברת נובו נורדיסק ישראל הצטרפה כשותפה אסטרטגית לפרויקט ''אופני...
חברת נובו נורדיסק ישראל הצטרפה כשותפה אסטרטגית לפרויקט ''אופניים לכולם'' חברת התרופות נובו נורדיסק ואיגוד האופניים בישראל שמחים לבשר על הצטרפותה של חברת נובו נורדיסק כשותפה ראשית לפרויקט ''אופניים לכולם''. להמשך
 מרתון זוגות/סולו ערד שיערך ב 30.04 הוא לא רק תחרות אתגרית למק...
מרתון זוגות/סולו ערד שיערך ב 30.04  הוא לא רק תחרות אתגרית למקצוענים מקצה עממי על מסלול התחרות 10ק''מ או 20ק''מ לרוכבים עממיים הרוצים לרכב בהנאה, באופי טיולי על מסלול משולט בתוך נופי מדבר קסומים שבאופן מפתיע גם די ירוקים בעונה זו ,מסלול משפחות המתאים גם לילדים העובר בעיר, מופעי להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
אליפות אירופה באופני הרים מגיעה לישראל
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 15    דרוג כללי: 2.46

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019