הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

הפנים הישראליות של אליפות אירופה באופני הרים
קרדיט: מאיה טלזק, ''הראל מורדי, תקשורת שיווקית משולבת בע''מ''
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
30/6/2010, 09:03
אליפות אירופה באופני הרים (קרדיט: צבי רוגר, עיריית חיפה)
                

   

 נבחרת ישראל בתחרות


ישראל תציב לתחרות את הנבחרת החזקה ביותר שעמדה על קו זינוק באליפות מסוג זה

הנבחרת תכלול מספר שיא של 15 רוכבים כאשר הבולטים בהם הם :

שלומי חיימיההבטחה הישראלית הגדולה ביותר מזה 6 שנים. אלוף ישראל לבוגרים לשנת 2009(למרות שלפי החוקה הבינ"ל שייך לקטגורית הגיל של עד 23). כבר בגילאי הקדטים (15-16) עמד על סף סנסציה באולימיפיאדת הקדטים בפאריס 2004 (כמעט וחזר עם מדלית הארד). בשנת 2007 עשה 2 רעידות אדמה בענף אופני ההרים הישראלי- סיים 7 את אליפות העולם בסקטולנד וניצח את אליפות ישראל בנוער כשהוא מנצח גם את הבוגרים וגורם להחלפת החוקה הישראלית, כך שהנוער לא יזנקו עם הבוגרים (למניעת פאדיחה). לאחר ההשגים חסרי התקדים האלה, עבר שלומי לקבוצה מקצוענית בשוויץ-SWISSPOWER והיה לראשון להגשים את החלום המקצועני. כיום הוא ממוקם באיטליה עם קבוצתו האיטלקית, מועמד לסיים לעשיריה הראשונה באליפות אירופה. סיים טור דה פראנס מוצלח עם עמידה על הפודיום ב-2 סטייג'ים. בעל רקורד אירופאי מרשים ב-3 העונות החולפות.

רותם ישיהרוכב הבכיר של הנבחרת הישראלית. אלוף ישראל 7 שנים ברציפות (עד לעונת 2009- שם סיים כסגנו של שלומי לאחר תקלה טכנית ומירוץ מוטרף). שייך כיום לקבוצה האמריקאית המקצוענית JAMIS במסגרתה הוא מתחרה בסבב הגביע האמריקאי והקנדי. בנוסף, הוא שייך לסגל נבחרת המכללות של פורט לואיס (מדוראנגו) באופני כביש (שם סיים בשנתיים האחרונות במקום הרביעי והחמישי את אליפות המכללות). ובעיקר, חבר בסגל אופני ההרים. בתום עונת 2009 הוכתר רותם כאלוף ארה"ב למכללות!!!

בעונת 2008 ניפץ רותם השגים שונים במסגרת הנבחרת- באליפות אירופה לגילאי עד 23 סיים במקום ה-21 וחודש לאחר מכן סיים את אליפות העולם באיטליה במקום ה-15 (עדיין הישג השיא של הענף). מתחרה בסבב הגביע העולמי ומזנק במסגרת קטגורית העלית הבכירה. בעל הדירוג העולמי הטוב מבין הרוכבים (זז בין מקומות 64-80). מוכשר, טכני מאוד וחזק בעליות- את הכל גם ניתן לומר על שלומי(שצעיר ממנו ב-3 שנים). בכל תחרות לאומית - השאלה המתבקשת היא - מה יהיה ביניהם? מי יקח? משהו כמו שחר צוברי ונמרוד משיח מעולם השיט.

 ענבר רונןבת ה- 37, אמא ללין, נשואה וחברת קיבוץ משמר העמק. אלופת ישראל 6 שנים ברצף. הרוכבת הבכירה של סגל הנשים. מדורגת באיזור המקום ה-70 בעולם. חולמת אולימפיאדה והיתה קרובה להגשים זאת לקראת בייג'ין. השנה קיבלה חיזוק משמעותי לנבחרת הנשים ומאחר והדירוג למשחקים האולימפיים הינו קבוצתי, כך גם גדלו סיכוייה- סיפור מעניין - פרטים נוספים בנושא זה, קיימים במגזין אופניים האחרון.

דרור פקץהרוכב המקצועני הראשון מבין חברי הסגל. מתראיין טוב מכולם... אחד מששת הרוכבים בעולם המשתייכים לסגל הקבוצה האמריקאית גארי פישר/סובארו במסגרתה הוא מתחרה מסביב לעולם בתחרויות ענק. נוהג ברכב סובארו מאחר והיבואן המקומי נרתם אף הוא לסיפור. אחד הוותיקים בענף וחבר סגלי הנבחרת שנים רבות.

עידית שובד"ר שוב סיימה את לימודיה וההסמכות הכרוכות והפכה לרופאה מן המניין בשנת 2008. מאז מתמקדת ברכיבה מקצוענית בלבד. קפצה ברמת הרכיבה לעין שיעור, יצאה העונה למספר סבבים ארוכים באירופה וחזרה עם תוצאות מעולות.ממוקמת 114 בעולם.סיימה במקום השני תחרות בינ"ל בטורקיה בחודש מאי האחרון.

נגה כורםהצלע השלישית והצעירה בנבחרת הנשים. עלתה העונה לקטגורית הגיל של עד 23 לאחר שנתיים מדהימות בגילאי הנוער. בשנים הללו סיימה את אליפויות אירופה בגרמניה והגיעה למקום ה-18 באליפות העולם באיטליה ב-2008. בשנת 2009 סיימה את אליפות העולם בקנברה אוסטרליה, כשהיא מדורגת חמישית. בעבר זכתה באליפויות ישראל ב-3 דיסיפלינות רכיבה שונות- דאונהיל, כביש ושטח. בשנתיים האחרונות בחרה להתמקצע באופני ההרים. עלתה השנה על הפודיום בתחרות בי"נל באוסטריה וסיימה עשירית בתחרות בעלת 3 ימי מירוצים בצ'כיה. השתתפה ב-2 גביעי עולם (אופליז ואופנבורג) שם סיימה את מלוא מרחק התחרות והתמקמה מעולה.

נוער-בנבחרת הנוער יש למקד את תשומת הלב העונה על שקד פרנק. הרוכב המנוסה ביותר מקרב הרוכבים בקטגורית גיל זו בזירה האירופאית. מאחוריו, אליפות אירופה ב-2009, 4 מירוצי גביע העולם, שם התברג בסביבות המקום ה-40 (מתוך כמאה מזנקים), ניצח השנה תחרות בינ"ל בספרד ויצא במסגרת הנבחרת לתחרויות מובילות בעולם כדוגמת הבונדסליג בגרמניה וגביע איטליה.

ברכת יו"ר התאחדות האופניים בישראל בוני אשל :

איגוד האופניים בישראל מברך את משתתפי ובאי אליפות אופני ההרים 2010 בעיר חיפה, ישראל! איגוד האופניים האירופי (UEC) העניק לישראל הזדמנות ייחודית לארח תחרות יוקרתית זו. ההתפתחות העצומה של ספורט האופניים בישראל בשנים האחרונות לצד קיום תחרויות ברמה בינלאומית, הפכו את ישראל למקום האידיאלי לאירוח האליפות, בה ישתתפו ספורטאים מקצוענים בינלאומיים. איגוד האופניים בישראל השקיע למעלה משנתיים בתכנון קפדני של האירוע ועבד בצמוד לשותפתנו לתחרות, עירית חיפה, כדי לבנות מסלול אתגרי עבור משתתפי התחרות ביחד עם מתקני אירוח נאותים עבור הבאים לחזות בתחרות. עבור אלה המעוניינים לתור את הארץ סיפקנו שרותי תיירות ומידע כדי לעודדם לשוב ולבקר כאן.

האיגוד מקווה להשתמש בתחרות זו כמקפצה לארח תחרויות כביש ושטח בינלאומיות נוספות. במהלך האביב נערך על ידי איגוד האופניים סבב תחרויות בינלאומי כחלק מלוח התחרויות של ה- UCI. אנו מאמינים, כי השתתפותם של הרוכבים הבינלאומיים באליפות בחיפה, יהווה תמריץ משמעותי עבורם להוספת ישראל לרשימת אתרי האימונים והתחרויות שלהם בתקופת החורף באירופה.

בנוסף לתחרויות הבינלאומיות עבור רוכבים מקצוענים בינלאומיים, איגוד האופניים יפעל לארגון טיולים ותחרויות עבור הרוכבים שאינם מקצוענים המבקשים לבוא להתחרות בישראל וליהנות ממזג האוויר הנוח, מהנופים המיוחדים וממסלולי הרכיבה המאתגרים.


שלומי חיימי (קרדיט: הראל מורדי, תקשורת שיווקית משולבת בע"מ)
שלומי חיימי (קרדיט: הראל מורדי, תקשורת שיווקית משולבת בע"מ)

נגה כורם  (קרדיט: הראל מורדי, תקשורת שיווקית משולבת בע"מ)
נגה כורם (קרדיט: הראל מורדי, תקשורת שיווקית משולבת בע"מ)

קרדיט: מאיה טלזק, ''הראל מורדי, תקשורת שיווקית משולבת בע''מ''
 
 אליפות אירופה באופני הרים מגיעה לישראל...
אליפות אירופה באופני הרים מגיעה לישראל איגוד האופניים ועריית חיפה מארחים לראשונה את אליפות אירופה באופני הרים לשנת 2010 להמשך
 חברת נובו נורדיסק ישראל הצטרפה כשותפה אסטרטגית לפרויקט ''אופני...
חברת נובו נורדיסק ישראל הצטרפה כשותפה אסטרטגית לפרויקט ''אופניים לכולם'' חברת התרופות נובו נורדיסק ואיגוד האופניים בישראל שמחים לבשר על הצטרפותה של חברת נובו נורדיסק כשותפה ראשית לפרויקט ''אופניים לכולם''. להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
אליפות אירופה באופני הרים - חיפה 2010
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 11    דרוג כללי: 3

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019