הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

במהלך שנת 2005 ייזכו חברי איגוד האופניים, ב 12 הרצאות מעניינות ללא תשלום
מאת:  צח הורביץ לאתר של צח הורביץ
18/1/2005, 17:04

                

   

 באופן קבוע ביום ב´ הפותח כל חודש 

סדרת הרצאות זו תיפרס לאורך כל השנה ותעסוק במגוון נושאים. ההרצאות יתקיימו במשרדי איגוד האופניים - רח' שיטרית 6, הדר יוסף, באופן קבוע ביום ב' הפותח כל חודש. התכנסות בשעה 19:30 ותחילת הרצאה ב-20:00 לחברי האיגוד – הכניסה חינם, אורחים – 25 ₪. עדכונים ושינויים אנא בידקו באתר האיגוד www.ofanaim.org.il או בטלפון - 03-6490436. התכנסות בשעה 19:30 ותחילת הרצאה ב-20:00 

יום שני 10.1.05

פגיעות ספורט עם אופניים – סיבות, התמודדות ודרכי פעולה

מרצה: דר' יוני ירום, יו"ר איגוד האופניים ורופא ספורט.

 

רוכב האופניים חשוף לפגיעות. תינתן סקירה החל מהפגיעות הקלות והמכאיבות, דרך פגיעות של שימוש יתר (עודף מאמץ) וכלה בפגיעות קשות יותר ופגיעות טראומטיות. יינתנו הנחיות למניעה ולטיפול.

 

יום שני 7.2.05

20:00  אופניים במבחן: איך עושים מבחן לאופניים?

מרצה: מיקי בר אור. עורך מגזין "אופניים"

 

ההרצאה תעסוק בעקרונות לביצוע מבחן לאופני כביש ושטח. אלו פרמטרים נבדקים בעת הבחינה? מה חשוב לבדוק? וכו'.

 

במעמד ההרצאה תינתן 10% הנחה למנוי למגזין אופניים.

 

21:00 הטראנס אלפ צ'אלנג' – האתגר והביצוע

מרצים: בועז לובל וצביקה גונן

 

לקראת תחרות הוולוו צ'אלנג שתיערך בתאריך ה-12.3.05 על ידי "עז הרים" תתקיים הרצאה של צמד הישראלים היחידי שהשתתף בשנת 2003 בתחרות השטח הסופר מרתון הכמעט בלתי אפשרית. צביקה ובועז יתנו טיפים לעומדים להשתתף בתחרות הוולוו צ'אלנג. כיצד יש לרכוב בצמד? כיצד יש להתכונן לתחרות מסוג מרתון? צביקה ובועז יספרו חוויות מהמסע שארך 8 ימים, 80 ק"מ ליום בעלייה ממוצעת של 2500 מטר ליום. שני הישראלים טיפסו לגובה של 20,000 מטר וגמעו מרחק של 600 ק"מ. התחרות נחשבת תחרות השטח האירופית הקשה בעולם. תמונות וחוויות מהמסע.  הרצאה מצוינת – מומלץ!

 

יום שני 7.3.05

טיולי מדבר – ייחודם של טיולים במדבר. כיצד לתכנן טיול במדבר?

מרצה: חזי יצחק, איש מדבר ובעל תואר שלישי בפיזיקה במכון לחקר המדבר

 

פגישה עם המדבר היא פגישה עם הבריאה. מה גורם לנו להתאהב בלבן הזה ולתת למחשבות לנוע חופשי? חזי יצחק מדריך כבר שנים באזור שדה בוקר חוגי אופניים. יצחק  יספר על הייחוד של אופניים במדבר. כיצד מתכננים טיולים כאלה בארץ ובחו"ל תוך דוגמאות ממסעותיו במונגוליה, במדבר סהרה ובהרי האטלס. הלוגיסטיקה הכרוכה בעניין וכו'. הרצאת חובה לחובבי טיולים במדבר!

 

יום שני 4.4.05

הכלים לניווט ולטיול באופן נכון

מרצה: דר' ארז אזרחי, חבר בנבחרת ישראל בניווט עם אופני הרים

 

מהי השפה בה משתמשים בניווט ספורטיבי? איך מתכננים טיול על פי מפה לסימון שבילים? ארז יספר גם על אליפות העולם בניווט עם אופני הרים שנערכה באוקטובר האחרון באוסטרליה ובה הוא נטל חלק.

 

יום שני 2.5.04

טיפים לשיפור יכולות רכיבה באמצעות אימון נכון

מרצה: אילן אידלסון, יו"ר הועדה לספורט הישגי ומאמן אופניים

 

ההרצאה תאפשר חשיפה קצרה לרוכבים לגבי הדרך להפוך לרוכבים טובים יותר. מהם דרכי אימון לשיפור הרכיבה? איך משפרים סיבולת לב ריאה? במהלך ההרצאה יינתנו טיפים לשיפור יכולות הרכיבה.

 

 

יום שני 6.6.05

הטור דה פראנס 2.7.05-24.7.05. מבוא ותחזית

מרצים: יאיר בן עמי, כתב ופרשן בתחום האופניים בעיתון "הארץ" ואיציק הופמן, פרשן הטור דה פראנס בערוץ הספורט ומנהל פורום אופניים ב"תפוז".

 

ההרצאה תאפשר מושגים בסיסיים להבנת הטור דה פראנס למתחילים. מהו מבנה התחרות? מה מייצגים צבעי החולצות? מהן נקודות השיא אליהן צריך לשים לב בתחרות. על כך ירצה איציק הופמן. בהמשך יתייחס יאיר בן עמי לתחזית לקראת הטור בשנת 2005. מי יהיו "הכוכבים" השנה? וכו'.

 

יום שני 4.7.05

העיסוי הספורטיבי ככלי משחרר לאחר רכיבה

מרצה: מור מזרחי, מעסה מקצועי ורוכב עילית.

ההרצאה תעסוק בדרכים לעיסוי הגוף באופן פרטני אצל רוכבי האופניים. במסגרת ההרצאה ילמדו אזורי ריכוז חומצת החלב, החומרים שאיתם ניתן לעבוד בעת העיסוי, הצמחים הגדלים סביבנו ויכולת הריפוי שלהם. בהרצאה יינתנו טיפים לעיסוי נכון תוך כדי הדגמה ואימון מעשי של המשתתפים. מומלץ להגיע עם בני הזוג!


ביום ההרצאה יינתן שובר לעיסוי ספורטיבי ב-80 ₪ במקום 150 ₪.

 

יום שני 1.8.05

"תדלוק" נכון לרוכבים ולאימוני אופניים

מרצה: יעל דרור, דיאטנית קלינית וספורט, (M.S.c) בעלת תואר שני בפיזיולוגיה בפקולטה לרפואה בתל אביב וחברת נבחרת ישראל לשעבר באתלטיקה.

 

הרכיבה הספורטיבית על אופניים דורשת מאמץ גופני שנמשך שעות רבות. על הרוכבים לדאוג לצריכת מזון מתאימה. על מנת לספק את האנרגיה הדרושה לביצוע מאמצים כל-כך קשים ומגוונים, יש להקפיד על תזונה עשירה ואיכותית, שתספק את רכיבי התזונה החיוניים בהרכב ובמינון המתאים. במסגרת ההרצאה ינתנו טיפים: מה כדאי לאכול לפני, בזמן ואחרי אימון – סוגים, כמויות והמלצות ומאילו מאכלים כדאי להימנע. לייעוץ ניתן לפנות ליעל דרור בטלפון: 054-6747711

 

 

 

יום שני 5.9.05

מסע אופניים בדרום אמריקה

מרצה: כתב "למטייל" נעם אבנון

נעם יצא לפרו על מנת להגשים חלום- מסע אופניים מקוסקו ללה פז. הוא נחת בלימה כדי להתארגן למסע, שם קנה אופניים, וציוד חשוב ומצא שותפים למסע. נועם יספר על המסע וההרצאה תלווה בהקרנת שקופיות.

 

יום שני 10.10.05

20:00 אימון נכון עם מד דופק

מרצה:  פיזיולוג של המאמץ

ההרצאה תעסוק בסוגי האימון השונים, חשיבות הדופק באימון, קביעת דופק מטרה על מנת להשיג יעילות מכסימלית באימון ושילוב נכון של מד הדופק באימון.

 

21:00 "המדרסים האורטופדים – כלי לשיפור האפקטיביות של הרכיבה"

מרצה: אברבוך אזיס – מוסמך להנעלה רפואית

ההרצאה תעסוק בהשפעה של מדרסים מיוחדים בשיפור היעילות של קדמת כף הרגל בעת רכיבת אופניים. אברבוך אזיס מוסמך להנעלה רפואית טיפל כבר בעשרות אצנים ורוכבי אופניים ושיפר באופן חד משמעי את איכות הריצה/הרכיבה, כמו גם יעילות בצריכת החמצן. הרצאה חובה – לא להחמיץ  

 

יום שני 7.11.05

טכנאות אופניים. איך להתמודד עם תקלות קלות באופניים בזמן רכיבה?

מרצה: נילי ברטוב, טכנאית אופניים

 

ההרצאה תאפשר הסבר לרוכבים על דרך התמודדות עם תקלות קלות בזמן רכיבה: איך מתקנים תקר בגלגל, איך מכוונים הילוכים? איך מתקנים שמיניות בגלגל? כיצד פותחים שרשרת? וכו'.

 

יום שני 5.12.05

"להסתכל ולגלות" בעזרת האופניים

מרצה: גיא שחר, האיש והמצגות. כותב הספר "הודו ונפאל" ורוכב אופניים

 

מסע אור-קולי אל נופים ומחוזות, בהשראת המצגות, הסיפורים והפילוסופיה שמאחוריהן.  במופע-מסע שנמשך כשעה יקרין שחר תמונות מאתרי טבע, עיר וכפר וילווה אותן בסיפורים שמאחורי הקלעים, בתיאורי מסעות וטיולים, וכמובן ב"פיקנטריות" שבעקבות הפצת המצגות בעולם. הרצאה בדגש על אופניים וצילום.

 
 תחרות ההכנה לקראת אליפות ישראל ע''י מועדון סיטי-סיקלינג קלאב...
תחרות ההכנה לקראת אליפות ישראל ע''י מועדון סיטי-סיקלינג קלאב ביום שישי האחרון, התקבצו עשרות רוכבים לתחרות ההכנה לקראת אליפות הארץ באופני הרים, שנערכה על ידי מועדון סיטי סיקלינג קלאב. מסלול המרוץ, 'נטחן' בשבועות האחרונים דק-דק, על ידי רוכבים רבים שבאו להכיר את המסלול התוב להמשך
 מסע רוכב ישראל 2004 VOLVO FOR LIFE...
מסע רוכב ישראל 2004 VOLVO FOR LIFE 350 רוכבי אופניים ירכבו על פני 600 ק''מ ממטולה עד אילת במשך שלושה ימים להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של צח הורביץ...
 לתצוגת פורום
איגוד האופניים יוצא בסדרת הרצאות במהלך שנת 2005
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 13    דרוג כללי: 3.61

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2019