שבועיים בקנדה וקליפורניה - יותר מדי חוויות
 מאת: אלעד פלטין מומנטום
נחתתי רק לפני שבועיים וקצת, ונראה כאילו הזמן עובר מהר מכפי שמורגש באמת. הטור הגדול של קליפורניה, לא בדיוק כפי שציפיתי, אבל לא נורא, בסופו של דבר הכול לטובה. חוויות רכיבת כביש מקצוענית מצפון אמריקה.
נפתח ב: 27/5/2010

לעמוד הבית של אתר הרים
הרים > בלוג
 אלעד פלטין מומנטום
SpiderTech
קבוצת רכיבת אופניים תחרותית. כביש, הרים וטריאתלון...

שילחו לי הודעה

בלוג זה נצפה  3527 פעמים
 29/5/2010   עדכונים ממרוץ שארוולאה - מצפון קיובק - קנדה 4515
מרוץ מסטרס של סופהשבוע, ממנו פאולו התחמק באלגנטיות והגענו לכאן בנוכחות דלילה למדי. שלושה שלבים :
1. TT של 15.7 ק"מ מישורי הלוך וחזור
2. קריטריום רצח של 30 דקות
3 P2P של 80-120 ק"מ עליות רצחניות

השלב הראשון עבר, סילואן עצר השעון על 21:41, דייב (מסטרס 40+) על 21:10
43-44 קמ"ש ממוצע. אגב הבחורה המהירה ביותר - עשתה באזור ה 22 דקות נמוך, היא אפילו לא עלית, במידה ואינני טועה, אבל לא בטוח.


מה ההבדלים בכלל, בין כאן לשם ?
במקום לנסות להסביר ולנמק אתן סיפורים, או עובדות :
מרוצי אופניים, או בכלל תרבות של ספורט :
במחוז קיובק, בו אני נמצא (מונטריאול, היא העיר הגדולה שבו) מתקיימים כ 4-7 מרוצי אופניים במהלך השבוע. מרביתם קריטריומים של 700-1200 מטר הקפה אשר נמשכים כשעה. משתתפים בהם כל קטגוריות הגיל. מרוצי המסטרס (30+) מסתיימים במהירויות ממוצעות של 43-45 קמ"ש. הפלטון מעורב בגילאי 30- עד 60. בדר"כ נושרים ממנו לא יותר מעשרה- חמש עשרה. גם בנות משתתפות באותו מרוץ ומחזיקות יפה את המהירויות האלה בירכיתי הפלטון (אף לא אחת מהן מקצוענית).
מרוצי סוף השבוע כמובן אלה המרוצים הגדולים. לא תמיד אלה מרוצי P2P אלא מרוצי קרמיס של הקפות מ 8 ק"מ ועד 22 ק"מ לערך. מרבית המרוץ עוברים בתוך הכפרים, או העיירה המארחת. הכבישים, אינם סגורים הרמטית !!
בפארקים הירוקים של מונטריאול כולם, אבל כולם עוסקים בספורט. חוגים לכדורגל, הוקי קרח, כדורסל, רוגבי, הכול. פרסים על הצטיינות, פרסים על השיפור המשמעותי ועוד הרבה זריקות מוטיווציה של חינוך לאהבה לספורט.
מה פחות טוב מבחינת רכיבה ?
הכבישים זה משהו נורא ואיום, חריצים, מחורצים והרבה בורות, כל זאת באשמת המזג אוויר החורפי כאשר הטמפרטורות יורדות מתחת ל -20 או אפילו 30-
הקרקע מעוותת את האספלט, כאשר מצטבר הקרח ולאחר מכן מפשיר. עד היום לא מצאו לזה עדיין פיתרון יצירתי מספיק. (אבל כמו שאומרים בספורט, יש דברים שלא ניתן לשלוט בהם).

קריטריונים בספורט.
דבר שבישראל משתדלים כמה שיותר להמנע ממנו, מה הפלא שגם ההשגים בהתאם.
פאולו תפס אותי אתמול (שישי ה 28 במאי) וביקש ממני לעזור לו. הוא צריך לקבוע קריטריונים חדשים לקרן הפרטית בה הוא שותף ואחד המאמנים המרכזיים שבה. שמה של הקרן – B2TEN . בסיום שנה שעברה, הספורטאים והמאמנים אשר שותפים בקרן הנ"ל, זכו ביותר מ 10 מדליות אולימפיות. נכון, חלק גדול מהמדליות בענפי ספורט החורף (מה לעשות שיותר מ 6 חודשים בשנה הכול כאן מלא בשלג וקרח) עדיין, ההישג היה מדהים למדיי. עד שנה שעברה הקרן החזיקה ב4.5 מליון $. השנה , בעיקר בעקבות ההצלחה באולימפיאדת החורף האחרונה, גייסה הקרן – 18 מליון$ מישהו מוכן לומר מה גובה התקציב של הוועד האולימפי ? הייתי שמח להצטרף לשלושת ימי הכנס של B2TEN אבל ל POWERWATT יש מרוץ שלבים 'על הראש' ופאולו חיפש תירוץ ממשי להתחמק מהמרוץ הנ"ל, אז הוא נראה כאילו הוא קבע את הכנס בדיוק על התאריך הזה.
שמחתי לקחת, ולוא אפילו חלק קטן בקביעת הקריטריונים שפאולו חיפש. טבלאות האקסל ממחנה האימונים האחרון בתחילת ינואר עזרו להמחיש מהו משוב אמיתי מספורטאי.
מעבר לכך, כיצד ניתן לכתוב פרוטוקול, או לפתח פקטור אשר יעזור בסופו של דבר לקבוע בצורה אוביקיטיבית ואבסולוטית, מי עומד בקריטריונים ומי לא.

אביזרי האימון במרכז הגדול של פאולו, כולם, אבל כולם, הם מכשירי אימון חופשיים. גם המכשירים שנראים לכאורה כמכשירי כוח מבודדי שרירים, במבט נוסף, הם למעשה מכשירי כוח חופשיים. שיטות האימון שעובדים לפיהן במרכז, אינן המילה האחרונה בתחום. שיטות האימון, כנראה ועדיין לא יצאו כלל החוצה. ומה שיפה בכל הדבר, הוא שבמרכז מתאמנים ספורטאים אולימפים לצד ספורטאי מססטרס לכל דבר, או אפילו לוחמי סופשבוע שזמן לספורט לא כ"כ יש להם.

זהו אני חושב לבינתיים.
אני בטוח שחלק מהדברים תוכלו לקחת לתשומת ליבכם. אם בקביעת קריטריונים. אם בקיום מרוצים, ובכלל, בגישה הכללית והחיובית כלפי ספורט. פחות פוליטיקה, יותר מקצועיות. זה נורא פשוט שיודעים בדיוק מה שרוצים.
כשלא יודעים, זאת בעיה רצינית מאוד, לא חשוב אם יש לך 18 מליון $ או 18 שקלים בכיס....

שיהיה לכולם בהצלחה במרוצים הקרובים
אלעד פלטין
קיובק, מונטריאול
קנדה
דייב בשחרור (לא התוצאה הטובה ביותר במסטרס)
דייב בשחרור (לא התוצאה הטובה ביותר במסטרס)
פורסם על ידי אלעד פלטין מומנטום @ :5/29/2010 8:52:06 PM
 28/5/2010   אז למה איך ומדוע ??? 4514
יש כל כך הרבה מה לספר, הרבה לעשות, ולא מעט ספורטאים שנשארו בארץ (שגם בהם צריך לטפל).
נחתתי לפני כשבועיים וקצת, בגלל ענן האבק הוולקאני הטיסה הטראנס אטלנטית טסה מעל הקוטב הצפוני - מ ד ה י ם ! ! ! ! (צילומים יש, רק אני צריך למצוא אותם)

הטעות הראשונה שנחתתי במונטריאול, קיובק- קנדה, היתה שלא חייכתי לשוטרת הגבולות, או שלא חייכתי מספיק, סימנה לי X החמודה.
במשטרת ההגירה(היכן שכולם כמעט עוברים) התחילו לתחקר, אמרתי שפאולו סלדנה, הזמין אותי להתמחות בנושא מאמן PowerWatts, השוטרת לקחה את הפרטים והתפנתה לחפש בגוגל. כעבור כמה דקות היא חזרה : "תגיד, אתה מאמן מפורסם בישראל, כמו שפאולו בקנדה ?"

חייכתי, השבתי שקשה קצת להשוות בין המדינות - "אני מקווה שכן "אמרתי ועימה הגיעה החותמת המיוחלת (בטור של קליפורניה, שלב 2 - רוכבי RABOBANK לא היו צריכים לחפש בגוגל, כדי לשאול לשלמו של פאולו).

לקנדה הזמינו אותי למעשה שני אנשים, פאולו - כבר הוזכר, מאמן אופניים, טריאתלון והרבה דברים נוספים, בעל תואר בקיזניולוגיה ופיזיולוגיה, מאמן ספורטאים בענפי ספורט שונים, בעלי מדליות אולימפיות. הוא עצמו, איש ברזל לשעבר (מקום 13 באליפות העולם בהוואי) ורוכב מקצוען לשעבר. בעל שם עולמי באימון בעזרת ואטים. במהלך ה 17 שנים האחרונות, הוא הצליח לפתח שיטה מיוחדת לאימון בעזרת ואטים. מעבר לכך,בעזרת אותה שיטה הוא הצליח לפתוח מרכזי אימון, המושתתים על אותה שיטה - ניתן להתרשם באתר - .http://powerwatts.com/

האיש השני - מר סילואן אדמס, אחד מרוכבי המסטרס הטובים בעולם בגילו(מקום 16 בעולם וגם בזה בטעות), אשר השתתף במכבייה האחרונה. שם השיג בתחרות הנג"ש את התוצאות הטובות ביותר מבין כל הרוכבים. סילואן אדמס ואביו מרסל, הם ממובילי הקהילה היהודית במונטריאול ובצפון אמריקה.

אז זאת היתה ההקדמה ?

בטור של קליפורניה הצטרפנו לקבוצת SPYDERTECH - קבוצת רכיבת קונטיננטל בניהולו של סטיב בואור (אולי הרוכב הקנדי המעוטר בכל הזמנים) אחד מנותני החסות המרכזיים של הקבוצה - חברת הטלפוניה BLACKBERRY.

הטור היתה חוויה גדולה בפני עצמה (לפחות בתחילתו) לדאבוני, בעקבות אי ואילו סיבות שונות ומשונות, נאלצתי לדאבוני הרב 'לדחות' את שיתוף הפעולה שקיוויתי והתקיים ביחד עם קבוצת ספיידרטק.

לא נורא, עם צ'ארלי וויואס, רוכב שמפיק 400 ואט ל 20 דקות (קריא - משהו גבוה מאוד יחסית) למרות זאת, הוא לא נבחר לסגל שנסע לטור של קליפורניה (הוא לא היה מספיק חזק....) ברמות האלה יש חלומות, אבל עד גבול מסויים וברור, בה המציאות מכה היטב על הראש.

צ'ארלי סיפר לי שהוא אחד המובילים האחרונים לקראת ספרינטים (קריא - חזק מאוד בתחום משיכת הקילומטרים האחרונים לעלייה לספרינט), באחד המרוצים נגד קבוצת HTC - קבנדיש וחבריו, בעוד צ'ארלי מצליח למשוך למהירויות של 60 קמ"ש, החב'רה של קבנדיש עושים זאת ב 63....מה שאומר שאפילו לשבת להם על הגלגל זה משהו שהוא כמעט בלתי אפשרי.

זהו לבינתיים

יחד עם האופני סגלבייקס שלי, על הכבישים המחורצים של מונטריאול, עד הפעם הבאה, יש עוד הרבה דברים לספר (רכיבות עם אלופי עולם, קביעת קריטריונים לקבלה של ספורטאים לקרן תמיכה של 18 מליון דולר....

ועוד

מי אתה פאולו סלדנה ?
מתוך הקרן הספורטיבית שפאולו שותף בה, בתמיכה בספורטאים ומאמנים :
retraining.

Paulo Saldanha
M.Sc. - Exercise Physiologist

Mr. Saldanha is an applied exercise physiologist and certified strength and conditioning specialist with the NSCA. He has years of experience in the laboratory and the field with physiological testing on elite athletes from many different sports. His area of specialization is the optimization of athletic performance via quality based conditioning strategies. He operates and directs Premier Studio, a high comprehensive training center in Montreal www.premierstudio.ca. Premier offers creative training methods to from injury rehabilitation to the Olympic performance level. As a former Professional triathlete, elite cyclist and Ironman, Mr. Saldanha has combined the practical experience of training and racing, with his scientific background to develop the PowerWatts training system. His modular indoor power-based system allows individuals of any ability to train together at their own specific ability.
פורסם על ידי אלעד פלטין מומנטום @ :5/28/2010 4:45:43 AM
4512
ועוד רוכב, קצת שמנמן, אבל בכושר (לפני הנפילה)
ועוד רוכב, קצת שמנמן, אבל בכושר (לפני הנפילה)
פורסם על ידי אלעד פלטין מומנטום @ :5/27/2010 7:25:37 PM
 הבלוגים שלי
  
  
  
  
הוסף בלוג
 הקישורים שלי
 לפורום של הבלוג
קישור
 מועדפים
הוסף למועדפים!
 אני בהרים
כתבות שלי
סקירות המוצרים שלי
סקירות המסלולים שלי
המכירות שלי
תמונות שלי
 התמונות שלי
תגובות לבלוג
שבועיים בקנדה וקליפורניה - יותר מדי חוויות
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
תאריךמחבר\תהודעה
 30/5/2010 :04:47 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אלעד פלטין מומנטום עם תוכן  תמונות מהטור של קליפורניה - היום הראשון + השני
 30/5/2010 :04:27 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אלעד פלטין מומנטום עם תוכן  שלב שני - קריטריום  [תמונה]
 1/6/2010 :14:17 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אלעד פלטין מומנטום עם תוכן  סרטון מקצה העלית - קריטריום - סרטון


[ ]
לפרסום זה יש: 3 הודעות

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2020