הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

7/18/2008 5:24:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  בהתייחס לדוגמא - וחוץ ממנה
נושא: בהתייחס לדוגמא - וחוץ ממנה תאריך: 7/18/2008 5:24:00 PM
מחבר/ת: איתן ברמן

בשיקול כלכלי - מערכת אליויו מתפקדת מצויין, ואפשר להסתפק בה לכל שימוש שאינו תחרותי (גם בגלל הפרשי הילוכים, וגם בגלל משקל).
דוקא השרשרת והקסטה הם אביזרים מתכלים. בשיקול כלכלי הייתי משקיע בשיפטרים טובים, ואת החלקים המתכלים הייתי מחזיק באיכות נמוכה (וזולה) יותר. הבעיה, כמובן, היא שהשיפטרים הם האביזר היקר ביותר במערכת ההילוכים.

בהודעה המקורית שלך ביקשת לכמת את ההבדל בין רמות ההילוכים, כדי להבין עד כמה כדאי להשקיע בהפרשים בין מערכות ההילוכים. ההפרש הגדול במחיר נמצא במקום בו נמצא ההפרש הגדול בחויה: לפי האתר הזה 304ש"ח לשיפטרים LX, לעומת 555ש"ח לשיפטרים XT.

להראות שההפרש בין השרשראות הוא עשרות שקלים בלבד זה ממש לעבוד על עצמך. מדובר בהפרש של 42% בין דאור לLX, ו-36% בין LX לXT. זה לא הפרש מבוטל, וכאמור, ההפרש באיכות ההעברה לא מושג בהחלפת השרשרת, אלא בהחלפת השיפטר.
אם אתה מדבר על מערכת שלמה XT מול מערכת שלמה LX אתה מדבר על הפרש של מאות רבות של שקלים (1337 מול 2070 לפי המחירים באתר זה - ודרך אגב, מערכת אליויו שלמה תעלה לפי התחשיב הזה 659ש"ח בלבד).

אני האחרון שיעביר ביקורת על זה שאתה משקיע מאות שקלים בנוחות שלך - אם יש לך, אז תהנה - אבל כדאיות כלכלית אין כאן, משום שהמערכות היותר יקרות אינן עמידות יותר, ולפעמים אפילו להיפך.

חזרה לפורום