הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

8/3/2008 9:02:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  הפוך גוטה, הפוך
נושא: הפוך גוטה, הפוך תאריך: 8/3/2008 9:02:00 PM
מחבר/ת: איתן ברמן

ירידת המחירים של כל הצעצועים הנלווים, ושל הטכנולוגיות המתקדמות הפכו את ספורט האופניים לספורט עממי, להמונים.

לפני 10 שנים אפשר היה להשיג אופני שיכוך מלא, זנב קשיח, אופני כביש ברמה טובה, ואופני טורינג.
אף על פי כן מעטים היו מטיילים על אופניים.
היום, עם כל הצעצועים, יותר אנשים מגיעים לאופניים, ודרכם לטבע.

היו לי אופניים כמו שלך - בשנתיים הראשונות של הרכיבה בפאזה הנוכחית שלי. דוקא שימנתי את השרשרת מדי פעם, ופעם אחת אפילו החלפתי רפידות בלמים. לא "ליקקתי את השלדה", ולא השקעתי באופניים יותר ממה שהיה נחוץ כדי לאפשר למכונה להמשיך לעבוד.
היום, עם אופניים משוכללים בהרבה, ועם שיכוך מלא עתיר אינטשים, אני לא משקיע יותר בתחזוקה מאשר לפני כן. אולי להיפך - כי מרבית הרכיבים מצריכים פחות תשומת לב ממה שהיה לי אז. מאיפה אתה מביא משפט כמו "מי שקונה אופניים באלפים רבים של שקלים, כל היום עוסק בתחזוקתם"??

זה נכון שרוב האנשים יכלו לעשות את כל מה שהם עושים עם האופניים שלהם גם עם אופניים זולים בהרבה, אבל ההנחה האוטומטית שלך שכל מי שרוכב יוצא לטייל - ממש מוזרה. אני וחברי ממש מבדילים בין "רכיבה" (שמטרתה כושר, שיפור טכניקה, בילוי בצותא או כל מטרה אחרת) לבין טיול. ההבדלים הם לא רק בקצב, אלא כבר בשלב התכנון, ולאורך כל הרכיבה. מי אתה שתגדיר לי, או להם, או למישהו בכלל, מה גורם לו הנאה?
ודרך אגב, אני לא הייתי בין הרוכבים שתארת, משום שאין לי מד-דופק, אין לי מחשבון דרך, ואת הניווטים שלי אני עושה עם מפות, גם אם יש במקרה GPS בסביבה. למרות כל אלה אין לי צורך להתנשא על כל מי שיש לו - או לחילופין, על כל מי שאין לו אופניים "כמו שיש לי".

חזרה לפורום