הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

9/18/2008 6:34:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  מבחן קצת מוזר
נושא: מבחן קצת מוזר תאריך: 9/18/2008 6:34:00 PM
מחבר/ת: איתן ברמן

הם לקחו שני זוגות מהמדף במחיר זהה. למעשה זו תשובה ל"מה להעדיף בתקציב נתון", ולא לש"מ מול ז"ק.
לדעתי המבחן הנכון צריך להיות עם שני זוגות שמאובזרים זהה. זה "ינקה" את המבחן משטויות - למשל, אחת הנקודות שמקבל הש"מ הוא בזכות בלמים עדיפים - כמובן שהנקודה הזו, לא רלבנטי לשאלה הבסיסית.

אני כבר מזמן גיליתי שיותר קל בעליות מדורדרות ו/או טכניות עם ש"מ. ישנן עליות שעם ז"ק אני לא מצליח ועם ש"מ כן. אני חושב שיש לי טכניקה לא רעה לטיפוס דרדרות, וכבר קרה לא פעם שעברתי עם ז"ק ברכיבה רוכבים שנעצרו בעליה טכנית עם ש"מ, ועדיין, אני עצמי מרגיש בהבדל. מי שלא מרגיש בהבדל כנראה קורא "עליה טכנית מאוד" לדברים שונים ממני.

לגבי הרוכבים התחרותיים - לדעתי רובם המכריע מעדיף ז"ק ברוב המכריע של המסלולים, למרות שחלקם מאוד לא פשוטים טכנית, מכמה סיבות:
1. הם מעדיפים יעילות בניצול האנרגיה על חשבון נוחות. זה הגיוני - הם לא באו לבלות.
2. בסופו של דבר ברוב תחרויות הXC הקטעים הטכניים בעליות אינם רוב המסלול.
3. רמת הטכניקה של רובם המכריע היא כזאת שהם מסוגלים לבצע בעצמם את מה שהש"מ עושה בשבילי.

מתוך רמת הטכניקה ואחוז הקטעים של עליות טכניות בתחרויות XC הם מעדיפים להשקיע עוד אנרגיה בקטעים מסויימים, ולהרוויח בכל שאר הקטעים. שיקולים אלה הם נכונים לחלוטין עבור מתחרים, אבל הרבה פחות עבורי.

ברמן

חזרה לפורום