הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

8/9/2010 9:49:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אלכס זברובסקי עם תוכן  כיוון rebound, compression speed של בולמים
נושא: כיוון rebound, compression speed של בולמים תאריך: 8/9/2010 9:49:00 AM
מחבר/ת: אלכס זברובסקי

התחלתי רכיבות בחינה/כיולים של ש"ם החדש שלי, הגיעה תורם של הבולמים לכוונם.
המזלג שלי הוא Talas 100-140 RLC שנת 2009, אחורי הוא RP23.
חרשתי את ספר המשתמש להם, בכללי ברורות לי הסוגיות של כל מיני פרמטרי כיוונון שלהם, אך כיבן שאין לי ניסיון של ש"ם עד עכשיו, מעניין אותי מה רוכבים מנוסים נוטים לכוון לסוגי רכיבה דומים לאלא שאני עושה ומשקל הרוכב שדומה לי:
משקל שלי הוא בסביבות 65-68 קילו, רוכב בדרך כלל XC עם נטייה לAM (דוגמה - מסלולי רכיבה של איזור כוכב יאיר, חורשים בדרכי הפער + סינגלים ברמה קלה יחסית למקום זה, ז"א דרך משובשת, דרדרת, הרבה עליות בדרכים אלו וירידות לא הכי יציבות. לא מדובר בדרוים רציניים וקפיצות.
ברור לי לגבי מהלך של המזלג וכיוון של sag של שניהם, זה כבר מאחורי, כמו כן ברור לי לגבי שינוי מהלך של המזלג וpro-pedal של האחורי, אך עדיין לא סגור על rebound של שניהם וlow-speed compression rate של המזלג.

כרגי כיוונתי רוב הדברים לאמצע תחומם (לפי הספר - כנק. התחלה), אך ניראה לי שכדי ללמוד ולמצוא setup הכי נכון בשבילי וכל סוג של פרמטר צריך לרכב אותו קטע בדיוק הרבה פעמים עםכיוונונים שונים כדי למצוא את הכי מתאים, וזה ניראה לי לא הכי ישים (אין לי אפשרות לרכב כל יום לצערי במקומות המתאימים בקושי 1-2 פעמים לשבועה).

הייתי שמח לשמועה מהניסיון של אלא שמנוסים יותר ממני אומר, מה הכיוונונים שהם הגיועה אליהם כהכי אופטימליים ?

תודה

חזרה לפורום