הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

10/18/2010 9:15:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  מעולם לא ראיתי אופניים על רכב פרטי בצורה חוקית
נושא: מעולם לא ראיתי אופניים על רכב פרטי בצורה חוקית תאריך: 10/18/2010 9:15:00 PM
מחבר/ת: איתן ברמן

האילתור של מספר מעל האופניים איננו חוקי כלל - על מספר הרכב להיות מקובע אל הרכב, והחוק דורש שהמספר לא יוסתר. היעדר תאורה היא רק בונוס...

תוכל לקרוא בכתבה שלהלן את כל החוקים והתקנות (מעודכן ללפני שלוש שנים, אבל אני מניח שלא הרבה השתנה...):
http://www.harim.co.il/Article.asp?ID=1029

תכלס, מעולם לא ראיתי אופניים מעומסים על רכב בצורה חוקית.
המזל הוא שמרבית השוטרים עצמם אינם יודעים את החוק.
עוד מזל הוא שהאגדה מספרת שיש להם הנחיה לא להציק למובילי אופניים.
עוד מזל הוא שהמוח שלהם כבר חושב בצורה מעוותת שרואה בכולם עבריינים, ומי שאי אפשר לראות את המספר שלו נחשב אוטומטית ל"בטח יש לו משהו להסתיר, אני אזיין אותו". אם הם רואים מספר זה נותן להם הרגשה שאם הוא פתאום יתחיל לברוח, הם יוכלו לרשום את המספר ולמצוא את הבעלים. זה שהמספר לא חוקי (ולפעמים לא מתאים בכלל) ממש לא נכנס לעומק החשיבה שלהם.

אבל אם שוטר מחפש על מה לתת לך דו"ח (ואל תספרו לי שאין דברים כאלה, או שזה נורא נדיר) הוא תמיד ימצא - יש שם המון סעיפים...

בקיצור - שלא תטריד אותך התאורה. אם אתה מוביל אופניים על מתקן אחורי אתה ממילא עובר על החוק, ומה זה משנה כמה עבירות יש שם?

חזרה לפורום