הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

3/14/2011 11:44:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן הדרי עם תוכן  קיפרוס
נושא: קיפרוס  תאריך: 3/14/2011 11:44:00 PM
מחבר/ת: איתן הדרי

בזכות המבנים הרבים שהקים הורדוס ברחבי הארץ כינו אותו "המלך הבנאי". בתקופת שלטונו הקים ערים רבות, מבצרים וארמונות מפוארים. אחד מהמבצרים המפוארים שבנה היה על שם אימו: קיפרוס.

אני ביחד עם חברי הטוב מהשומרון, יצאנו לרכוב בארץ ישראל השלמה. לרכוב ולהטביע את חותמנו על פלחי ארץ לא נודעים, פלחי ארץ אלומים, פלחי ארץ שאיש לא נוהג לבקר שם. כדברי הסופר הצרפתי קסברון:"עם האמונה אין אנו עושים דברים גדולים, אך בלעדיה אין אנו עושים דבר". הפעם רכבנו לאחד המקומות המסתוריים בשומרון - קיפרוס. לפני כשלושה חודשים, בהיותי ביריחו (בארמונות הורדוס), כבר אז לטשתי עיניים לעבר ההר, לעבר קיפרוס. כבר אז ידעתי כי לא ירחק היום ואני אטפס ואגיע לקיפרוס.
כיום המקום סגור ומסוגר. גם הדרך לקיפרוס חסומה על ידי מחסום עפר ובטונדות. צה"ל חסם את הדרך ולא מעוניין שאיש יגיע למקום (ראיתי ודברתי עם תושבי יריחו שעוברים את המחסום ונכנסים לשטח). שהגענו לקיפרוס, ראינו שלא ניתן כלל להיכנס למקום. צה"ל פשוט חתם את המקום ולטפס על ההר זו סכנת נפשות. אבל...מצאתי דרך לחדור ולטפס עד לראש ההר. המקום הרוס, עזוב וחבל שכך נראה מקום היסטורי. הנוף מלמעלה מדהים ועוצר נשימה.

התמונה פה (היא גם הראשונה בגלריה) לא צולמה היום, אלא – לפני שלושה וחצי חודשים מתוך פאתי מחנה הפליטים "עקבת ג´בר" ביריחו. הייתי שם במחנה הפליטים שעה שביקרתי בארמונות הורדוס. כבר אז הרמתי מבטי לעבר קיפרוס ואמרתי לעצמי - בקרוב אטפס להר הזה.

הלינק לגלריה
http://www.groopy.co.il/Galleryinfo.aspx?gaid=22463

חזרה לפורום