הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

4/4/2013 1:21:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  זיו פרץ עם תוכן  אתה מסתכל על זה לא נכון
נושא: אתה מסתכל על זה לא נכון תאריך: 4/4/2013 1:21:00 AM
מחבר/ת: זיו פרץ

כל שלדה (גם שיכוך מלא) היא "קולב רכיבים" במכלול האופניים. שאגב במכלול זה השלדה היא הרכיב הכי גדול, חשוב ויקר.

זה מאד משנה איזה שלדה תבחר. כל חברה מייצרת שלדות שונות. למשל שלדות של ספשלייזד לא ירגישו כמו שלדות של טרק ושל גיאנט.

ההבדלים הם גם לא ממש קטנים כמו שאתה חושב. למשל החומר שממנו מיוצרת השלדה, אפילו בשתי שלדות אלומיניום התרכובת היא לא תמיד אותה התרכובת. גם באותה החברה סגסוגות אלומיניום יכולות להיות שונות בין שתי דגמים של שלדות (למשל ספשלייזד שיש להם אלומיניום M5, M4, A1 ועוד כל מיני סגסוגות). כך הדבר גם בשלדות כרומולי וקרבון, יש מלא סגסוגות ותרכובות שונות שכל אחת מתאימה לצרכים שונים והחברה בוחרת בחומר שממנו היא רוצה לבנות את השלדה.

ישנו גם עניין הגיאומטריה של השלדה. הגיאומטריה משתנה משלדה לשלדה. גם בין שתי שלדות שמיועדות ל-XC יהיו הבדלים. ושלדת ז"ק שמיועדת ל-FR לא תהיה דומה בגיאומטריה שלה לשלדת ש"מ שמיועדת לאותה המטרה.

שיכוך מלא זה לא רק לקפיצות. כמו שכבר אמרו פה למעלה, ש"מ מטרתו היא להצמיד את הגלגל לקרקע ולא לעשות נעים בתחת. נכון שזו סוג של תופעת לוואי אבל זאת לא המטרה.
אתה יכול לראות הרבה אופני ש"מ XC תחרותיות ותסכים איתי שהם לא קופצים בתחרויות XC.

אני מקווה ששרדת עד לפה כי כתבתי הרבה. ויש עוד הרבה שאפשר לכתוב :eek: אבל אני לא אמשיך. אם תרצה אני יכול רק תגיד.

ובכל מקרה יש הרבה סוגים וסגנונות וכל מה שנשאר לנו זה לבחור מה מתאים לנו.

חזרה לפורום