הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

4/4/2013 7:21:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  or yochanan עם תוכן  תגובה
נושא: תגובה תאריך: 4/4/2013 7:21:00 AM
מחבר/ת: or yochanan

אין טעם להגיב לפוסט שלך עם השלדה+רכיבים ב5000 שקל, בגלל שהוא לא נכון בעליל (שלדה מחורבנת עם רכיבים טובים לא בונים אופניים טובים).
אתה אח"כ סתרת את עצמך כששאלת על שלדת ש"מ ואמרת שהיא לא רק מתלה - כנ"ל לגבי ז"ק.

אין מנצח ברור בין ז"ק לש"מ, זה תלוי בסגנון הרכיבה שלך.
ז"ק יציעו מעבר טוב יותר של כוח לגלגלים, בגלל שאין בולם אחורי שיספוג חלק מהאנרגיה שאתה משקיע (כנ"ל בנוגע לז"ק ריג´יד לעומת ז"ק). ש"מ יציעו אחיזה טובה יותר כפי שנאמר לעיל.
אם אתה רוכב XC, אזי שישנם סיכויים סבירים מאוד שתעדיף את העניין עם האנרגיה על עניין האחיזה, אם אתה רוכב AM אז בדיוק להיפך.

כל זאת בלי לדבר על חוויית הרכיבה. הרשה לי להניח שאינך רוכב מקצועי (כפי שאינני אחד בעצמי), ולכן כל השיקולים שהצגתי לעיל הם ´סבבה והכל´ אבל חווית הרכיבה גם אמורה להיות שיקול מכריע. אני נהנה ´להרגיש´ את השטח, אני נהנה לבחור קו מועדף בזמן הרכיבה ולא פשוט לכוון את הכידון ולרכב, ואני אוהב עליות שם אותו רוכב יביא ביצועים טובים יותר על ז"ק מאשר ש"מ.
אני לחלוטין מבין אנשים שהולכים על ש"מ, יתרה מזאת, עוד כמה שנים אני בטח יעשה זאת בעצמי (מה לעשות אנחנו לא נהיים צעירים יותר). כרגע אני מבסוט עד הגג מהז"ק (לראייה: בימים אלו אני שוקל לשדרג ז"ק לז"ק אחר, שניהם לא עולים 5000 שקל...)

חזרה לפורום