הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

4/22/2013 10:10:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  עומר פרץ עם תוכן  זיו היקר, אני לא טועה וגם לא מטעה!
נושא: זיו היקר, אני לא טועה וגם לא מטעה! תאריך: 4/22/2013 10:10:00 AM
מחבר/ת: עומר פרץ

ניכר בתגובתך שמעבר לכך שאתה לא ממש בקיא בנושא, גם לא ממש שמת לב למה שכתבתי ואז כתבת את תגובתך או שהתנסחת בצורה לא ממש מובנת (או אולי גם שניהם???) אבל לא משנה. אני אסביר לך למה מה שכתבת לא מדויק בעליל.

בוא נתחיל מעניין השימסים. אתה עוד לא ראית שימסים לבפנים של ההד-טיוב כדי להקטין את ההיקף הפנימי שלו.... גם אני לא! ואם תקרא טוב את ההודעה שלי תשים לב שגם לא דיברתי על דבר שכזה, לעומת זאת שימס לחלק העליון של ההד-סט (כמו שכתבתי!!! ולא לבפנים של ההד-טיוב כמו שאתה כתבת) שהוא חלק שנכנס בין ההד-סט לסטירר כן קיים, ואני אפילו מכיר כמה אנשים שמשתמשים באחד והוא עושה את העבודה יופי טופי.... אם אתה רוצה הסבר לאיך דבר כזה עובד, מה הוא עושה ואיפה אפשר למצוא אותו אני אשמח לתת לך אבל אני לא חושב שההודעה הזאת היא המקום לעשות זאת.
בנוסף, לא ממש ברור לי למה לא היית משתמש באחד (במידת הצורך כמובן) אבל אם תצליח להסביר לי איזה בעיות מוכחות הוא יכול לגרום או איזה חסרונות יש לו בהשוואה לשימוש בהד-סט יעודי אני אשמח לשמוע עליהן כי על פי דעתי, על פי דעת חברי וגם על פי כמה חנויות בארץ שמוכרות את המוצר הנחמד הזה לא קיימים כאלה חסרונות..... להיפך, למי שקצת קצר במזומנים, הוא פתרון זול יותר מהחלפה של ההד-סט.
אגב, יוסי, אפשר לקנות שימס שכזה בין היתר, גם בחנות שנקראת פאן רייד.

ונעבור לעניין המידה.
אני אתייחס לשתי נקודות שהעלית.

נקודה ראשונה היא בהתייחס ל-"יכול להיות שמה שאתה מתכוון אליו זה הקוטר הפנימי של ההד-טיוב". אני אשאל אותך שאלה. אתה יודע על פי מודדים הד טיוב ומחליטים אם הוא 1, 1 ו-1/8, 1 ו-1/4, טייפרד או 1.5? התשובה היא - מודדים אותו על פי הקוטר הפנימי של ההד-טיוב, בחלקו העליון ובחלקו התחתון!!! ולכן, ברור שכשאני אומר "הד-טיוב בגודל 1.5" אני מתכוון לקוטר הפנימי של ההד-טיוב!!!! אתה מכיר עוד דרך למדוד את ההד-טיוב בהקשר של התאמה להד-סט?????

נקודה שנייה היא בהתייחס ל-"אם ההד טיוב הוא 1.5 אז הוא לא יכול להיות מידה אחרת". אתה צודק. על פי הלוגיקה המתמטית, המשפט שכתבת שם הוא משפט שנכון תמיד ונקרא טאוטולוגיה, אבל הוא ממש לא סותר את מה שאני אמרתי!
אני אמרתי (ואתה מוזמן לבדוק את מה שאני כותב פה עם כל מכנאופן/חנות/יצרן) שלגודל הזה (של הד-טיוב) שמכונה 1.5 יש 3 סטנדרטים וכעת גם אפרט אותם:
הראשון נקרא 1.5" Standard ובו הקוטר הפנימי של ההד טיוב הוא 49.61 מילימטרים
השני נקרא 1.5" ZeroStack ובו הקוטר הפנימי של ההד טיוב הוא 55.95 מילימטרים
השלישי (והאחרון חביב) נקרא 1.5" Integrated Standard ובו הקוטר הפנימי של ההד טיוב הוא 52.1 מילימטרים

עכשיו שים לב שכל אחד מהסטנדרטים האלה מגדיר הד-טיוב 1.5 בקוטר שונה (אבל עדיין, 1.5!!) ושכל אחד מהסטנדרטים האלה קובע איזה סוג של הד-סט (כשכל אחד מהשלושה מוגדר כהד-סט בגודל 1.5) יתאים להד-טיוב הנ"ל בגודל 1.5, על פי קוטרו הפנימי של ההד-טיוב (ולכן גם לפי קוטרה החיצוני של הכוס של ההד-סט) אבל שוב, כולם מכונים 1.5, ומפני שהחבר הנחמד שכתב את המודעה המקורית (יוסי) לא ציין איזה מהסטנדרטים קיים אצלו באופניים, הערתי שקיימים כמה סטנדרטים לגודל ההד-טיוב שמכונה 1.5 על מנת למנוע אצלו בלבול מיותר שכבר קרה למספר אנשים שאני מכיר.

אז לסיכום, כמו שכבר אמרתי יש 2 דרכים "לשדך" סטירר טאפרד להד-טיוב 1.5 ובפעם הבאה שאתה טוען שמישהו אחר "טועה ומטעה", תהיה בטוח שמה שאתה כותב לא שטויות....

יום טוב.

חזרה לפורום