הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

11/18/2014 3:38:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  or yo עם תוכן  הבהרות
נושא: הבהרות תאריך: 11/18/2014 3:38:00 PM
מחבר/ת: or yo

היי משה,

הסיבה ששנינו ממליצים על זנב קשיח, היא כי אתה מדבר על שבילי כורכר בלבד, וקשה לראות במה יעזור שיכוך אחורי בשביל דרכים כאלו.
***אני לא אורטופד*** , ולא מתיימר להיות אחד, אך ייתכן מאוד שדווקא רכיבה ללא שיכוך אחורי תעזור לגב שלך, ותחזק אותו. אני ממליץ לך להתייעץ עם רופא מומחה ולא עם מוכרים בחנויות אופניים.

שנינו המלצנו על אופני כרומולי מכיוון שהפלדה סופגת זעזועים קלים באופן טוב יותר, ומספקת קצת גמישות.

גאומטריה קל לראות לפי זויות ישיבה, תסתכל על אופני דאון היל, ואז על אופני קרוס קאונטרי. אתה תראה שאופניים ´אגרסיביים´ יותר (דאון היל) מספקות תנוחת ישיבה זקופה יותר - עקב זויות קהות יותר.

אופניים עם מהלך גדול הם יותר כבדים ומסורבלים מהסיבה שבולמים ארוכי מהלך הם יותר כבדים, והנדנוד (´בובינג´) הבא איתם בדרכים בהם אתה תרכב יעשו אותם למסורבלים יותר.

אם אתה מאזור הצפון ובגובה 1.75-1.90, יש לי חבר עם אופני 29 זנב קשיח, כרומולי, עם בולם 140ממ שמקנה זוית ראש קהה (קרי רכיבה זקופה). אני יכול לארגן לך רכיבה עליהם בדרך נוף כרמל או איזו דרך נעימה אחרת, שתוכל להרגיש על בשרך איך זה.

חזרה לפורום