הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

5/29/2015 8:32:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  דין עם תוכן  שאלות טכניות לגבי אופניים של Giant
נושא: שאלות טכניות לגבי אופניים של Giant תאריך: 5/29/2015 8:32:00 PM
מחבר/ת: דין

שלום לכולם,

הודעה ראשונה שלי בפורום, רוכב XC כבר שנתיים לערך בשבתות, לא על בסיס קבוע.
יש לי אופניים של Giant שיכוך מלא 29״, בולמים של rock shok, הילוכים של shimano וברקסים של Adiv.
אני אגיד את האמת אני כמעט ולא מכיר את המנגנונים באופניים ואת היכולות או הפגמים שיש להם ולכן פתחתי את האשכול הזה. אחרי תקופה שאני רוכב יש כמה דברים שרציתי לשאול וכמה שינויים שאני מעוניין לעשות באופניים.

א. כמו שציינתי הגלגלים בגודל של 29״ עם פנימית חומר וונטיל צרפתי שממרר לי את החיים. אני מאוד רוצה להחליף אותו לונטיל רגיל והבנתי שיש לי שתי ברירות:
1. לקדוח חור שמתאים לונטיל רגיל ובעצם לפגוע בחסינות הגלגל
2. לקנות גלגל 29״ שמתאים לונטיל רגיל אבל הבנתי שזה גם מאוד יקר וגם לא בר השגה

ב. יש לי ברקס דיסק הידראולי עם שמן. ברכיבה האחרונה קרה לי בפעם הראשונה שהבלם ננעל.
הבנתי שזה דבר שכיח שנגרם עקב חימום והתבלות של השמן ושכל כמה זמן אני אצטרך לעשות ניקוז והחלפה של השמן. המוכר בחנות הקרובה המליץ לי להחליף את הברקסים לסט של shimano עם שמן מינרלי שאמור למנוע לגמרי את הבעיה הזאת. אשמח לשמוע מה דעתכם על זה.

ג. אני רוכב עם הכיסא המקורי של האופניים שהוא צר וארוך ואני מניח שזה מה שמתאים לרכיבה בשטח. העניין שהכיסא מכאיב לי אחרי רכיבה ארוכה, במיוחד אם אני עושה קטע בכביש.
חבר טען שהכיסא לא מתאים לצורת הישבן ומכאן נובעת הבעיה. האם יש צורך להחליף את המושב או שבסוג זה של רכיבה המושב הוא פריט שולי וכל מושב אחר רק יפגע יותר בנוחות הרכיבה הכללית?

ד. קורה לי בזמן רכיבה שאני קופץ, גם אם זו לא קפיצה מגובה רב, שהשרשת בורחת מהגלגלי שיניים ואני צריך לעצור ולהחזיר אותה למקום.
מה יכולה להיות הבעיה ואיך אני יכול לפתור אותה?
המליצו לי לקנות תפס שמרים את השרשרת בנקודה מסויימת למעשה מותח אותה. מה דעתכם? מכירים את זה?

ה. שמתי לב לשחיקה בשני הגלגלי שיניים הקידמיים. כל כמה זמן צריך להחליף אותם, כמה זה עולה, ואיזה סוגים יש?

ו. האם יש צורך בהחלפה של דיסק הבלימה מעת לעת?

ז. איך אני יודע שיש צורך בטיפול וכיול של בולמי הזעזועים?

תודה לכולם ושבת שלום.

חזרה לפורום