הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


טקסט הודעת פורום

6/26/2017 4:55:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  or עם תוכן  בחיפושים אחר אופניי שטח עד 10k...ואחרי רכיבות מבחן
נושא: בחיפושים אחר אופניי שטח עד 10k...ואחרי רכיבות מבחן תאריך: 6/26/2017 4:55:00 PM
מחבר/ת: or

שעשיתי היום יצאתי מבולבל לגמריי... :)

יעוד האופניים הוא רכיבה לעבודה עם מרחק של כ-30 ק"מ לכל כיוון כשהמסלול מורכב מכ-10 ק"מ כביש באיכות סלילה ישראלית טיפוסית והשאר שבילים עם מעט מאוד עליות וירידות.
באופן טבעי אופניים בסגנון גיאנט האנטם 29 הם הנישה שאני צריך לחפש ... אופני XC/MARATHON מהירות.
אז הלכתי היום לעשות רכיבת מבחן.
לקחתי האנטם 2017 יפיפיות (לא יודע איך להעלות פה תמונה) ויצאתי לרכיבה כל כביש שבור ,כביש מישור, עליות ירידות... הכל סלול.
הבולם האחורי היה קשה והאופניים נסעו סבבה לגמריי,התגלגלו סבבה.
חזרתי לחנות והם עשו כיוון מדויק לבולם עם נטיה למעט רכות כי אני מפונק. היה שיפור ,אבל לא כמו שחשבתי. חזרתי לחנות ושוב ריככו.עוד קצת את.הבולם...אבל עדיין לא הגיע לרמת פינוק שרציתי. אצלי באופניים בנות 12 יש בולם 130 ושיכוך המהמורות אלוהי.

נכנסתי לחנות והמוכר שם לב שאני לא מתלהב מאיכות הרכיבה. אמרתי שהבולם 100 כנראה קצר מידי והוא הפנה אותי לדגם טרנס 3 דגם כשהוא מסביר שזה לא נישה שהכי מתאימה למה שתיארתי אבל שאנסה. ראיתי אותו שולף דגם 27.5 ואמרתי לו שאני רוצה רק 29.. הסביר.שאין בדגם הזה 29... בכל זאת לקחתי סיבוב.
וואוו איזה הבדל!!! קודם כל האופניים הרגישו לי באופן אירוני מהירות בהרבה מהאנטם. והבולמים גם היו טובים ומפנקים יותר.בנוסף הם היו נוחים יותר.
חזרתי לחנות , דיברנו קצת ורציתי לנסות את הטרנס 2 מסקרנות.
זה היה וואו וואוו. הכל הרגיש לי מהיר ומתגלגל. חצי פדל על כביש מישור והאופניים לא עוצרות. בולמים פצצה..150.
חזרתי לקחת את האנטם כדי לראות שאני לא הוזה. והם הרגישו לי איטיות הרבה מהטרנס 2 עם גלגל 27.5
מה קורה פה? עשיתי שוב ושוב עם כל דגם סיבוב על אותו מסלול והטרנס 2 הרגיש לי שאת הדרך שאצטרך לעשות איתם הם יעשו בקלות ואיתם אתעייף הכי פחות... הגיוני?

חבר אומר שזו אשליה ושאקח את האנטם כי היעוד שלהם בול מה שאני צריך...
אבל הם ברגישו דרעעק ;)

מה אומרים? ללכת עם ההרגשה?


חזרה לפורום