הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

7/9/2017 11:56:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  נעם ב עם תוכן  חבל שאתה כותב דברים לא בדוקים
נושא: חבל שאתה כותב דברים לא בדוקים תאריך: 7/9/2017 11:56:00 PM
מחבר/ת: נעם ב

יצרניות מערכות ההילוכים מוציאות מפעם לפעם "חידושים" טכנולוגיים שגורמות לכולם לרצות לרכוש אותם ולהתייחס למוצרים הקודמים כאל מיושנים. במקרה הטוב ההבדלים הם מזעריים ובמקרה הזה הם אפילו לא בהכרח יתרון.
מערכות 9 הילוכים רחבות טווח מגיעות עם קראנק טריפל 22-44 וקסטה 11-34, זה נותן טווח הילוכים של 618%. יש להשיג גם 11-36 ואז הטווח 654%
מערכות 10 הילוכים מגיעות בדרך כלל עם קראנק דאבל עם טווח נמוך בהרבה, אבל גם אלה שמגיעות עם טריפל היחס הוא כמעט תמיד 24-42 עם קסטה 11-36 וטווח הילוכים של 572%. יש קראנק נדיר של GXP SRAM עם יחס 22-44 וקסטה של SUNRACE עם 11-40 אבל הסיכוי למצוא אופניים עם השילוב הזה הוא אפסי.
מערכות 11 הילוכים מגיעות רק עם קראנק דאבל או סינגל. אפשר להשיג קראנק שימאנו טריפל ל11 הילוכים אבל אין כמעט אופניים בשוק עם השילוב הזה.
מערכות 12 הילוכים מיועדות רק לקראנק סינגל והטווח בוודאי יותר נמוך. הגבוה ביותר כיום הוא SRAM EAGLE עם 500%.
לסיכום, גם אם אפשר להשיג חלקים שמגדילים קצת את הטווח מעבר לטווח המקסימלי של 3X9 הילוכים הרי 99% אם לא יותר מהאופניים שמבוססות על 10 הילוכים ומעלה מגיעות עם טווח יותר נמוך ממערכת 27 הילוכים הכי סטנדרטית ונפוצה.
אני לא יודע על מה אתה רוכב אבל אני כמעט בטוח שהטווח אצלך קטן מה618% הסטנדרטי.
לגבי ה 29, כתבתי שיש לו יתרון מסויים וגם אני רוכב על 29 בגלל זה אבל היתרון הוא קטן וככל שהרכיבה יותר טכנית הוא הופך לחיסרון ובגלל זה יש היום הרבה אופניים עם גלגלי 27.5 שהוא קרוב מאד ל 26. הכוונה שלי שגם אם גלגלי 26 מהווים חיסרון, הוא הרבה יותר קטן ממה שמחשיבים אותו וזה הרבה יותר עניין של אופנה, בדיוק כמו ריבוי גלגלי השיניים בקסטה.

חזרה לפורום