הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

12/3/2017 11:25:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  אתה מערבב תחומים
נושא: אתה מערבב תחומים תאריך: 12/3/2017 11:25:00 AM
מחבר/ת: איתן ברמן

ראשית אומר שאין לי השגות על כל מה שעושה לך טוב, בלי קשר לעקרונות.

מסכים אתך שאורך מהלך הולך עם ייעוד וסגנון רכיבה.
זה שאתה לא מגיע למלוא המהלך אומר שהבולם לא מכוייל נכון לשילוב בין משקלך לסגנון הרכיבה שלך. אני לא יודע מאיפה אתה מביא את זה שאתה לא יכול לסגור מהלך. תוריד לחץ ותוכל לסגור מהלך גם בעמידה במקום.

מסכים אתך שאין צורך במהלך יותר מדי ארוך. השאלה נשארת פתוחה - מהו מהלך נכון, ומהו מהלך יותר מדי ארוך. כיול לא נכון של המתלה אינו אומר שהמהלך יותר מדי ארוך.

יש כבר שנים מזלגות שיודעים לתת מהלך 170 עם גלגל "29. זה שזה לא נכון עבורך, לא אומר שזה לא נכון לחלוטין.

לגבי הגיאומטריה של השלדה - בזה אני מסכים אתך לחלוטין. לזויות השלדה יש השפעה מכרעת על חווית הרכיבה.
אבל אין לזה שום קשר לגודל הגלגל ולאורך מהלך המתלה. ישנם אופניים עם זויות תלולות ומהלכים ארוכים, ויש עוד יותר יותר שלדות בעלות מהלך קצר וזויות נמוכות. אישית מעדיף זויות נמוכות ומהלך ארוך - ולהתמודד עם זה בעליות. ממילא אני לא מחפש לחסוך כל גרם באופניים, ועשיתי עליות לא קלות עם אופניים כבדים וארוכי מהלך. למעשה, עליות טכניות קל לי יותר לבצע עם אופניים ארוכי מהלך.

ולכן אני לא מסכים אתך לגבי השיוך של אורך המהלך לסגנון הרכיבה. הזויות חשובות יותר.
כך גם לעניין משקל האופניים. השלדות הכבדות ביותר היום הן סביב 4ק"ג. השלדות הקלות ביותר למיטב זכרוני (פחות מעניין אותי...) הן סביב 2.5ק"ג. זה לא שאין קשר לאגרסיביות, אבל בין אופניים ששוקלים 13-14ק"ג לבין אלה ששוקלים מעל 20ק"ג, ההבדלים הם פחות באורך מהלכי המתלים, ויותר באבזור שמסביב. ולכן בהחלט יתכנו (וישנם) אופניים ארוכי מהלך וקלי משקל, כמו גם אופניים כבדים ואגרסיביים במהלכים קצרים ואפילו ללא שיכוך.

ואם נחזור להתחלה - אם אתה מסתפק במהלך 110 עם גלגלי "29 לסגנון הרכיבה שלך, לך על זה ללא היסוס. לא תשמע אותי אומר שזה לא נכון. אתה כבר מספיק מנוסה כדי לדעת מה טוב בשבילך, ואם אתה כעובדה השתמשת רק בחלק מהמהלך של האופניים שלך, וזה הספיק לך - אז אני מסכים אתך שיש הגיון בלרכוש אופניים קצרי מהלך בהתאם למה שאתה משתמש הלכה למעשה.

רק קח בחשבון שאם בכיול ה"מומלץ" השתמשת לכל היותר, בתנאים הכי קיצוניים, ב90% מהמהלך - אין סיבה שתסגור מהלך כשהבולם קצר יותר עם אותו כיול. ולכן אני שב וממליץ על כיול חכם של המתלה, כל מתלה, בהתאם לשימוש שאתה עושה למעשה, ובהתאם למשקל שלך - ולא על פי טבלאות כלליות.

חזרה לפורום