הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

11/15/2019 6:02:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  ערן מנשה עם תוכן  מידת אופניים
נושא: מידת אופניים תאריך: 11/15/2019 6:02:00 PM
מחבר/ת: ערן מנשה

יש המלצות באתר חברה של כל יצרן אופניים לפי גובה.
שיטה זו מתאימה לרוב האנשים שהפרופורציות הגופניות שלהם רגילות (לעומת כאלו עם ידיים ארוכות מהרגיל או רגליים ארוכות מהרגיל יחסית לפלג הגוף העליון וכד´) והיא הבסיס לקביעת מידת השלדה.
מאחר ולחלק מהאנשים הפרופורציות הגופניות לא רגילות ניתן ע"י התאמות של כל מיני דברים כמו אורך סטם, אורך כידון, הרחקת אוכף אחורה או קירובו קדימה, העלאת או הורדת האוכף והחלפת לקראנק עם זרועות ארוכות או קצרות יותר לתקן. כל ההתאמות הללו צריכות להתבצע על המידה הבסיסית שמתאימה לאותו אדם ולא להיות השינויים המרכזיים כשלוקחים שלדה במידה לא נכונה.

גם באופני "29 צריך ללכת לפי המידה הנדרשת לך ולא מידה פחות. המקרה היחיד שבו אני רואה צורך לקחת מידה פחות בהתייחס לגובהם אל מול טבלת היצרן, היא לאנשים שפלג הגוף העליון שלהם מאוד קצר מהנורמל.

לטעמי, אני חושב שמי שצריך שלדה מידות S או XS כדאי שייקח אופנים עם גלגלי 27.5 ומי שצריך L או XL כדאי שייקח עם גלגלי 29. היחסים בין גודל הרוכב לגודל הגלגלים והשלדה עובדים בעין יותר טוב (לא התייחסתי בכוונה למידה M, מאחר ואני חושב שזה כבר העדפת הרוכב ומה שיותר נוח לו).
בכל מקרה אין מניעה גם למי שצריך S לקחת גלגלי 29 או למי שצריך XL לקחת גלגלי 27.5.

חזרה לפורום