הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

6/26/2005 10:14:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  יניב ספראי עם תוכן  הסבר לבקשתך עם דגשים מסויימים
נושא: הסבר לבקשתך עם דגשים מסויימים תאריך: 6/26/2005 10:14:00 PM
מחבר/ת: יניב ספראי

ין לי כרגע שרטוט מדוייק אך אני יכול בקצרה במלל לנסות לכוון אותך כך שתוריד את הסברי על מפה ותוכל להכין שרטוט משל עצמך :
נעזוב את איזור המושבים של לב השאון ונגיע לתחילת המסלול הרשמי- מהחיבור של כביש מס´ 57 לנחל אלכסננדר בצידו המזרחי ניתן לעלות על שביל כורכר סלול היטב - זהו שביל המוביל הארצי ואיתו רוכבים צפונה. מגיעים לכביש מס´581 באיזור אחיטוב, ניתן להמשיך עם הכביש צפונה עד לאנדרטת משמר הגבול בצ. עירון ( אם עיתותיכם בידכם יש אפשרות לרכב בין השדות לכיוון צפ´ - מע´ עד לנחל חדרה ועם אחד מיובליו לעלות צפונה לצ´ עירון )
מהאנדרטה השביל ממשיך ( קרוב לתוואי המריבה של כביש 6 ) צפונה עד לקיבוץ רגבים וכאן שוב עולים על כביש צפונה עד לגבעת נילי ושם חוזרים לתוואי המוביל הארצי דרך שמורת נחל דליה.
התכנון המקורי היה לעלות מזרחה ברגבים עד ליער הקיבוצים גבעת הרקפות ומשם לרדת ביער לקיבוץ הזורע אך בשל התקלה נאלצנו לקצר הליכים דרך שמורת דליה .
עלינו לרמות מנשה וכביש מס´ 672 עד לצ´ אליקים ומשם בירידה מטורפת עד לצ. יוקנעם (נק´ החיבור למסלול המקורי.
משם לכיוון יער השומרים וגבעות זייד , עתיקות בית שערים וצפונה לנחל ציפורי( תלוי במקום הלינה ובקצב שלכם.- ניתן להגיע לנחל מתוך קריית טבעון לכיוון נופיתואז היכן שהוא לרדת לנחל שהוא מדהים ביופיו ואיתו לטפס עד לציפורי) במקרה שלנו ישנו באלון הגליל וכבר ירד החושך אז שוב קיצרנו.
למחרת ירדנו מאלון הגליל אל יער ציפורי כביש מס´ 79 ושם אחרי שביקרנו את קבר ר´ יהודה הנשיא ירדנו צפונה לבקעת בית נטופה.שם על תוואי המוביל רכבנו מזרחה עד לעילבון ואז לירידה הנחמדה של נחל ארבל עד לצ. מגדל.
עד כאן המסלול והרי להווה ידוע לכל בר דעת כי שלד מסלול הינו בסיס לשינוי וכל זאת ע"פ הדגשים שאתה אוהב, אני לכשעצמי חובב היסטוריה ודאגתי להביא חומר הסברה והרציתי לחברי שדווקא הופתעו להנות מהעניין כי כשאתה דורך במקום בו אתה יודע ומכיר את הנפשות שפעלו לפני הרבה שנים זה מרגש גם ציניקנים גדולים אך אתה לא חייב.
המסלול סה"כ קליל ונחמד רק בעיקר מתיש מבחינת המרחקים הרבים שגמענו, אתגרי בטוח שלא הייתי קורא לו רק ארוך ויפה
תהנה ומחכה לתגובות
יניב. :cool:

חזרה לפורום