הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

2/20/2006 7:38:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  משה כ עם תוכן  תשובה ליעקב
נושא: תשובה ליעקב תאריך: 2/20/2006 7:38:00 PM
מחבר/ת: משה כ

ליעקב תודה על התגובה.
להלן תשובתיי:
1. המסקנה העיקרית שלי מהטיול לנ"ז שבטיולי אופניים ארוכי טווח יש לרכב על אופניים המיועדות לכך. הן נקראות אופני טיול ובאנגלית "טורינג בייק". אלה אופני כביש מסיביות מהרגיל עם הכנה למיתקון סבלים מעל הגלגל האחורי ומשני ציד הגלגל הקדמי, ומערכות גלג"ש משופרות ועמידות. מאז שרכשתי את אופני הקוננדיל T800 לפני כ 4 שנים ורכיבה עליהן למרחק מצטבר של למעלה מ 12 אלף ק"מ היו לי מעט מאוד תקלות, אך כמובן תוך הקפדה על תחזוקה שוטפת. בצרפת וסקוטלנד היו אפס תקלות, אפילו לא תקר שגרתי.
2. ס"ה המשקל כ 22 ק"ג מזה האופניים עצמן כולל הסבלים כ 12 ק"ג ושאר הציוד כולל התיקים והאוהל כ 10 ק"ג. משקל הכבודה המותר לנוסע כ 20 ק"ג (לא כולל תיק היד) בטיסות לנ"ז וסקוטלנד לא הקפידו איתי על הקילו או השניים העודפים, כלומר לא שילמתי על עודף המשקל. בכל מקרה חשוב שיהיה רשום בכרטיס הטיסה שאתה לוקח איתך אופניים ארוזות.
3. אימונים – מזה למעלה מ 12 שנים שהספורט בכלל ורכיבת אופניים בפרט הפכו לשגרת חיי. אני רוכב כל שבת כ 60 ק"מ (עדיין לא נדרסתי) ובד"כ בשישי שוחה 2.25 ק"מ בבריכה או בים בקיץ, כך שלא נזקקתי לאימונים מיוחדים לפני הטיולים.

במידה ואתה מתכנן טיול דומה אשמח לעזור בעצות ככל שניתן. כמו כן אני ממליץ לקרוא את ההקדמה לאחד ממדריכי האופניים של לונלי פלנט (בקישור המצורף), יש הסברים ממצים על האופניים והכנתם לטיול וכן תוכנית אימונים כהכנה לטיול למי שלא מאומן.
http://www.haolam.co.il/store/LP_books.asp?group=AG&series=CYG
בברכה
משה

חזרה לפורום