הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

4/12/2007 3:17:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אבישי P עם תוכן  שידרוג מול החלפה...
נושא: שידרוג מול החלפה... תאריך: 4/12/2007 3:17:00 PM
מחבר/ת: אבישי P

את עצתכם/ן הטובה אני מבקש...
אני רוכב "טרי", מזה כארבעה חודשים, ועושהע שימוש ב- BOULDER DX [לפי מפרט בסיסי (רצ"ב קישור - http://www.giant.co.il/index.php?itemID=162&PHPSESSID=4aa36328f9fefc00c2d67f32a74d27da), עם שידרוג פדלים וידיות כידון].
עיקר השימושים שלי הוא רכיבה בתוך העיר ומעט שטח (כפעם בשבוע, שבילים מתונים יחסית - הר כרמילה, פארק רבין, מאגר בית-זית וכד´).
לאחרונה אני מתחבט האם לרכוש אופניים חדשים - לשיפור החוויה - או שמא להשקיע מעט בשידרוג הנוכחיות. לעניין חדשות חשבתי להשקיע סכום של עד 2,700 ש"ח לערך (כך, חשבתי על בנות משפחת ה- 27 הילוכים כגון: האיגואנה, ה- 4500 של טרק או WARRIOR של IRONHORSE).
הרהורי הכפירה שלי התעוררו באחרונה בעקבות שיחה עם חבר אשר אמר כי ספק בעיניו אם בשלבים המקדמיים בהם אני מצוי כדאי להשקיע דווקא ברכישת אופניים חדשים. לדעתו, הפלטפורמה הבסיסית בה אני עושה שימוש סבירה לצרכיי ולכן כדאי להשקיע דווקא בשידרוגה, בעלות קטנה יותר, עד למיצויה (כך, הציע, למשל, להחליף את הבולם הקדמי במשומש טוב יותר, שקילת שידרוג רכיבים במערכת ההילוכים בכאלה משומשים ברמה גבוהה יותר ועוד).
לדבריו, בעלות נמוכה יחסית אני יכול לשפר עד מאוד את חווית הרכיבה שלי מבלי להיגרר להוצאה הכרוכה בהחלפת אופניים, שאינה בהכרח דרמטית מבחינת ההבדלים בין "רמות" האופניים אליהן אני מכוון. עוד ציין כי ההבדל בין 24 הילוכים לבין 27 די זניח ברמות האופניים הללו (בעיקר נוכח העובדה שהבדלי המשקל בין ה"רמות" די פעוטים).
בטרם אכריע (ובהנחה שהאורטופד ירשה לי לחזור לרכוב :(( ) אשמח לשמוע עוד דיעות ולחלוק עוד ניסיון של טובים וותיקים ממני, למען אחכים.
תודתי מראש!

חזרה לפורום