הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

4/16/2007 9:53:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אבי מור עם תוכן  טיול ראשון של קבוצת הסיירים בממלכת ירדן
נושא: טיול ראשון של קבוצת הסיירים בממלכת ירדן  תאריך: 4/16/2007 9:53:00 AM
מחבר/ת: אבי מור

טיול ראשון של קבוצת הסיירים בממלכת ירדן , טיול ראשון היסטורי של קבוצה בת 25 רוכבים ישראלית יוצאת עם האופניים שלה לרכב בדרך בבשמים לפטרה .
הצלחנו לעשות את הבלתי יאומן , לקבל את האישור משלטונות ירדן , אישרו למנהל הגבול בצד הירדני לתת לנו לעבור עם האופניים.
הטיול הזה הוא מעבר לטיול אופניים , הטיול הזה הוא התגשמות השלום של רבין וחוסיין, ולמה אני כותב את זה כי כך אני מרגיש קבלנו אותנו בירדן בלבביות , רכבנו ללא כל פחד בארץ הקשתות ואדי רם הצפוני ומשם לראס אל הנקב לכוון פטרה , שרנו שירים בעברית ובערבית, בטברנה המיוחדת שנפתחה במיוחד עבורינו , ולבסוף באופן ספונטני לחלוטין , שיח דוגה - דוגלגלי , יחד עם מר כהן ודין רקדו דבקה יחד עם הירדנים לקולות נגינה מדהימים של הליגיונרים הירדניים , אני התרגשתי מאד לחוות את השלום הזה.
עשינו באמת היסטוריה , אנו באמת הראשונים .

קצת על הטיול המיוחד הזה

שעה 06:30 - הגענו לגבול הערבה עברנו את הבידוק הישראלי ב 15 דקות, הכל היה מאורגן ותואם מראש עם מנהל מסוף הערבה מר ניסים חזן , לוקחים עגלה מעמיסים את הכבודה, וחוצים ברגל את הגבול הירדני , ומגיעים למסוף הירדני עוברים את הבידוק , נציגי החברה הירדנית נמצאים במקום , ומסתבר שמנהל המסוף לא נממצא ואין אישור למעבר עם אופניים לירדן .
שעה 09:30 מחכים כבר כשלוש שעות ומנהל הגבול אומר אין לכם אישור , כולם בלחץ למה מה קורה ? אני קבלתי מכתב המאשר את הכניסה שלנו בירדן , ... עוד 10 דקות , עוד 5 דקות
שעה 11:30 5 שעות בגבול מיואשים , מנהל החברה הירדנית, אמר לבובי , אין מה לעשות תחזור לארץ ,מנהל הגבול מנסה לעזור .... שר הפנים הירדני כבר על הקו יש אישור ...... אך צריך להגיע בפקס ...... עוברים להם עוד כ- 45 דקות והפקס מגיע .. יש אישור .......
צריך עוד לחכות לליוי משטרתי בסוף יצאנו באיחור של 6 וחצי שעות לאחר כל האישורים. פתחנו את השער לרוכבי שטח מישראל להגיע לרכוב בירדן לאחר קבלת אישור מתאים. בינתיים כיבדו אותנו בפלפל ירדני טעים.

נוסעים לואדי רם
השעה 13:00 יוצאים סוף סוף לדרך ..
שכרנו את שרותי חברת התיירות הירדנית , שהביאה לגבול משאית עבור האופניים , ואוטובוס תיירים עברנו , לאוטובוס הצטרף מורה דרך מקומי , ושוטר משטרת התיירות הירדנית , ליוו אותנו מקדימה מכונית משטרה לאבטחה , רכב שטח הליווי , האוטובוס והמשאית . ממש שיירת הרוכבים.....
השעה 2:30 והסיירים על האופניים בירדן בארץ הקשתות , ההתרגשות שלי עצומה החיוך שלי מאוזן לאוזן, אני בירדן על דרך הבשמים בואדי רם , רוכב על אופניי , התוכנית רכיבה של 80 ק"מ בשטח בארץ הקשתות – אזור ואדי רם הצפוני עד 17 ק"לפני פטרה , האזור שבו התחלנו את הרכיבה אזור החרזה יש בו פטריות וקשתות אבן מעשה ידי הטבע, קניונים ואנשי המדבר. צבעים מרהיבים ודיונות חול.
תחילת הרכיבה על שביל כורכר טוב , קצב הרכיבה כ 20 ק"מ , טסים במדבר , בדרך מראות בשלל צבעים וגוונים , פטריות , והרים שתמנע זה טיפה בים, על פי תוכנית הדרך אנו כ 200 מטר משמאל לתווי השביל שבצענו בטיול ההכנה בירדן , אבך הGPS מראה לי שאנו מתקרבים יותר לשביל המקורי , לאחר 45 דקות של רכיבה נכנסו לדיונות חול והלכנו ברגל קטעי חול ארוכים , אכן המסלול לא כל כך רכיב, אבל קבלנו מראות מדהימים , שלא דומים לשום דבר בארץ .
האם לוותר על המסלול ? לדעתי יש כאן בעיה מצד אחד אי אפשר באופן רציף , אבל לוותר על הקשות ? בטיול ההכנה למסלול החול בדיונה היה מהודק בגלל הגשם , לכן לא נפסל לרכיבה בתחילה.
המשכנו בדרכנו עד לנקודת ארוחת הצהרים . בקשת של גבל אל חרזה המדהים, קבלנו סלטים , פיתות , יוגורט במלפפונים , תדלקנו והמשכנו במטרה , הישוב הבדואי אל חומימה הנושק לכביש.
עקב שעת ההתחלה המאוחרת בגלל עצרנו את הטיול בכפר ,אם היינו מתחילים בזמן היינו רוכבים עד לג´בל חומימה מרחק של 45 ק"מ .
סיכום רכיבה היום הראשון
• מרחק 30 ק"מ
• דרגת קושי קשה בגלל החול
• טיפוס מצטבר 280 מטר .
לאחר התארגנות נסענו לגיבל חומימה למאהל שאורגן במיוחד בשבלינו , המאהל לא היה משהו , אבל האוכל שהצוות אירגן זאת חוייה פני עצמה , בשרים על האש , סלטים , חמוצים , פיתות , ומתוקים ארוחה דלוקס , לאחר הארוחה מאסטרו שי´ח בלאגן לקח את הגיטרה ופרץ מגרונו שירה כולם שרו התעייפו ונרדמו על אדמה מדברית על דרך הבשמים הנבטית .

היום שני למסע – דרך הבשמים לפטרה חלק א´
התעוררנו ישר לשתיה חמה של תה וקפה , ארגנה ארוחת בוקר משובחת, החברה תדלקו התארגנו ויצאנו לרכיבה על דרך הבשמים לכוון פטרה .
נקודת העצירה הראשונה מרכז המבקרים הנבטי , קבלו שם הסבר מפורט בסגנון טל רבלין על כל ההיסטוריה של הנבטים ומדוע הם בחרו את חומימה להיות אחד ממבצרי הדרך.
נקודת העצירה הבאה ברכת המים הנבטית, ומשם התחילה רכיבה לכוון ראס אל נקב , טיפוס עצבני בארץ בראשית , רכיבה זורמת וטובה , הדרך עולה ויורדת , ואז הטיפוס החזק לגובה של 1750 מטר ,
לאחר הטיפוס לראש ההר חיכתה ההפתעה, מרק עדשים מעולה וארוחה מדושנת עונג ובריאה , פשוט תענוג , איזה אירוח . המארחים נחמדים וחביבים , פשוט כיף חיים.
לאחר הארוחה ממשיכים לכביש מטפסים עוד, עוד קצת כ 4 ק"מ ויוצאים לכביש – דרך המלך המדברית לכוון העיר רגי´ף .
סיכום רכיבה היום הראשון
• מרחק 30 ק"מ , דרגת קושי קשה בגלל העליות
• טיפוס מצטבר 950 מטר .

היום שני למסע – דרך הבשמים לפטרה חלק ב´
לאחר סיום הרכיבה , נסענו לבית מלון , השעה 15:30 , אין כלל בירוקרטיה , מיד מקבלים מפתחות ומתפנים לחדרים. מקלחת חמה מורידה יומיים של אבק מדברי החברה נחים , ואז יוצאים לטור את ואדי מוסא . בערב חגיגה ירדנית ישראלית כולל בירות , יין , ופיצוחים , ריקודים , בדיחות וצחוקים ץ

היום השלישי – ביקור במרכז המבקרים של פטרה
ביקור בעיר הבירה של הנבטים , סיור מדהיפם עם מורה דרך ירדני מדהים שהראה זווית מיוחדת מאד של פטרה , כולל טיפוס בהרים מסביב כניסה למערות קבורה , מעבר בין מחילות אין מילים להגדיר את עוצמת החוויה.

חברים עשינו היסטוריה עם האופניים הירדן

מתי הטיול הבא ? תשאלו את שייח באלאגן הוא תמיר עומר אלוף הארץ לשעבר

חזרה לפורום