הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

4/18/2007 1:31:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  דרור סופר עם תוכן  למה אתה חושב שאתה משבית שמחות?
נושא: למה אתה חושב שאתה משבית שמחות? תאריך: 4/18/2007 1:31:00 AM
מחבר/ת: דרור סופר

זה הצד של אלון אבל...
מאוד קשה לי עם מספרים ללא נוסחאות או מאמרים. לך אולי קל לכתוב אבל לי קשה לקבל את זה כמשהו נכון ללא בדיקה מעמיקה. אני מבין שיש הגיון בדבריך אבל לא תמיד הגיון הוא לינארי.

אני יכול לטעון ש70% זרם או מתח יתנו 60% בעוצמת התאורה ולכן ישארו לנו במצבר 30% שלא בזבזנו. מה משמעות התאורה הנראית ב-70% את זה אלון יודע אבל החסכון יוסיף לא מעט זמן בסוף המסלול - זה הדבר שהכי חשוב לבעלי הפנסים שיש להם מערכת של סביבות ה-12W - בדוק.
אולי החיסכון באנרגיה אינו ביחס ישר לעוצמת התאורה - אבל הוא חסכון מאוד משמעותי ומוסיף זמן תארה לא מבוטל. רוב הלקוחות שלי היו מוכנים להוריד עוצמה ולקבל יותר זמן. אם הזמן משמעותי אז הפתרון הינו טוב. אולי לא מושלם אבל פה מדובר על שדרוג שבאמת משדרג.

אני יכול להביא דברים שאחרים כתבו... ובלשון מקצועית כהגדרתך
http://members.misty.com/don/bulb1.html#rp

בוא נמשיך מכך שזו השיטה שבשימוש גם בחברות ממותגות מאוד. קח לדוגמה את הפנס "אבולושין סמרט" של נייטרידר. ראה קישור:

http://www.niterider.com/prod_evolutionsmart.shtml
- מערכת הלוגן - שים לב לעוצמות השונות ולקורלציה הלא מושלמת אבל קיימת מול זמני התאורה.
לא נראה לי שהם היו שוגים כלכך.

ועוד, אם אני גם זוכר נכון משעורי חשמל, אז פריקה של סוללה באופן איטי תורמת לנצילות טובה יותר של הסוללה. היא תבזבז פחות ל חימום.

לגבי היתירות של שתי נורות, לא מציאותי וגם שגוי.
1. מכרנו הרבה פנסים בשופ הרים. רוב מכריע לרוכבי שטח, עד כה מכרנו רק 6 נורות חליפיות במשך מספר שנים. מתוכן 2 עבור נורות שנשברו בהתרסקויות ואחת שנשרפה בניסוי גאוני של לקוח שרצה להגיע עם 12VOLT להפקת הספק כפול. כך שזה מאוד פחות ממשמעותי.
2. מה שגומר נורה לרוב זה הזרם הראשוני שבהדלקה וטמפרטורת התיל הנמוכה בקצוות. הנסיון שלי הוא שהטלטלות לפחות בנורות טובות לא מהוות בעיה בכלל.
3. דבר חשוב לדעת הוא שיצרנים לא מספקים שתי נורות בגלל יתירות זה דווקא מצב בו ה MTBF יורד כי יש יותר חלקים כולל מפסקים, כבלים, חיבורים והלחמות. זה גם פחות משתלם להם כי צריך פלסטיקה שונה, QA שונה, יצור שונה וכל זה לגודל שוק קטן יותר.
הם עושים זאת בגלל זוית התאורה המשתנה. נורה אחת בסט כפול מכונה FLOOD ההיא מפיצה אור בזוית רחבה כשרוצים להציף את השטח הקרוב באור רחב. השניה (בד"כ הקטנה) היא SPOT - אור מרוכז בזוית של 15 מעלות למרחק רב.
בנוסף צריך לזכור שחיי נורות ההלוגן נקובים באלפי שעות לפני מעגלי ההגנה כך שהן מאוד מאוד אמינות...

אז לשמחתך בודאי תצטרך להיות יותר משכנע כדי לקבל את התאר משבית שמחות :suss: :o

חזרה לפורום