הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

4/26/2007 4:27:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  Avner Levi עם תוכן  אחרי שנתיים של שימוש - קצת תובנות.
נושא: אחרי שנתיים של שימוש - קצת תובנות. תאריך: 4/26/2007 4:27:00 AM
מחבר/ת: Avner Levi

לאחר שנתיים של שירות נאמן וכ 13000 ק"מ על אופניים אלו החלטתי למכור אותם בלב כבד ובצער ולעבור חזרה למתלה של 130~120 מ"מ(אם הייתי יכול הייתי מחזיק זוג מכל סוג ודגם 100ממ למהירות , 130 ממ לשוטף ו 160ממ להשתולל).
וזאת מכמה סיבות:
1) סוג הרכיבה שלי משלב גם AM אגרסיבי אבל מסתבר שברוב הזמן אני(וכנראה גם רוב הרוכבים האחרים) נמצאים על הסקאלה באזור ה XC ומגרדים את ה AM , עולים המון עליות קשות וטכניות ועובדים קשה ולכן משקל האופניים מהווה פקטור שייש להתייחס אליו.
2)יעילות דיווש: לא חשוב מה מספרים לכם, אם יש הרבה אינטשים היעילות נפגעת גם אם הבולמים מצופים זהב.
3)עם מתלים של 5" ניתן להנות מאופניים קלים בהרבה (שיפור של 3 ק"ג) , זריזים מאוד ונעימים יותר בעליות.

האופניים שאליהם עברתי הם ה Stumpjumper 2007 בבנייה ובהרכבה אישית .

סיכום:
נהנתי מאוד מהאנדורו לאורך השנים והם סיפקו חוויית רכיבה מעולה גם בעליות(יחסית לאחרים ולדגמים מקבילים ובטח בירידות) אולם לפני קניית מפלצות 6" ו6.5" או 7" יש לחשוב- האם זה באמת מה שאני רוצה ולא רק איזה שהוא מילוי גחמה רגעית שאולי תשלמו מחיר יקר בהמשך, מחיר של משקל,כבדות וחוסר יעילות .
ואולי ירידות וקפיצות זה הקטע שלכם ולא כל כך מעניין מה קורה בעליות אז אלו הם האופניים בשבילכם ,הם מגהצות כל שביל מכל סוג ולא חשוב כמה הוא טראשי ,ממש כמו להיות על רחפת.

חזרה לפורום