הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

8/19/2007 3:46:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  דרור סופר עם תוכן  לגבי הטיעונים שהעלית
נושא: לגבי הטיעונים שהעלית תאריך: 8/19/2007 3:46:00 PM
מחבר/ת: דרור סופר

למען הדיון אסביר את עמדתי
אני בעד החוק כי אני יודע שאין לי את הכלים כרגע לפרוט את הבעד ונגד לרשימה.
רשימה שהייתי יכול לשקלל ולבנות לפיה טיעון של בעד ונגד.
אני חושב שרוב האנשים לא מספיק יודעים מהן התשובות לכל שאלה ומהן ההשלכות לכל שינוי.

אני אתייחס בקצרה לכל טיעון
אתה מתבסס על דיעות ולא על עובדות. חלקן נשמע הגיוני אבל הן לא בדוקות ולכן לא טובות.

1 - מבטל את מגוון תת-קבוצות הרוכבים
אין מד זוית בעולם שיכול להגיד לך מי יותר בסיכון.
ילד פזיז יהיה בסיכון גדול יותר? הרי האינסטינקטים שלו מהירים יותר והשרירים שלו גמישים יותר... הוא הרבה שעות בבית הספר וכנראה לא רוכב בשבת מהבוקר 30 ק"מ.

לכן הפילוח של בסיכון יתר או בסיכון נמוך אינו אמיתי כי אף אחד לא יכול להגיד לך מי בסיכון. תצטרך לבצע הכללות שהן בדיוק כמו המצב של החוק היום.

2 - מרתיע רוכבים חדשים וארעיים
אני קניתי קסדה במעמד הקניה של האופניים, כך גם 3 חברים שלי. היה להם ברור שהם קונים קסדה. אני רוכב עם קסדה בעיר והיה מקרה שלא מצאתי אותה אז הלכתי ברגל.
אני מנסה להדגים שזו הכללה. הכללה שאינה קרובה למציאות לפי דעתי.

3 - יוצר אשליית בטיחות בקרב רוכבים
נכון חלקית כי שוב אתה מכליל. לא כולם פזיזים, לא כולם מרגישים בטוחים עם קסדה ולא לכולם יש תאונות דווקא עם מכוניות ודווקא ביום בו הם "משתוללים".

4 - לגבי החקיקה, זה כבר דיון אחר על התרבות הכללית בארץ וקשירתה של החקיקה לרוכבים אינה רלוונטית. החוקים בארץ בהרבה מקרים אינם מדוייקים ואינם מבוססים כמו שיכלו להיות על מידע אמין שהושג במחקרים.

5. לגבי חירות הפרט - נכון שהיא נפגעת ונכון שזה לא מצב טוב, אבל אל תשכח שהפרט כשהוא נפגע בגלל שאין לו קסדה נופל כנטל על הכלל ולכן זה טיעון לא מספיק טוב.

אני מאמין שהחוק עושה גם עוול מסויים אבל עדיף כרגע החוק על פני המצב שהיה קודם.
אם תהיה בדיקה מעמיקה ויהיו מחקרים או שינויים סטטיסטיים אז יהיה ניתן לבצע בו תיקון.

יש לא מעט צדק במה שכתבת אבל כמו שהחוק הוא חוק בזק ההתנגדות לחוק כפי שהיא מצטיירת ועולה בדיונים מזדמנים מגיעה בעיקר מהבטן. למה מהבטן? כי לאף אחד ממי שאני ראיתי ודיברתי עד עכשיו לא היו הכלים המתאימים בשביל באמת לבדוק. היחידים שלהם היתה האפשרות הם חברי הכנסת וגם הם חוקקו חוק מהבטן...

חזרה לפורום