הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

8/19/2007 7:23:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  בקצרה....
נושא: בקצרה.... תאריך: 8/19/2007 7:23:00 PM
מחבר/ת: איתן ברמן

1. החוק איננו מתחשב במי שהוא נועד להגן עליהם, והוא בבחינת "גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה".
2. החוק כורך בחבילה אחת את כל "רוכבי האופניים" באשר הם, למרות שרב השוני בין קבוצות רוכבים שונות לבין עצמן כשוני בין משתמשי הדרך האחרים בקבוצות השונות. כריכה כזאת יוצרת בהכרח אפליה בלתי הגיונית, שעשויה להיות מכבידה ביותר על חלק מהציבור, ברמה שתגרום לשינוי בהרגלי השימוש באופניים, או לזלזול מופגן בחוק.
3. ישנם מספר חוקים שנוגעים לרוכבי אופניים (כדוגמאות שהבאתי למעלה) אשר נותרו מימי המנדט, ואין בינם לבין המצב כיום ולא כלום. טיפול מושכל בחוקים אלה ישפר את מצב רוכבי האופניים הרבה יותר מהחוק הלא חכם בעניין קסדות.
4. נושא האכיפה חשוב בעיני בראיה הכוללת - חוק שכזה, שכולם יודעים ומפרים בריש גלי, גורם לזלזול כללי בחוקים באשר הם. באוירה כזאת יקשה על המחוקק (ועל המבצע) להחיל חוקי תנועה בתוך שבילי האופניים, למשל, או להרחיק את רוכבי האופניים מכבישים מסויימים.

אפשר לכתוב בקצרה "חוק שחוקק ללא מחשבה ןךךא התחשבות במושאיו", ויש מי שיעדיף לקבל זאת כך. למי שרוצה משפט אחד קצר אני אומר "עזוב את החוק המטומטם, וקנה לך קסדה נוחה - עדיף FF".

זכור לי לפחות מקרה אחד של מישהו בפורומים ששאל בעקבות החוק, וקיבל ממני תשובה שלא מתייחסת לחוק, אלא לבטיחות האישית.

ודרך אגב, דרור - אני לא נגד חוק חבישת קסדות חובה. אני נגד חקיקה פופוליסטית שלא תועיל במקרה הטוב, ותזיק במקרה הפחות טוב. גם יונתן (אם ירשה לי לדבר בשמו) יוצא כנגד התוכן, ולא כנגד העיקרון.

ערב טוב

חזרה לפורום