הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

8/19/2007 7:27:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  יונתן K עם תוכן  לדרור: אכן אתגר.. צר לי, אני מסרב לעמוד בו.
נושא: לדרור: אכן אתגר.. צר לי, אני מסרב לעמוד בו.  תאריך: 8/19/2007 7:27:00 PM
מחבר/ת: יונתן K

דבר ראשון, אם אתה לא מזדהה ב100% עם עמדתי, אני לא מבקש ממך להרתם למאבק. יש בקרב קהילת הרים קולות בעד ובנגד, ואני לא מצפה ממך לתמוך באף צד באופן נחרץ. אתה עושה עבודה מספיק חשובה בתחזוק האתר.

אני יודע שאני מציג טיעונים מורכבים, וזה בכוונה. אסור לפשט כאן את הדיון. כאן בדיוק נמצא היתרון של ארדן ותומכיו. מי שמחפש סיכום של כל הסיפור ב3 משפטים, סביר להניח שיתמוך בחוק גורף!

אפשר למצוא ניסוחים קצת יותר קולעים בקישורים שנתתי, ובעיקר ב

http://www.kasdot.org/

צר לי, אבל אני אישית לא מסוגל לסכם את הבעיה כולה ב-2-3 משפטים.
זאת הפ*ק^נג בעיה פה: חקיקת חוק היא פרויקט מורכב ומסועף, שצריך דווקא להכתב בצורה כמה שיותר מורכבת, ע"מ שייטיב עם כל הקבוצות השונות באוכלוסיה כדי שהרשות המחוקקת תימנע כמה שיותר מפגיעה בזכויות הפרט כשהיא מחוקקת חוק שנוגע לכלל.

לחקיקה חייב להיות "גב" אקדמאי המאשש את נחיצות החוק, ומפרט את ההסתיגויות שבו. במקרה שלנו יש "גב" אקדמאי המאשש את ההתנגדות לחוק (הגורף), ואין לחוק הסתיגויות - הוא גורף לחלוטין.

ובעניין "האדם הפשוט" שלא רוצה להיות "אחראי לפגיעת ילדים \ רוכבים" בכך שהוא התנגד לחוק:

1) אני דווקא תומך בחקיקה המחייבת ילדים עד גיל מסוים לרכב עם קסדה, ואולי אף לקנוס את הוריו. מי שמתנגד לחוק כזה, לאור נתוני פגיעות הילדים, יצטרך להתאמץ בהסברה הרבה יותר ממני...

2) שוב אני חוזר לעקרון המידתיות. אנחנו מדברים פה על חוק גורף שעבירה עליו נושאת קנס. אתה יכול להתווכח שחוק גורף לא יגרום ליותר פגיעות באופן עקיף (הסטטיסטיקה תהיה נגדך, אבל אתה עדיין יכול להתווכח), והדאגה שאתה מביע היא כנה, אבל אתה חייב לשאול את עצמך איפה עובר הקו שאחריו לאדם בוגר, ולצורך העניין מעל גיל 18, כבר אין זכות לקבוע עבור עצמו איזו רכיבת אופניים מחייבת חבישת קסדה!

אנחנו לא יכולים למגן את עצמנו לאבדון. ואם כן - יש כל כך הרבה מקומות בהם נוכל להציל חיים ל-פ-נ-י שאנחנו קונסים עלמות חן על רכיבת 5 קמ"ש בשדרות רוטשילד! מעקות לכביש? הורדת רכבים מסוכנים מהכביש? השלמת מדרכות ושמירה על מדרכות פנויות כדי שקשישים לא יצטרכו לרדת לכביש בגלל איזה מרצדס שחונה על המדרכה? מכסות זיהום למפעלי חיפה (כמה ילדים חולי אסטמה נולדים שם, עם תוחלת חיים קצרה מהרגיל?)? רק לפני שבוע נהג משאית הרג 2 אנשים כשמחץ את רכבם, והיו לו 190 עבירות (ידועות) קודמות.
וואלה - בוא ונתחיל בצביעת מעברי חצייה בצבע שאינו נהיה עם הגשם הראשון כל כך חלקלק שהוא מעיף כל רוכב קטנוע לאלף עזאזל :mad:.
אחר כך תדברו איתי על קסדות לאופניים.

חזרה לפורום