הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

8/21/2007 10:48:00 AM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  איתן ברמן עם תוכן  לגבי אחריות אישית
נושא: לגבי אחריות אישית תאריך: 8/21/2007 10:48:00 AM
מחבר/ת: איתן ברמן

ציטוט:
"כי אני לא יכול להעלות על הדעת שמישהו שאני מכיר יפגע מתאונה כלשהי.
יפגע ללא קסדה כי גם אני הייתי נגד החוק."

אנשים שקרובים אלי יודעים, למשל, שלא באים לרכיבה איתי ללא קסדה. בפעמים הראשונות איימתי שמי שבא ללא קסדה לא ירכב איתנו, ואם יתעקש לרכב אני עצמי לא אצא. מכיון שמכירים אותי לא פיקפקו בכך שזה בדיוק מה שאעשה...

הילדה שלי עם קסדה כבר משלב התלת אופן.
הקטן (שנה ושבעה חודשים) מאוד אוהב רכיבות אופניים (על כסא הילדים באופניים של אבא. הוא עצמו עוד לא מגיע לפדלים של התלת...). כשהוא רוצה לצאת לרכיבה הוא שם את הקסדה שלו על הראש ומגיש לי את הקסדה שלו. דרך אגב, "קסדה" היא אחת המלים הראשונות שלו.
בני אחותי, שגרים ברמת הגולן ואוהבים ירידות, חובשים קסדות של אופנועים, כי אין להם כסף לקסדות מלאות. טיולים רגועים הם עושים עם חצי-קסדה.

לגבי אלה שאינני מכיר - הם נפגעים גם היום. אילו האמנתי שהחוק בצורתו הנוכחית ימנע ולו נפגע אחד ויחיד, הייתי שותק. חינוך יעלה את המודעות הרבה יותר. ישנו חוק לחגירת חגורות בטיחות ברכב מנועי, שאפילו נאכף לפעמים, ועדיין מצאו גופים שונים בעולם לנכון ליצור פירסומות שונות, גם מזעזעות, לעודד חגירת חגורות. אותו דבר לגבי נהיגה בשכרות. חוק, גם אם יאכף ברצינות, איננו בא במקום חינוך. אף גוף רשמי בארץ איננו מעודד חבישת קסדות אופניים. העיקר לרוץ ולהתפרסם כיוזם הצעת החוק......

אני לא נמנע מלהתנגד לצדדים המקוממים של החוק רק בגלל האחריות האישית שלי לקרובים שלי למיניהם. גם לא חיכיתי לו כדי לעודד חבישת קסדה בכל מצב, ואפילו FF. חיפוש פשוט כאן באתר או בתפוז יספק הוכחות למכביר.

יום שמח לכולם

חזרה לפורום