הרים - אתר האופניים הגדול בישראל


טקסט הודעת פורום

8/21/2007 3:59:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  Mishel Kuper עם תוכן  אתה משחק לידיהם של הפופוליסטים
נושא: אתה משחק לידיהם של הפופוליסטים תאריך: 8/21/2007 3:59:00 PM
מחבר/ת: Mishel Kuper

בכך שאתה הופך את השאלה לשאלה פרטנית: "האם מישהו עלול להיפגע בגלל הקסדה?" אתה למעשה מתעלם לחלוטין מטענותיהם של המתנגדים לחוק הגורף. אם בודקים מקרה פרטני, של מישהו שעף על הראש, סביר שקסדה תוכל לעזור, אבל - זו לא השאלה הנכונה!!
השאלה הנכונה צריכה להיות משהו כזה (המספרים אינם אמיתיים אלא מהווים איזשהו סדר גודל, על מנת להמחיש לך את הדבר):
חוק חבישת קסדה גורף יוריד את מספר הנפגעים שיכלו להינצל באמצעותה ב-50, אך יוריד מן הכביש בתל אביב בלבד 20,000 יוממים רגועים המשתמשים באופניהם כאמצעי תחבורה בעיר. **האם לאור 2 העובדות האלה *ביחד* צריכים לחייב בחוק חבישה גורפת?**
שים לב: בראיה צרה, מבעד למשקפי הרופאים, סביר שקסדה תעזור. זה מה שבלבל את הכנסת הפופוליסטית והשיטחית וגרם לה לתמוך בחוק, וזה מה שגורם לסתם אדם ברחוב, הנוטה להתבטלות מוחלטת מול הרופאים ומקצוע הרפואה, להיות באופן אינסטינקטיבי בעד החוק. ובדיוק על הגל הפופוליסטי הזה הצליחו אדון ארדן ובטרם לרכב ולדחוף לנו את חוק הגורף. אך בראיה כוללת, של מחוקק נאור, המביאה בחשבון את ההפחתה בפעילותם הגופנית של 20,000 איש, ואת תוספת הזיהום, הרעש והצפיפות שיגרמו מכך שאותם 20,000 ישתמשו באמצעי תחבורה ממונע כלשהו על מנת להגיע למחוז חפצם, המצב כבר לא כל כך של שחור ולבן. אותם אלה שיפחיתו מפעילותם הגופנית יסבלו מן הסתם מתחלואים שיכלו להימנע אילו המשיכו לרכב, אך לא ניתן יהיה לספור אותם, בטח שלא לייחס מספר מסויים של אנשים שיחלו לוויתור על הרכיבה, שכן כאן מדובר בנתון סטטיסטי חסר צורה וגוף. מבחינת הרחוב, האנשים האלה פשוט לא קיימים. והירידה הזאת במספר הרוכבים אכן תקרה, למרות זלזולו היהיר של ח"כ ארדן בטענה הזאת (ולמעשה גם זילזולם של יתר הח"כים שתמכו בחוק, אך הוא המזלזל הראשי בעניין). בכמה בדיוק תהיה ירידה עדיין לא ברור, אבל על פי התקדים האוסטראלי מדובר ב-40% מן הרוכבים. הטענות של הח"כים שאנחנו זה לא הם, וכאן לא יקרה דבר כזה, אינן אלא "ווישפול טינקינג", תחושת בטן מוטעית. אנחנו כן כמוהם, מאוד מאוד אפילו. עןבדה שאפילו את חוק הקסדה הגורף והמטומטם שהם חוקקו אצלם בחרנו גם אנחנו לחוקק אצלינו. אנחנו אפילו יותר אידיוטים מהם, משום שהניסיון שנצבר אצלם מוכיח את הטענה שמספר הרוכבים אכן יירד, אז למה שלא תחול ירידה דומה במספר הרוכבים אצלינו כפי **שכבר קרה** אצלם??
בקיצור, החיים לא פשוטים,
קסדה איננה בהכרח דבר שלילי,
אך חיוב חבישה בחוק א-לה ארדן הפופוליסט שגוי לחלוטין!!
(ושוב לא לשכוח את מה שקורה במדינות אופניים מובהקות, שלאחר שיקול מעמיק, בטח יותר רציני מאשר אצלינו, בחרו שלא לחייב בחוק חובה גורפת).
חבל שיתבזבזו חיים ושנים כדי לצבור ניסיון שכבר ניצבר אצל אחרים.
שלכם,
מישל


חזרה לפורום