הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

טקסט הודעת פורום

10/23/2002 12:17:00 PM חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  רמי נויגבורן עם תוכן  הכרה בהשגי+תרומת הוותיקים לענף
נושא: הכרה בהשגי+תרומת הוותיקים לענף תאריך: 10/23/2002 12:17:00 PM
מחבר/ת: רמי נויגבורן

בהמשך להתיחסותו של אורי הנה מכתב שנשלח לאיגוד בתחילת השנה . לידיעתכם
17/03/02

מכתב מחאה חריף לאיגוד האופניים, או...
כיצד הפכו הוותיקיים ל"לא רלוונטיים"

בתחרות הארצית הראשונה לשנת 2002, דהיינו בארי, חולקו גביעים למנצחי הסבב הארצי 2001. להפתעתי, ולהפתעת רבים אחרים, חולקו הגביעים לקטגוריות נערים, בוגרים ונשים בלבד(!!!) תוך כדי התעלמות מוחלטת מקטגורית הוותיקים (א´+ב´). לדעתי זהו אחד המחדלים הקשים ביותר שנעשו ע"י האיגוד עד כה (ואני בדרך-כלל מאלו שנותנים חיזוקים חיוביים בלבד).
מיהם הוותיקים? אולי קבוצת רוכבים מזדקנים שמשתרכים מאחורי שאר הרוכבים? קבוצה שאין להתחשב בה עקב הישגים עלובים? ואולי חוסר תרומה מוחלט לספורט? לא ולא! בבדיקה אקראית של התחרויות האחרונות ניתן לראות את המצב הבא:
מירוץ הר סדום מהחמישיה הראשונה – 2 וותיקים, סה"כ 40% ובשמיניה הראשונה 3 וותיקים, סה"כ שוב 40%. את הנשים צריך לעודד ולקדם, לורי היא, ללא ספק, אלופה אמיתית ברמה בינלאומית, אבל חשוב לציין שכעשרה וותיקים זכו לחצות את קו הסיום תוך כדי שהיא מציגה את המקום ה – 28 הכללי.
באליפות הארץ האחרונה ראינו 3 וותיקים בעשיריה הראשונה (כללי) !!! בכל תחרות נתונה נוכל לראות כי "וותיקים" כמו וורן פרייר, קובי פורת, ארז מנור ועבדכם הנאמן מתברגים בעשירייה הראשונה כללי, וחשוב להזכיר רוכבים כמו ניר פלס, עמית לווינסון, איקי רהט, דורון צים, סיימון קינג ועוד (יסלחו לי אותם וותיקים שלא ציינתי את שמם) אשר מגיעים כמעט לכל תחרות ומסיימים ב-20 המקומות הראשונים!
אותם וותיקים נראה גם כתורמים ישירים לספורט כשופטים, מארגני תחרות ומתכנני מסלולים ושוב ניתן להזכיר את איקי רהט (יער אודם + uphill) וורן פרייר (מאדריכלי וורן לנד + הסבבים חורף+קיץ+התחרות בכרמל שגם תהיה השנה אליפות הארץ) וארז מנור ורמי גולד (בור בארי).
רבותי, כשהספורט דישדש בין 20-50 רוכבים לתחרות, אותם וותיקים הגיעו לתחרויות ושמרו על הגחלת, דבר שאפשר להביא את הספורט לרמה בה הוא נמצא כיום.
למותר לציין, כי אותם וותיקים מתמודדים עם בעיות כמו מחוייבות למשפחות, ילדים, מקומות עבודה, יכולת גופנית נחותה עקב הגיל ועדיין מראים לשאר כי עם כוח רצון ניתן להגיע רחוק.
להזכירכם כי מדובר בקטגוריה שלא מקבלת הנחות, מקצה עילית, אותו מס´ ק"מ/ סיבובים/ קושי וכו´ ועוד מזנקים מהסוף!!
אני אישית הבאתי בשנת 2001 כ- 20 וותיקים להירשם לאיגוד, והשנה אף יותר. כל שנשאר לי היום הוא להודיע להם: רבותי, טעיתי, נכשלנו, אנחנו לא רלוונטיים, האיגוד לא מכיר בהישגינו. ומדוע אנו מקבלים נקודות דירוג? מיותר לטעמי! אולי צריך להקים איגוד נפרד לוותיקים בלבד?
אם לאיגוד אין סיבה ממשית למחדל זה, ואם המעוות לא יתוקן מיידית (לא אקבל טיעון כמו תקציב דל שכן במקרה כזה או שנותנים לכולם, או בכלל לא), אני, באופן אישי (לא כאיום אלא כקביעת עובדה), אבטל את חברותי באיגוד, אפסיק להשתתף במקצי העילית ואמליץ לכל חברי לנהוג כך.
אני קורא לאיגוד לפרסם מייד מכתב התנצלות לוותיקים, לתרום את הכספים שעולים הגביעים שלא חולקו לעמותת "אמץ לוחם" (בכפוף להסכמת ארז מנור אלוף וותיקים ב´ 2001) ולהבטיח כי בשנת 2002 לא נראה ביזיון שכזה בספורט שתופס חלק נכבד מאד מחיינו הקשים גם כך.

בברכה,
רמי נויגבורן
אלוף ישראל 2001 וותיקים (מסכנים) א´
אלוף הסבב הארצי 2001 וותיקים (מסכנים) א´

נ.ב. ניל אובראיין, מנצח בארי, עומד אוטוטו להיות "וותיק". כמו-כן אריאל אוקנין ורוכבים אחרים מהשורה הראשונה.

חזרה לפורום