הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

השיא של ענף אופני ההרים מאז ומעולם כאשר הוא מסיים במקום ה 15 באליפות העולם באיטליה בקטיגוריית ה-U23
קרדיט: צילומים: אמיליו רוייטמן
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
22/6/2008, 10:22

                

   

שמחה וסיפוק היום בקרב סגל נבחרת ישראל באופני הרים , באליפות העולם באיטליה . לראשונה שני רוכבים ישראלים מסיימים מדורגים את אליפות העולם בקטיגוריית ה U23 . רותם ישי אלוף ישראל בעילית מסיים את התחרות במקום ה15. ושלומי חיימי שעלה השנה מהנוער מסיים את התחרות במקום ה34.

"אני מרגיש בחלום" אומר ישי דקות לאחר סיום המירוץ הטוב בחייו. לתחרות התייצבה נבחרת ישראל לראשונה עם שלושה רוכבים – רותם ישי, שלומי חיימי ועידן שפירא. מעודדים מהישגיי  נגה כורם (מקבוצת טים משגב) שלשום באליפות שסיימה במקום ה 18 בנוער בנות ומהכושר הטוב של ישי וחיימי  והתוצאות באליפות אירופה לפני חודש (ישי סיים במקום ה 23) היו חלומות לנסות להתברג ל-20 הראשונים . עבור רותם שי שאת החודש האחרון בילה באיטליה באימונים על מסלול התחרות, החלומות הללו נועדו כדי להתגשם – רותם הבטיח כי ייתן הופעה בילתי נשכחת ואף ישפר את המיקום שלו מאליפות אירופה בחודש שעבר (מקום 21) , הבטיח וקיים.

חשוב לציין – אף רוכב ישראלי מעולם לא סיים אליפות עולם באופני הרים (להוציא את ענבר רונן )– הקפיצה הגדולה החלה בשנה שעברה עם השגו המדהים של חיימי שסיים במקום ה7 בתחרות הנוער , ובתוצאות הטובות שהושגו באליפות אירופה בגרמניה לפני חודש . ולכן ההשג הוא כ"כ משמעותי ויותר מכך מגמת ההשתפרות של הרוכבים הישראלים ברמות הללו .

מהלך התחרות  :
ישי זינק מהשורה הראשונה כאשר הוא מדורג 11 בזינוק . את ההקפה הראשונה הוא רוכב בקצב מעולה ומסיים אותה במקום ה 7  (1:04 מהמוביל) חיימי מזנק מהמקום ה75 ומצמצם מקומות עד ה מקום 31 (2:15 מהמוביל) עידן שפירא  שזינק ממקום 78 ממוקם במקום 93 לאחר הסיבוב הראשון.

בהמשך שומר ישי על מקומו פחות או יותר ולאחר סוף הקפה שניה - רותם ישי במקום התשיעי בזמן של 2:12 מהמוביל , שלומי ממשיך לצמצם ומסיים את ההקפה במקום  ה 27 . בהקפה השלישית נחלש טיפה ישי ומסיים אותה במקום ה 13 (4:01 מהמוביל ) ושלומי חיימי ממשיך לטפס למקום ה 25 (6:32 דקות מהמוביל) , עידן שפירא מורד בחוק 80% ומסיים את חלקו במירוץ .

ישי ממשיך לשמור על מקומו הקפה נוספת (רביעית) ואף מצמם ב20 שניות את מרחקו מהמוביל בתחרות בשלב זה הדרום אפריקאי בארי שנאבק על המקום הראשון עם ניניו השוויצרי . חיימי סובל מתקלה  ויורד בדירוג למקום ה 34 (9:31 מהמוביל) .

שני סיבובים לסוף וישי ממוקם 14 כאשר שלומי נאבק כדי להשאר באמצע העשיריה הרביעית.
בסיום המירוץ מסיים רותם ישי במקום ה15 וקובע הישג שיא לענף אופני ההרים בישראל . "זה חלום מה שקורה פה – זו תחרות שבעבר אף ישראלי לא הצליח לסיים והיום אני מסיים במקום ה15 . אני בחלום . אני מאד מאד מרוצה מהרכיבה שלי היום . מדובר במסלול קשה ומאתגר עם המון עליות וקטעים טכניים, והמון עבודת רגליים . פעלתי נכון באופן שבניתי את העונה שהביאה אותי לשיא באליפות – המחנות בארה"ב , אליפות אירופה והמחנה שעשיתי באיטליה בחודש האחרון בו התאמנתי על המסלול. מבחינתי זו התוצאה היא כמו לרכב בחלום .אני  אוהב את זמן התחרויות , אוהב  לתת את הכל בזמן אמת – אני אוהב את הלחף ההתרגשות המתח כל כלו גורמים לי להוציא מעצמי את המקסימום , חשוב לי להודות לכל אלו שבלעדיהם לא הייתי מגיע לאן שהגעתי – כל הספונסרים שאיפשרו לי לחיות כמו מקצוען , לטוס להתחרות ולהתאמן – אני רוצה להגיד תודה ל :
לאורי מחברת HAMLET – , למתי לספירל סולושיינס, לניר מרד בול ישראל . לקבוצת ספיידר הנהדרת ולמאמן שלי אופיר גלאון – להורים שבאו לאיטליה ולחברה שליוותה אותי , לאיציק מרשת חנויות סלאלום.
 
אני מתכנן לצאת ולחגוג עכשיו , ואח"כ לחזור לארץ לנוח – אני מתוכנן להתחרות באליפויות ישראל בכביש ובהרים ואח"כ – נראה – עכשיו זמן לחגיגות .
 

יו"ר איגוד האופניים ד"ר יוני ירום אמר על ההישג : מדובר בהישג יוצא דופן, שמקדם את הענף כולו לשיאים חדשים – חשוב מכך רואים מגמה של רוכבים נוספים שמסיימים מדורגים באליפויות עולם ואירופה. אני מקווה כי ההשגים הללו ימשכו רוכבים נוספים לענף".

כבוד!


קרדיט: צילומים: אמיליו רוייטמן
 
 אליפות עולם באופני הרים: מקום 18 לנגה כורם ...
אליפות עולם באופני הרים: מקום 18 לנגה כורם נגה כורם, אלופת ישראל לנוער (מקבוצת טים משגב) סיימה היום את אליפות העולם באופני הרים באיטליה במקום ה- 18 בהופעה טובה מאד להמשך
 מאמן ספרדי לנבחרת ישראל באופני כביש...
מאמן ספרדי לנבחרת ישראל באופני כביש איגוד האופניים סיכם עם מאמן אופני הכביש הספרדי אמדאו אולמוס להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
רותם ישי אלוף ישראל באופני הרים, קובע הישג שיא
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 33    דרוג כללי: 3.33

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש


אתר הרים הוקם על ידי דרור סופר כפרוייקט קהילתי ללא מטרות רווח
בשנת 2010 האתר עבר למצב "טייס אוטומטי" וככזה הוא אינו מתוחזק באופן עקבי
הוצאות תחזוקת האתר באדיבות אומניבייס בע"מ 2001 - 2024

הצהרת נגישות