הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

אביחי גרינברג (מקבוצת מומנטום), הוא אלוף ישראל באופני כביש לשנת 2009. בנשים, לאה גולדשטיין רושמת אליפות נוספת.
קרדיט: אלכס קפלן, איגוד האופניים
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
28/6/2009, 13:20
צילום: שי גיטרמן (אדרנלין)
                

   

אליפות ישראל באופני הרים לשנת 2009, התקיימה ביום שבת בעפולה. 350 רוכבים עמדו על קו הזינוק, כשהם קובעים שיא של מס' משתתפים בכל הזמנים. התחרות זימנה למשתתפים מסלול קשה, הכולל עליה קשה ומספר סיבובים חדים. ומעל לכל, דרמה, מתח ותוצאות שאיש לא צפה!

 

הפתעת התחרות היה אביחי גרינברג מקבוצת מומנטום. גרינברג הוא המנצח הגדול של אליפות ישראל. הרוכב הוותיק והמנוסה שלא משך תשומת לב, רכב טקטי וחכם, וברגע האמת נתן את כל כולו וחצה ראשון את קו-הסיום בספרינט המוני על קו הסיום וזכה, לראשונה, בתואר אלוף ישראל באופני כביש.


אביחי גרינברג על קו הסיום. צילום: שי גיטרמן (אדרנלין)
אביחי גרינברג על קו הסיום. צילום: שי גיטרמן (אדרנלין)

מרוץ העילית. קטגוריית העילית הפכה בשנים האחרונות לתחרות שלא ניתן לצפות את מהלכה. 60 רוכבי עילית, מהם אלופי עבר ורוכבים המתאמנים באירופה, התייצבו על קו הזינוק למרוץ של 8 הקפות למרחק כולל של 154 ק"מ. כבר מן הפתיחה נראו ניסיונות פריצה, אולם רק לקראת מחצית המרוץ התגבשה קבוצת בריחה משמעותית, שכללה 4-5 רוכבים לסירוגין, בהם רן מרגליות (Fuji), עידן שפירא (CCC), יוסי פוקר (TACC), אייטור אזפיאזו (TACC) שזכה בשבוע שעבר במרוץ נגד השעון ומיכאל קרוטר (טימצמן). קבוצת הבריחה פתחה פער של כשלוש דקות בשיא, והחזיקה מעמד שניים וחצי סיבובים עד שנתפסה ע"י הפלוטון. בהמשך, בסיבוב הלפני אחרון, פרץ לבדו רן מרגליות ופתח פער של כדקה ועשרים. העסק נראה גמור כאשר רן המשיך להוביל גם בסיבוב האחרון, אולם הוא נתפס ע"י קבוצה של 10 רוכבים שדהרה עמו יחדיו עד לקו הסיום. כק"מ מקו הסיום הצליח אביחי גרינברג, ששמר על כוחותיו במהלך המרוץ, ליצור יתרון שנשמר עד קו הסיום. "מתתי על האופניים", אמר אביחי בהתרגשות בסיום המרוץ, והוסיף "היה מרוץ קשה, ארוך וטקטי. הייתי גיבור בק"מ האחרון וזה הספיק לניצחון. ההרגשה נהדרת, לא האמנתי וחששתי שכל רגע מישהו יפתיע מאחור. בשני הק"מ האחרונים היינו קבוצה של 10 רוכבים, שברור שתלך עד הסוף. כק"מ לסיום, ניצלתי את ההזדמנות ומשם מתתי על האופניים. נתתי את כולי וזה נהדר. אני חייב תודה לכל הקבוצה ובעיקר לאלעד פלטין, המאמן שהביא אותי לאן שאני והאמין בי. אתמול, הוא אמר לי שאני הרוכב הכי חזק בפלוטון וזה נתן לי את הכח".

 


המנצחים על הפודיום. צילום: שי גיטרמן (אדרנלין)
המנצחים על הפודיום. צילום: שי גיטרמן (אדרנלין)

בקטגוריית הנשים עילית, הפגינה אלופת ישראל, הרוכבת המקצוענית לאה גולדשטיין (ארה"ב), מפגן יחיד מרשים (בזמן של 3:17:30 שע'), כאשר היא מותירה, החל מהסיבוב הראשון, את המאבק על המקום השני בלבד. לאה, הרוכבת באופן מקצועני בארה"ב וזכתה בשבוע שעבר בתחרות נגד השעון, ניצחה בזמן פנטסטי. "אני מתייחסת לתחרות ברצינות ורוכבת הכי חזק שאפשר, אף פעם לא ברור איך תתפתח התחרות. אני נהנית לבוא ולהתחרות ומקווה בעתיד לבוא יותר ולתרום לענף", אמרה בסיום. מאחוריה, התנהל מאבק איתנים על המקום השני, כאשר צמד הירדניות; ירדן גולן (טים משגב) וירדן אבידני (WATT 500) ניהלו קרב צמוד לאורך כל התחרות. בסיום, חצתה שניה את קו הסיום ירדן גולן בזמן של 3:23:35 שע', שניה אחת לפני ירדן אבידני, שהגיעה במקום השלישי.


שלושת המקומות הראשונים על הפודיום. צילום: שי גיטרמן (אדרנלין)
שלושת המקומות הראשונים על הפודיום. צילום: שי גיטרמן (אדרנלין)

גם בקרב נוער העילית התרחשו מספר דרמות, כאשר בנערות עילית ניצחה אלופת השנה שעברה נגה כורם (טים משגב) את דניאלה לוי (WATT 500), לה הפסידה בשבוע שעבר באליפות נגד השעון.

בנערים עילית ניצח טל גבאי (גליל עליון TNT) בהפרש של גלגל בודד בספרינט סיום בזמן של 3:47:43 שע', כאשר מאחוריו חצו את קו הסיום בזמן זהה, דביר מור ונועם בורשטיין.

 

ראש עיריית עפולה, מר אבי אלקבץ, שחילק את הפרסים אמר בסיום "הייתה אווירה נהדרת ונוף נפלא, אני מזמין את הרוכבים לבוא גם בשנים הבאות להתחרות פה".


צילום: שי גיטרמן (אדרנלין)
צילום: שי גיטרמן (אדרנלין)

קרדיט: אלכס קפלן, איגוד האופניים
 
 נתניה תחנוך פארק אופניים עירוני, ראשון מסוגו בארץ...
נתניה תחנוך פארק אופניים עירוני, ראשון מסוגו בארץ הפארק עתיד להפוך למרכז בילוי, מפגש ופנאי של רוכבי אופניים מכל הארץ להמשך
 הישג נפלא לרוכבת נבחרת ישראל לנוער באופני הרים נגה כורם...
הישג נפלא לרוכבת נבחרת ישראל לנוער באופני הרים  נגה כורם נוגה סיימה לפני דקות במקום הראשון בתחרות הבינלאומית באסקולי איטליה להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
אליפות ישראל באופני כביש לשנת 2009
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 11    דרוג כללי: 2.45

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש


אתר הרים הוקם על ידי דרור סופר כפרוייקט קהילתי ללא מטרות רווח
בשנת 2010 האתר עבר למצב "טייס אוטומטי" וככזה הוא אינו מתוחזק באופן עקבי
הוצאות תחזוקת האתר באדיבות אומניבייס בע"מ 2001 - 2024

הצהרת נגישות