הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

רוכבת האופניים הישראלית לורי קופנס סיימה במקום 35 במרוץ הגביע העולמי בקנדה.
מאת:  דרור סופר לאתר של דרור סופר
7/7/2002

                

   

 נצחונות חסרי תקדים בקפריסין 
רק במהלך חודש נובמבר, כשהתברר שלורי על אף השתתפות רק בששה מרוצים בינלאומיים כבר התקדמה אל סף מאה הנשים הטובות בעולם, רק אז התקבלה ההחלטה העקרונית על שנת הנסיון הבינלאומית. ראשית הצטרפה לורי לקבוצת וולוקלאב חולון והחלה להתאמן באופן סדיר תחת שרביטו של שלום דביר מבכירי המאמנים בארץ. במקביל נעשו נסיונות להשיג חסות ממסדית למהלך, שכן מדובר בהשקעה כספית אדירה וכאן נרתם האיגוד לסייע אך כמעט לבדו. הנסיעה לקפריסין הייתה מבחן משמעותי. שתי תחרויות מול יריבות שבשנה שעברה ניצחו את לורי היו אתגר מרתק. לורי עמדה בו כמו גדולה. את שני המרוצים היא ניצחה בצורה משכנעת ובפער משמעותי של יותר מדקה בלרנקה ויותר משתי דקות באפקסנטיה. היא הגדילה לעשות וביום המרוצים השני בעליה היא יצרה פער של שבע דקות מולנטינה פזיטובה שרק לשם השוואה נציין כי היא רוכבת מקצוענית בקבצת מרידה ובין היתר הגיעה במקום 12 באחד ממרוצי סבב הגביע העולמי ב2001.
בעקבות ההצלחה התקדמות ניכרת בדירוג העולמי אלא שאז נשפכו מיים צוננים על התכניות. היחידה לספורט הישגי מקשיחה את הקריטריונים לכניסה לסגל האולימפי הבכיר המעניק מלגה ומימון לנסיעות ולורי (החברה בסגל העתודה) שכבר עמדה בקריטריון הישן לסגל הבכיר נאלצת להמשיך ולהתמודד כמעט לבד במאבק להתקדמות העולמית.

 שכר לימוד באירופה הקרה 
השלב הבא הוא שני מרוצי סבב הגביע העולמי שאליהם יוצאת לורי בחששות כבדים.החששות מתאמתים בדמות מסלולים טכנים ברמה שבישראל לא מכירים ולורי שטכניקה היא לא הצד החזק שלה נדרשת למאמץ עליון כדי לסיימם.במדריד היא מסיימת במקום 48 ובהופלייז בלגיה במקום 66.בשני המקרים היא לומדת בדרך הקשה שצריך להתמודד פיזית על מקום במסלול ובהופלייז היא נדחפת הצידה ומתהפכת על ידי רוכבת אירופית.
לורי מתייחסת לתחרויות כאל שכר לימוד הכרחי ומרוצה מהמיקום וגם מהקשרים הטובים שנוצרו עם קבוצת וולוו קנונדייל אשר מאמצת אותה ומזמינה אותה להתארח עם חברי הקבוצה במירוצים הבאים.

 אליפות שבאה ואחת שהולכת 
שבים ארצה למציאות הישראלית הכוללת חזרה לעבודה הקשה כעתונאית בזמן פיגועים ומציאות ביטחונית לא פשוטה. ובארץ יש גם מרוצים, בגולן אין בעיות כי גם אין מתחרות. באליפות ישראל כביש נגד השעון ארבע שניות מעניקות לה את הזכיה מול שני בלוך.שבועיים אחר כך באליפות ישראל כביש הסיפור אחר. זה החל בשינוי אתר המירוץ מעין השופט, מסלול קשה עם עליה תלולה כפי שמתאים ללורי המטפסת לבית ג'וברין הפחות קשה כלומר פחות טוב ללורי. במהלך השבוע מחליט מן דהוא באיגוד לקצר את מרוץ הנשים בסיבוב בהחלטה מנוגדת להיגיון ולהמלצות הועדה המקצועית. לורי המוכרת כבעלת חוסן פיזי לאורך זמן מאבדת יתרון נוסף.ואז נכנס גם המזל הביש לתמונה ויום לפני המרוץ לורי נוקעת את הקרסול בנפילה בתאונה ליד הבית.
למרות הכאבים היא מחליטה להתחרות .נסיונות הבריחה משני בלוך הופכים בשל הפציעה לבלתי אפשריים ובשלב מסויים לורי כמעט ופורשת אך צעקותיו של שלום דביר המאמן מחזירות אותה למרוץ.בסיום המסלול המקוצר היא יוצאת לעימות ראש בראש עם שני לאורך הקילומטרים האחרונים ומוכרעת רק על קו הסיום.

 פציעה ונחישות 
הפסד האליפות פוגע בהכנות לנסיעה לשני מרוצי סבב הגביע העולמי בקנדה כמו גם החמרת הפציעה בקרסול. לורי מגיעה להר סיינט אן שבחבל קוויבק וגם שם חוסר המזל נמשך.באימון במסלול המרוץ לורי נופלת ופוצעת את הברך, פציעה שמשביתה אותה ליומיים חיוניים לאימון. בסופו של דבר היא מצליחה לסיים את המרוץ אם כי בהרגשה לא טובה ורק כעבור זמן התברר כי דורגה במקום 40 הישג מצויין על רקע הפציעה ותקלה שארעה בפדל במהלך המרוץ. בשבוע שבין שני המרוצים בקנדה מתפרסם דירוג UCI החדש ומתברר כי יש שכר למאמצים. לורי עולה עד למקום 48 הטיפוס המהיר ביותר של רוכבת בשנה (ממקום 198).
החדשות מעודדות אמנם את לורי אך הברך הנפוחה ממשיכה להציק.
רק יום לפני המרוץ היא חוזרת להתאמן בסיוע גלולות שעליהן המליץ דוק' יוני ירום יור האיגוד. ממש לפני הזינוק היא לא מאמינה שתצליח לסיים אבל בפרץ של וינריות היא מסיימת גם מסיימת ומדורגת בסיום במקום 35 עוד התקדמות לעבר הצמרת העליונה.
סיכומה של חצי עונה מעיד על צבירת הרבה נסיון במרוצים הקשים ביותר ובמסלולים שעולים כמה מונים על אלה שהיא מורגלת בהם בארץ. "זה לא אותו ענף כמו בארץ" היא מעידה.
הפציעות שהצריכו הרבה נחישות כדי להתגבר עליהן היו מחשלות אבל גם היוו תמרור אזהרה, בענף הזה צריך להיזהר!
ועכשיו מתחילות ההכנות לאליפות אירופה בראשית אוגוסט בציריך ואליפות העולם בספטמבר באוסטריה. המטרה כניסה לסגל הבכיר כלומר מקום 24 ומעלה באירופה או 32 ומעלה בעולם.
המשמעות אימוני נפח חזקים לצד הרבה הרבה טכניקה בסיוע המאמנים שלום דביר ויואב בהט.
שיהיה בהצלחה אלופה!
 
 Tour de France 2002, פרטים על הפרולוג והשלבים הראשון והשני...
Tour de France 2002, פרטים על הפרולוג והשלבים הראשון והשני בכתבה זו תוכלו לעקוב אחר הTour de France. הכתבה מתעדכנת כמה שעות לאחר כל שלב. כמו-כן ניתן לראות פרטים על הTour de France. להמשך
 קורס שיפוט בתחרויות אופני הרים...
קורס שיפוט בתחרויות אופני הרים בתאריך 18.7.02 יפתח בוינגייט קורס שיפוט בתחרויות אופני הרים להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
סיכום חצי עונה בינלאומית-לורי קופנס
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 27/3/2003 :11:16 משתמש אנונימי  סמדר עם תוכן  נותן מוטיבציה!
 14/7/2002 :00:03 משתמש אנונימי  ערן ללא תוכן  תענוג לקרוא על ספורטאים שלנו המצליחים בחו"ל.
 8/7/2002 :14:10 משתמש אנונימי  רן עם תוכן  כל הכבוד!
 8/7/2002 :01:01 משתמש אנונימי  דני עם תוכן  שיהיה בהצלחה אלופה.


[ ]
לפרסום זה יש: 4 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 27    דרוג כללי: 4.44

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש


אתר הרים הוקם על ידי דרור סופר כפרוייקט קהילתי ללא מטרות רווח
בשנת 2010 האתר עבר למצב "טייס אוטומטי" וככזה הוא אינו מתוחזק באופן עקבי
הוצאות תחזוקת האתר באדיבות אומניבייס בע"מ 2001 - 2024

הצהרת נגישות