הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור פרסומי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

מסע אופניים מראש הנקרה ועד אילת 2 – 5 בדצמבר 2009.
קרדיט: קרן ריבלין, ישראלי קורינאלדי יחסי ציבור
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
19/11/2009, 23:52

                

   


ב-2 בדצמבר ייצאו חבורת רוכבים למסע מאתגר ומרגש שיחצה בארבעה ימים את כל מדינת ישראל מראש הנקרה ועד אילת תוך שהוא עובר בכל ארבעת הימים: ים כינרת, ים תיכון, ים המלח וים סוף.

 

-          המסע מתקיים, זו השנה השנייה ביוזמת KOVO2MAX.

 

מסע האופניים אינו גדול והמוני ואפשר אף להגדירו כמסע בוטיקי אינטימי.. מפגש של קבוצת אנשים אשר בחיי היומיום עסוקים בעבודה, משפחה וילדים ואשר הציבו לעצמם אתגר: לחצות את כל ישראל באופניים בארבעה ימים. המסע המתפרש על פני 560 ק"מ (כ-150 ק"מ רכיבה ביום) הוא חויה פיסית ומנטלית מעצימה. המסע פתוח לקהל הרחב ולא רק לקבוצת המתאמנים הקבועה של המועדון.

 פילוסופית האימון ב-KOVO2MAX מבוססת על כך שכל אחד יכול להשיג כל אתגר ספורטיבי שישים לעצמו בתנאי שמבנה האימונים הנדרשים להשגתו נתפרו לפי מידותיו של כל מתאמן באופן אישי. הדגש באימונים הוא לא רק בהתחזקות הפיסית אלא בחוויה האישית, ההעצמה האישית, כיבוש האתגרים ויצירת יעדים חדשים. כל זאת, בליווי מאמנים מקצועיים ובמסגרת חברתית תומכת שהופכת כל אימון לחוויה: בין אם זה לרוץ 10 ק"מ או מרתון, טריאתלון או איירונמן.

KOVO2MAX הוא מועדון חברים המספק הנחייה, אימון וסביבה תומכת בכל תחומי ספורט הסבולת: ריצה, שחיה ואופניים. הרעיון המרכזי הוא הצבת יעד ספורטיבי חוצה גבולות – כל אחד והגבול שלו – כאשר השמים הם הגבול.בשביל אחד החלום יכול להיות לרוץ 10 ק"מ ואחר מרתון, אך ההנאה מהדרך ומהגשמת המטרה תהיה דומה.

בשונה ממועדונים אחרים מעבר למטרות הברורות של העיסוק בספורט (הכוללות: שיפור כושר גופני וירידה במשקל), האימונים במועדון הם אימונים מובנים להשגת מטרה: לכל מתאמן נתפרת החליפה האישית שלו ע"פ הפרופיל האישי, המורכב מזמן פנוי, כושר גופני, אורח חיים ועוד. בנוסף קיים שילוב בין אימון עצמאי לאימונים קבוצתיים בהם הערך המוסף הוא המסגרת היציבה, הפרגון, ומה שחשוב לא פחות: ההנאה מהדרך כל אימון הופך לחוויה.

ההכנות למסע האופניים כוללות מספר מרכיבים עיקריים והצוות ילווה כל אחד ואחד לגביהם: תזונה (לפני ואחרי רכיבה), שינה, ציוד וכללי בטיחות (ביגוד, אופניים...) ואימון לקראת המסע.

את הדרך מלווה צוות המאמנים של  KOVO2MAX אשר יוביל וינחה את המסע וכמובן ידאגו לכל צרכי הרוכבים בזמן הרכיבה ולאחריה, סי טי סי ורשת חנויות טרק אשר תומכים במסע, יספקו צוות תמיכה טכני של  TREK אשר ידאג לצרכי האופניים ויספק למי שיזדקק לכך את כל חלקי החילוף במידה ויידרשו. לאורך מסלול הרכיבה, יהיו פזורות תחנות רענון אשר יספקו את צורכי הרוכבים: מזון, מנוחה ותדרוך.

 

מסלול מסע האופניים:

 

יום רביעי 02.12.09 – יום ראשון ל "ארבעה ימים בארבעה ימים" - התארגנות ורכיבה מראש הנקרה לקבוץ אשדות יעקב – 115 ק"מ.

נצא מראש הנקרה, נרכב בכביש הצפון מזרחה. באמצע הדרך לצפת תתקיים פריסת בוקר. נחלוף על פני צומת מרון, דרך כביש עוקף צפת, לכיוון צומת מחניים, שם תתקיים פריסת הצהריים.נמשיך לצומת בית המכס העליון, משם נרכב דרומה לכוון צומת בית ציידה בואכה צומת יהודיה. בנקודה זו יחברו 2 הפלאטונים נתרענן ונשתה נמשיך בכביש עוקף כנרת, כביש 92, בואך צמח. משם דרומה לקבוץ אשדות יעקב ולסיומו של היום הראשון.

 

יום חמישי 03.12.09 - יום שני ל " ארבעה ימים בארבעה ימים " - מקבוץ אשדות יעקב למרגלות המצדה – 171 ק"מ.

נצא לדרך, מקבוץ אשדות יעקב, לאחר ארוחת בוקר, נעבור דרך עמק בית שאן, משם דרומה דרך כביש הבקעה ולפריסת הבוקר. נמשיך לכוון צומת אדם, דרומה לכוון פצאל וכביש עוקף יריחו בואכה צומת בית הערבה, שם תתקיים פריסת הצהריים. נמשיך בכביש 90 דרום לאורכו של ים המלח, מימין ראש צוקים ומצפה שלם ומשמאל ים המלח, נחלוף על פני עין גדי, שם יחברו שני הפלאטונים נתרענן ונשתה נצא לדרכינו לכוון מרגלות המצדה ולסיומו של היום השני.

יום שישי  04.12.09- יום שלישי ל " ארבעה ימים בארבעה ימים ". ממצדה למצפה רמון - 146 ק"מ.

ארוחת בוקר באכסניית מצדה ותחילת טיפוס בכביש 31 מערבה לכוון צומת חתרורים, שם תהיה פריסת בוקר. פניה שמאלה לכוון דרום בכביש 258 לכוון צומת צפית, רכיבה על כביש 25 בואך דימונה ופניה שמאלה לכביש 204 לכוון העיר ירוחם, שם תתקיים פריסת הצהריים. נמשיך ברכיבה ונעבור על פני צומת חלוקים ודרך כביש 40 לכוון שדה בוקר, שם יחברו הפלאטונים זה לזה, נתרענן ונשתה. נמשיך ברכיבה מאתגרת בעלייה האחרונה ועוצרת הנשימה של כלא נפחא המובילה למצפה רמון, סיומו של היום השלישי. 

יום שבת 05.12.09 ממצפה רמון לאילת - 148 ק"מ.

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נתכנס ביציאה מהמצפה הצופה על המכתש, לאחד מרגעי השיא של הרכיבה, ירידה מטורפת ומטריפה ממצפה רמון אל תוך המכתש, נחצה את המכתש עד לצומת ציחור, שם תהיה פריסת בוקר ומשם לצומת שיזפון. נפנה מערבה לכביש 12 המוביל למצוקי עובדה,בקעת סיירים ופריסת צהריים בצומת סיירים. תצפיות על מישורי בקעת הירח ומעבר נטפים, שם תהיה נקודת רענון ושתייה, ועד לירידה ארוכה ותלולה של 12 ק"מ דרך מעלה אילת בואכה העיר, לנקודת הסיום על חוף ימה הנפלא של העיר הדרומית.

 

סיום באילת!

 

 

 


קרדיט: קרן ריבלין, ישראלי קורינאלדי יחסי ציבור
 
 תוכנית ''אופניים לכולם'' קוראת לחובבות הרכיבה...
תוכנית ''אופניים לכולם'' קוראת לחובבות הרכיבה 10 מלגות יוצעו לנשים, שימצאו מתאימות להיות מדריכות אופניים. להמשך
 מפגן רכיבה המוני למען ילדי בי''ח אלין ...
מפגן רכיבה המוני למען ילדי בי''ח אלין לרגל מסע העשור לגלגלי אהבה מאות רוכבים נוספים יצטרפו לרוכבי מסע האופניים גלגלי אהבה במסלול גלגאלין (חד יומי- 5 בנובמבר) וירכבו במסלול כביש או שטח מקניון עזריאלי במודיעין לבית חולים אלין בירושלים – לא תצטרפו? להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021