הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור פרסומי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

כך מעריך אבי זנדברג, יו''ר התאחדות בתי המלון בעיר לקראת מסע האופניים ה''גולדן רינג''.
קרדיט: ירון מיכאלי, תקשורת ויחסי ציבור
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
27/12/2009, 20:26

                

   

 "טבריה יכולה להפוך בעתיד למרכז תיירות האופניים של ישראל" 


כך מעריך אבי זנדברג, יו"ר התאחדות בתי המלון בעיר לקראת מסע האופניים ה"גולדן רינג" שיתקיים לראשונה בעיר בראשית ינואר. מפיק האירוע מעוז בר און: "ההכנסות הצפויות למסחר ולתיירות בעיר מהגולדן רינג מוערכות בלמעלה ממיליון שקלים"


"תיירות האופניים המקומית והבינלאומית תהווה בעתיד הלא רחוק נתח חשוב מכלל התיירות הנכנסת לטבריה" כך מעריך אבי זנדברג, יו"ר התאחדות בתי המלון בטבריה ומנהל מלון אסטוריה גליליי.

 

"תיירות הספורט היא תיירות עתידית והיא מתפתחת מאד בכל המקומות לא רק אצלנו בישראל. אנשים פונים יותר ויותר לריצה ולרכיבה על אופניים שנחשבים המובילים בספורט העממי ובשנים האחרונות הם משלבים בין העיסוק הספורטיבי שלהם ליציאה לנופש ואנחנו עושים את ההתאמות לכך" מסביר זנדברג.

 

בראשית ינואר 2010 מארחת טבריה את המרתון הבינלאומי ה-33 ואת מסע האופנים הגולדן רינג, שמתקיים לראשונה בישראל במתווה של מסע האופניים הבינלאומי הגולדן בייק, שנועד לקדם תיירות אופניים.

זנדברג: "תיירות אופניים היא מושג חדש יחסית – כולם רוכבים היום על אופניים, זה מתאים לכולם, זה קל יחסית ומאוד זמין ולפי סקר שפרסמה עמותת אור ירוק, בישראל יש מיליון רוכבי אופניים. ענף המלונאות זיהה את הצורך ובכל העולם מתפתח ה"בייק הוטל",  מלונות שנותנים שירות השכרה ותיקון אופניים, מקום אכסון נוח לאופניים ומציעים מסלולי תיור. אני שואף שטבריה תלך בעקבות העולם, יש בטבריה לא מעט בתי מלון קטנים ומשפחתיים שמתאימים להפוך למלונות אופניים, בנוסף יש לנו אזור גיאוגרפי עם נופים מדהימים שנפלא לרכב בהם".

 

על פי גורמי תיירות באירופה תיירות האופניים תופסת נתח של כ-10% במדינות שונות, כמו למשל איטליה, צ'כיה, הולנד, סלובניה ועוד. 300 מיליון זוגות אופניים קיימים באירופה, 19 מיליון רוכבים מטיילים על אופניים מידי שנה. ברחבי היבשת יש יותר מ-30 אלף בתי מלון, אכסניות וצימרים הפועלים תחת הכותרת "בייק הוטל". למעלה מ- 40% מהתיירים באירופה הצהירו לפני שנתיים כי רכבו על אופניים בזמן חופשתם. בישראל נמכרים על פי ההערכות למעלה מ-200 אלף זוגות אופניים בשנה. 

מסע האופניים של הגולדן רינג ב-8 בינואר בו אמורים לקחת חלק אלפי רוכבים, יחנוך את שביל הרים צופה כנרת, מיזם משותף לעיריית טבריה, התאחדות בתי המלון בעיר, הקרן הקיימת לישראל והחברה הממשלתית לתיירות. מדובר ב-162 ק"מ המקיפים את אגם הכנרת. "השביל הזה מצטרף לאטרקציות שאנחנו מציעים לתייר מחו"ל" מסביר זנדברג ומוסיף : "אני שמח שכל הגורמים נרתמו ליוזמה שלנו ופעלו לקידום הפרויקט. אנו מתכוונים להשיק אותו גם בהשקה בינלאומית כאשר אליה יוזמנו סוכני תיירות ומחליטנים מחו"ל. אין ספק שאירוע כמו הגולדן רינג, שיהפוך בעתיד לבינלאומי, מסייע לנו לחשוף את הפוטנציאל של אתר כזה ולהביא לכאן יותר תיירות אופניים שתתרום לתיירות ולמסחר בעיר, בזכות השביל ואירועי הספורט טבריה יכולה להפוך בעתיד למרכז תיירות האופניים של ישראל".

 

מעוז בר און מחברת מעוזים המפיקה את אירוע הגולדן רינג מעריך כי ענף התיירות ושירותי הסעדה בטבריה ייהנו מהכנסה שמתקרבת למיליון שקלים רק ממסע הגולדן רינת "אלפי הרוכבים שיגיעו לאירוע שלנו ישהו לפחות לילה אחד בבתי המלון ובתי ההארחה בעיר, הם כמובן יאכלו במסעדות ויצרכו שירותים נוספים. אני מאמין שבעתיד כאשר האירוע יהפוך לבינלאומי ההכנסה תגדל כתוצאה מהגעתם של תיירים מחו"ל להשתתף בגולדן רינג".

למעלה מאלף רוכבים כבר נרשמו לגולדן רינג ובין הרוכבים יוגרל כרטיס השתתפות לגולדן בייק של בלגיה.

 


קרדיט: ירון מיכאלי, תקשורת ויחסי ציבור
 
 לראשונה בישראל, טבריה תארח את מסע האופניים – הגולדן רינג...
לראשונה בישראל, טבריה תארח את מסע האופניים – הגולדן רינג החיבור בין תרבות הספורט לתיירות ונופש עובר דרך שני גלגלים ושרשרת אחת. אלפי רוכבים ייקחו חלק באירוע שיתקיים ב-8 בינואר להמשך
 4 ימים ב-4 ימים. מראש הנקרה לקיבוץ אשדות יעקב.. מאשדות יעקב למ...
4 ימים ב-4 ימים. מראש הנקרה לקיבוץ אשדות יעקב.. מאשדות יעקב למרגלות המצדה. ממצדה למצפה רמון ממצפה רמון לאילת. מסע אופניים מראש הנקרה ועד אילת 2 – 5 בדצמבר 2009. להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021