הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

ביום שלישי ה 12.01.10 נערכה תחרות האופניים השנייה של ליגת אופני ההרים לבתי הספר שהחלה את דרכה בשנת 2006
קרדיט: עירא שמש
הועלה על-ידי: 
דרור סופר לאתר של דרור סופר
23/1/2010, 18:29

                

   

ביום שלישי ה- 12.01.10 נערכה תחרות האופניים השנייה של ליגת אופני ההרים  לבתי הספר, שהחלה את דרכה בשנת 2006. תחת ריכוזו של מר אלי לאור ובהנהלת ניצן גרא, נפגשו כ- 250 רוכבים ורוכבות מכל הארץ שהגיעו מ- 30 בתי ספר שונים לאתר הנבחר, בתל חדיד במועצה אזורית מודיעין. זוהי השנה החמישית שהתאחדות הספורט לבתי הספר תומכת בהקמת האירועים וביצירת מסלול ברמה טכנית בינונית.

 

המסלול האמור הורכב מטבעת רכיבה היקפית שנוצרה מזינוק  לדרך 4X4 הפונה לסינגל עם מעט עליות וירידות, ומשטחי סלע קצרים ומדרגת סוויצ'בק טכנית שדרכה מתחברים שוב לדרך ה- 4X4 ולקו הסיום על מסלול שברובו מישורי.

 

רוכבים ורוכבות בגילאי 13-15 התחרו על מדליות הארד, הכסף והזהב בחמש קטגוריות - כיתות ז', ח' בית תחתון, כיתות ז', ח' בית עליון, כיתות ז', ח' תלמידות, כיתות ט' וכיתות ט' תלמידות באופן בו הבנים ביצעו 3 הקפות והבנות 2.  ביום חורף שמשי במיוחד, על מרבדים של עשב ירוק, עצים ותחת שמים כחולים, השהייה הספורטיבית בטבע המדהים סיפקה לילדים שבאו להתחרות ולעודד את חבריהם את החיבור הבסיסי ואת כרטיס הכניסה לעולם הרכיבה המופלא, או לפחות, כך אנו מקווים, לחלק מהנוכחים.

 

בשונה מתחרויות אופניים מקצועיות, כל המשתתפים והמשתתפות היו ילדים שאופניים הם כלי התחבורה היעיל והמתקדם ביותר שמותר להם להפעיל על פי חוק. עובדה היוצרת מגוון אדיר של סוגי אופניים, רוכבים ורמות רכיבה בשטח. בתוך אותו מגוון, ניתן היה להבחין ברוכבים על אופניי מדבקה, פשוטים לחלוטין שנתנו את כל מה שהיה להם לצד רוכבים שעברו הדרכה מקצועית כלשהי, הרוכבים על ציוד מתקדם יותר כשלכולם מטרה סופית זהה – חציית קו הסיום ראשונים. מספר רוכבים ורוכבות מקומיים המכירים את איזור יער בן שמן ותל חדיד הפגינו נוכחות רכיבה שטח מרשימה וזכו במקומות מכובדים על הפודיום לאחר שרכבו כמו מקצוענים אמיתיים. בלטו בהופעתם גם רוכבים ממועדוני משגב ובית שמש הרגילים לתנאי שטח הררי יותר משטח התחרות במודיעין. מתוכם תפס את תשומת ליבנו עשהאל פינסקי ממקיף קהילתי משגב שגמע את המסלול בזמן המהיר ביותר ובהפרש זמן ניכר מהמקום השני והשלישי.

 ליגת אופני ההרים לבתי ספר מורכבת מ -4 תחרויות לשנת 2010. נשארו עוד שתי תחרויות כשהבאה תתרחש בחודש פברואר ביער בית קשת הנפלא בגליל התחתון והתחרות האחרונה בחיפה במהלך חודש אפריל, באתר בו תתקיים אליפות אירופה לאופני הרים של הסבב העולמי. עוד לא ברור אם הרוכבים המקומיים בכל אתר המכירים את השטח, הם הזוכים באותה עצירה של סבב הליגה אך אנו נמשיך לסקר את התחרויות ובסוף השנה נמציא מסקנות ברורות. אנו מקווים שגם בחודש הבא מזג האוויר יסביר פנים אל כולנו, אך לבטח יהיה מעניין לצפות ברוכבים הצעירים מתמודדים עם תנאי מזג אוויר מאתגרים ומעט בוץ על פני השטח. המוטיבציה של הרוכבים הצעירים להשתתף בתחרויות מספקת עוד הוכחה כי תרבות הרכיבה על אופניים נוגעת בכל אחד ואחת מאיתנו. שילוב פרויקט מסוג זה של התאחדות הספורט לבתי הספר בתוכנית הלימוד והספורט בארצנו מהווה אבן יסוד חשובה בחינוך הנוער לאהבת הארץ, ספורטיביות וכמובן תורמים להפיכת הרכיבה על אופניים לתחביב ואתגר.

 

אנו מקווים להמשיך לסקר את התחרויות שנים רבות בהמשך. עד לתחרות הבאה נשאיר אתכם לעלעל בתוצאות המנצחים בקטגוריות השונות ולנסות לצפות מי יהיו מנצח ומנצחת הליגה השנה.

 

 

כיתות ט'

 

עשהאל פינסקי

מקיף קהילתי משגב

 

00:18:40

אברהם בלתה

 

ברנקן וייס בית-שמש

 

00:20:12

תם רצבי

 

עירוני ב' מודיעין

 

00:20:14

 

 

כיתות ט' תלמידות

 

רוני אביטל

 

עירוני ב' מודיעין

 

00:16:48

מי אל נווה

 

עמק חרוד עין חרוד

 

00:19:11

טניה פנקוב

 

שלאון קרית גת

 

00:25:24

 

 

כיתות ז', ח' בית עליון

 

שחר פטררו

 

מקיף קהילתי משגב

 

00:20:13

ניגוסהבלתה

 

ברנקן וייס בית-שמש

 

00:20:39

עומר מלמד

 

נחשון מ.א. חבל מודיעין

 

00:21:29

 

כיתות ז', ח' תלמידות

 

עדי אביטל

 

עירוני ב' מודיעין

2

00:19:21

דור פישל

 

בית חינוך ירקון

2

00:20:05

סתו גינת

 

גאון הירדן נוה איתן

2

00:21:45

 

 

כיתות ז', ח' בית תחתון

 

ליאב יעיל

 

אליעזר בן יהודה נ. ציונה

3

00:23:59

יוסף שיזף

 

עמק חרוד עין חרוד

3

00:25:22

מוחמד מסאלחה

חט"ב דבוריה

3

00:27:00


על קו הזינוק    (צילום: עירא שמש)
על קו הזינוק (צילום: עירא שמש)

על המסלול (צילום: עירא שמש)
על המסלול (צילום: עירא שמש)

צילום: עירא שמש
צילום: עירא שמש

קרדיט: עירא שמש
 
 בואו נציל את פארק עדולם!...
בואו נציל את פארק עדולם! בימים אלה ממש, סכנה מרחפת מעל קיומו של הפארק, שמהווה בית לבעלי חיים רבים, צמחייה ייחודית ומגוון אתרים ארכיאולוגיים והיסטוריים במרכז השפלה, כמו גם מוקד טיולים ופעילות פנאי. הצטרפו אלינו למאבק נגד קידוחים באיזור. להמשך
  מרכזי השירות של Shimano הגיעו לישראל...
 מרכזי השירות של Shimano הגיעו לישראל חברת DAA, יבואנית מוצרי שימנו בישראל מודיעה על פתיחת מרכזי שירות של שימנו להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
ליגת אופני ההרים לבתי הספר - 2010
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 5    דרוג כללי: 2.8

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021