הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טור אישי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

אלא גם אופניים והרבה....
מאת:  אבי הרשקו לאתר של אבי הרשקו
14/7/2003, 05:49
אופניים בוינה הם חלק אינטגרלי של הנוף העירוני
                

   

 העיר והרוכבים 
בדומה לערים אירופאיות אחרות, וינה הנה גן עדן לרוכבי אופניים. בעיר קיימים מאות קילומטרים של שבילי אופניים מסומנים, המשתלבים באופן בטוח והרמוני במערכת התחבורה העירונית (המעולה !). הטופוגרפיה של העיר - מבנה שטוח עם גבעות נמוכות, מסייע אף הוא לרוכבי האופניים בעיר האלגנטית. העירייה מצידה, עושה מאמצים רבים לקדם את תחום האופניים בעיר. אחד המבצעים המעניינים הנו אפשרות לשכור אופניים תמורת 2 Euro, ולהחזירם באחת מעשרות נקודות העגינה הפזורות בעיר.בנוסף שוקדים פרנסי העיר על שיפור מתמיד של תשתיות מותאמות אופניים - שבילים ייעודיים, מעברי מדרגות ואף גשרים מיוחדים לרוכבי אופניים והולכי רגל (הלוואי עלינו). במצב דברים זה אין פלא שאופניים הנם כלי התחבורה המועדף לעשרות אלפי וינאים, בעיקר בתקופת האביב והקיץ, המדוושים באופניהם לעבודה, לבילוי ולטיולי סוף שבוע.

 לא על השניצל לבדו 
אולם, וינה מציעה הרבה יותר מתשתית עירונית מפותחת, ותרבות אופניים נאורה. בסביבתה המיידית העיר, קיימים מסלולי שטח ברמות השונות, ורובם במרחק דיווש מהבית (או נסיעה קצרה לכל היותר). היצע המסלולים מרשים בגודלו- מאות קילומטרים של דרכים מסומנות ומשולטות, ובמגוון האתגרים שהוא מציע - החל ממסלול משפחתי נוח וכלה במסלולים אלפינים אתגריים. אחד המסלולים הידועים והנפוצים הנו הדרך העולה במעלה הדנובה היוצאת מוינה לעבר הערים Tulln, Krems, Durrenstein, והלאה לעמק הווכאו. המסלול מתפתל לאורך הדנובה כולל קטעי נוף מרהיבים, מעבר ע"פ גשרים וסכרים, אפשרויות רחצה באחד מעשרות יובלי הדנובה באיזור וכמובן גם הצד הגסטרונומי אינו מקופח, כאשר פונדקי דרך דואגים לחדש את מלאי האנרגיה של הרוכבים - שניצלים, בירה מקומית (טובה מאוד), פסטות (טרי טרי)
וכמובן קפה (תזמינו Melang- "ההפוך" של האוסטרים), ואיך אפשר בלי שטרודל (טיפ - נסו גם את השטרודל גבינה - Topfen strudel). בצד השני של הסקלה ניתן למצוא, כאמור מסלולים אתגריים, והבולטים שבהם הנם מסלולי יער וינה (Wiener Wald) - מאות ק"מ של שבילי יער מסומנים החל ממסלולים משפחתיים ועד ל Power Trek אירופאי.

 כן, עוזב את העיר 
אוסטריה היא לא רק וינה. מנקודת מבטם של רוכבי אופניים, אמירה זו אף נכונה ביתר שאת. שאר אזורי אוסטריה מציעים אלפי ק"מ של מסלולי רכיבה - הרים, עמקים, אגמים נחלים וקרחונים....U name it. וכמובן תשתיות מפותחות כולל אכסניות ומלונות רוכבים, במקובל במדינות נאורות. אזורי טירול זלצבורג מוכרים וידועים (מחופשות הסקי וטיולי הבר מצווה...), אזור פחות ידוע, אך לא פחות (ואולי יותר) מעניין הנו שטיירמרק, בליבה של אוסטריה, ומכונה (בצדק) - "הלב הירוק של אוסטריה" - האזור מהווה כר פורח לספורט אתגרי - רפטינג, גלישה טיפוס הרים, סקי בחורף וכן, כמעט שכחתי אופני הרים - היצע מסלולים שקשה (אלפי ק"מ)למצוא אפילו באירופה (לתשומת ליבם של בוגרי גרדה והדולומיטים). אחד מסלולים המענינים הנו המסלול העובר מ Palfau ל St. Gallen, הדרך כוללת מעברי הרים, עמקים, קניונים, מפלים ונהר ה Enns המלווה חלק ניכר מן המסלול.

שטיירמרק הנו אזור פחות מתוייר מאחיו בדרום במרכז, ובשל כך הוא יותר זול ופחות צפוף (אין יפנים עם מצלמות קטנות...). כמובן שתשתיות התיירות הנם ללא דופי וערוכים, מכל הבחינות, לטיולי אופניים.

נוף טיפוסי בשטיירמרק
נוף טיפוסי בשטיירמרק

 בסיכומו של עניין... 
וינה ואוסטריה (בה אני שוהה עקב שליחות), משלבת תרבות רכיבה מפותחת עם היצע מסלולים ללא מתחרים כמעט באירופה, ויסלחו לי שוב (בוגרי) האגמים האיטלקים. אוסטריה זולה ממרבית מדינות ה EU, רמת הביטחון גבוהה ביותר ותושביה אדיבים ומסבירי פנים (גם, ובעיקר לישראלים). את העבר לא ניתן ואסור לשכוח, אולם לאנשים וקבוצות התרים אחר טיולי רכיבה, ראוי לסמן את אוסטריה כיעד אפשרי.

כתבה זו הנה, כתבה ראשונה בסדרת כתבות על טיולי רכיבה באוסטריה. בכתבות הבאות אשתדל לספק מידע מפורט יותר של מסלולי רכיבה באזורים הסמוכים לוינה ובשטיירמרק, שהוזכרה בכתבה זו.
 
 החלטה על רכישת אופניים חדשים...
החלטה על רכישת אופניים חדשים מודל פישביין ודיסוננס קוגניטיבי או, איך לבחור את האופניים שלנו ולא להצטער על הבחירה להמשך
 ומה אתם עשיתם בשביל כדור הארץ?...
ומה אתם עשיתם בשביל כדור הארץ? גם אם אינכם יודעים זאת (ולא משנה לאיזו מטרה אתם רוכבים) – אתם תורמים רבות לעולם טוב יותר מבחינה אקולוגית. כמה מילים על האקולוגיה של הרכיבה להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אבי הרשקו...
 לתצוגת פורום
וינה - לא רק בירה (טובה), שטרודל וקפה...
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 6/9/2006 :17:18 משתמש אנונימי  רואי עם תוכן  האם ניתן לפדל גם בנובמבר?
 23/7/2003 :14:26 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  א ירון עם תוכן  סלובניה נפלאה לאופניים
 15/7/2003 :18:30 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  שחר שטייף עם תוכן  איזו עונה מומלצת לכל אחד מהמסלולים שפירטת?
 16/7/2003 :08:05 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אבי הרשקו עם תוכן  עונות ואתרים
 16/7/2003 :08:07 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אבי הרשקו עם תוכן  עונות ואתרים - נספח
 17/7/2003 :11:36 משתמש אנונימי  טל עם תוכן  הצעה?!!
 17/7/2003 :22:04 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אבי הרשקו עם תוכן  מקבל את האתגר (הפעם בעברית)
 17/7/2003 :21:54 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אבי הרשקו עם תוכן  האתגר מתקבל בברכה (הפעם בעברית)
 17/7/2003 :18:49 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אבי הרשקו עם תוכן  the challenge is accepted!!
 18/7/2003 :14:19 משתמש אנונימי  טל עם תוכן  אני לא מצליח להוציא לך מיילים


[ ]
לפרסום זה יש: 10 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 32    דרוג כללי: 3.62

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021