הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור חדשות
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

רכישה של פריט חדש כמעט תמיד מתחילה בהתלבטות, איזה פדאלים מתאימים לסגנון הרכיבה שלנו? איזה בולם מתאים למבנה השילדה שלנו? איזה נעליים מומלץ לקנות?
מאת:  דרור סופר לאתר של דרור סופר
18/4/2002

                

   

 עידן לא יודע איזה אופניים לקנות 
לפני כשלושה חודשים בעיצומו של פיתוח האתר, פנה אלינו חבר בבקשה לעזרה בבחירת אופניים. לכאורה שאלתו היתה פשוטה והתשובה היתה אמורה להיות פשוטה גם היא. נפגשנו בחנות אופניים באזור השרון. הכרתי בינו לבין בעל החנות והתחלנו לשאול שאלות. עידן שאל מספר שאלות כמו כמה הילוכים יש בדגם הזה? למה אופניים מסויימים יותר נחשבים? ומה זה אומר חישוקים כפולים? והאם הוא צריך חישוקים כאלה בכלל?. עם כל תשובה צצו ועלו עוד שאלות. המוכר ניסה בכל כוחו להסביר ולאט לאט החל עידן לשדר סימני מצוקה. הוא פנה אלי ואמר "חשבתי שאתה מבין באופני הרים". באותו הרגע הבנתי שאני מכיר רק את הדגם שלי. נראה היה לי שאני יכול להמליץ רק על אופניי. אמרנו שלום יפה ונסענו לביתי. נכנסנו לאינטרנט לאתר העוסק באופני הרים, ועוד באותו היום קנה עידן דגם הדומה לשלי.

 הפחד 
למחרת התקשר עידן וסיפר לי שהצמיגים מעט קשים מדי בדיוק כמו שנכתב באתר הביקורות. הוא גם סיפר שתנוחת הגב שלו מאוד נוחה, ושההמלצה באתר לבחור את הדגם הספצפי הזה היתה מוצלחת.
התגובה שלי היתה "המוכר אמר לך ללכת על הדגם הספציפי הזה בגלל מבנה גופך". תשובתו של עידן היתה "כן אבל רציתי לשמוע מפיו של אדם בעל נסיון וללא אינטרס, פחדתי לקנות אופניים שיגרמו לי להרגיש לא נוח ורציתי גם לדעת שהדגם פשוט טוב."
רק באותו רגע הבנתי למה ביקש עידן שאבוא איתו. עידן כמו רבים מאיתנו לא רצה ללמוד יותר מדי ברכישה על כלכך הרבה דגמים. הוא רצה לקבל המלצה על משהו שמישהו מכיר. הבנתי שהוא רצה המלצה של רוכב על המכשיר ועל המחיר.

 המלצה של רוכב על המכשיר ועל המחיר 
המלצה של רוכב שהתנסה ברכיבה על דגם אופניים מסויים, שווה יותר מאלף מילים של מוכר. המלצה כזו באה מתוך היכרות אישית הנוטה למעין רגשנות. הרוכב "אוהב" או "לא אוהב" את אופניו. הנטיה הזו יכולה בנקודות מסוימות לגעת ברוכב ולתת לו את הפרספקטיבה הסוביקטיבית אותה הוא מחפש.

 שילדת כרומולי לאישתי הצעירה 
מקריאת חוות דעת באתר דומה ואמריקאי :), ניתן לראות כי הנקודות המענינות בחוות דעת של רוכבים, הן יותר בשולי סקאלת המחיר. רוכבים אשר התלהבו מדגם כרומולי בסיסי ואהוב, העבירו חוות דעת רגשיות ומפרגנות יותר מרוכבי שיכוך מלא ב 2000 $. סיפורים נוגעים ללב של רוכב שעשה דרכו לאוניברסיטה במשך שלוש שנים והעביר את אופניו כלאחר כבוד לאישתו הצעירה. רוכבים שמסתכלים על בניהם בקינאה לאחר שהעבירו להם את אופניהם. קניית יד שניה שהיתה לאהבה ממבט שני והסתימה בשברון לב כשהאופניים נגנבו.
חוות דעת כאלה קרוב לוודאי שיתרמו אף יותר למי שלא בדיוק יודע מה מספיק לו. לרוכב הבסיסי הרוצה לצאת לשליחותו הגברית ביום שבת, צריך רק להראות כי מישהו אחר חושב שהאופניים האלה מדהימים.

 סיכום 
עידן הוא שם בדוי לבחור שחלקנו מכירים. עידן אוהב את אופניו! ואם לא אז שיגיב :). ברכישת האופניים הוא קיבל עזרה מרוכבים אחרים. הוא קיבל בדיוק מה שחיפש, אזהרה מפני דגמים בעייתים וחיזוקים בדגמים פשוטים ומתוקים.

אני דרור מאתר הרים קורא לך להכנס לדקות ספורות למנגנון הסקירה. עזרתכם חשובה לנו.
 
 ציוד החייאה מתוחכם על הסבל האחורי...
ציוד החייאה מתוחכם על הסבל האחורי למחלקת ההצלה ממחוז ברווארד שבפלורידה יש יחידה חדשה. ביחידה גברים ונשים לבושי טייץ וחולצות אדומות. לכולם כושר טוב, אופני הרים ועל הסבל האחורי ציוד החייאה יקר ערך. להמשך
 אתר הרים - סיכום השבוע הראשון...
אתר הרים - סיכום השבוע הראשון כן כבר שבוע שהאתר באוויר ויש כמה דברים שהיינו רוצים לספר ולבקש. להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דרור סופר...
 לתצוגת פורום
מערכת הסקירה באתר - למה חשוב שכולנו נרתם לסקירה
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
                        משתמש אנונימי  עופר עם תוכן  לא מצאתי את אופני


[ ]
לפרסום זה יש: 1 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 33    דרוג כללי: 3.71

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש


אתר הרים הוקם על ידי דרור סופר כפרוייקט קהילתי ללא מטרות רווח
בשנת 2010 האתר עבר למצב "טייס אוטומטי" וככזה הוא אינו מתוחזק באופן עקבי
הוצאות תחזוקת האתר באדיבות אומניבייס בע"מ 2001 - 2024

הצהרת נגישות