הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טור אישי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

לאחר תלאות, התלבטויות ולא מעט בעיות בהכנות יצאה נבחרת של 3 רוכבי נוער ו2 נערים בליווי קובי פורת ואנוכי, למחנה אימונים בהולנד למשך 3 שבועות. הולנד ידועה כמדינה שטוחה ולמרות זאת מצאנו את עצמנו מטפסים במעלה גבעה בכל פעם שפנינו אל המגורים, אלו היו מגורי סטודנטים. כל אחד מאיתנו קיבל חדרון עם נורה כעוכה, מקלחת וארון. את השירותים חלקנו עם שאר דיירי הקומה (שלא היו הרבה בנמצא).
קרדיט: כתב: רועי שפרון - מאמן הקבוצה
הועלה על-ידי: 
צח הורביץ לאתר של צח הורביץ
27/8/2005, 15:44

                

   

 ברוב התקופה יצאנו לשני אימונים ביום. 
החלק החשוב מכל, המטבח שהיה גם חדר האוכל בו היינו מבלים הרבה מזמננו בבישולים, במשחקים וכמובן באכילה מרובה. החבר'ה המגודלים והגדלים שלנו אכלו כמויות מזון שלא היו מביישות כיתת לוחמים בחי"ר. לכן, חלק גדול מהזמן בילינו ברשת הסופרים הגדולה והזולה ALDI. כמובן, את החלק השני בילינו במטבח בבישולים "אניני טעם". חוץ מלרכב על אופניים, הרוכבים גם למדו לשטוף כלים והתורנות הקבוצתית עשתה אותם מקצוענים בתחום (מומלץ לכל אמא).
את דרכי המקום ברכיבה על שבילי אופניים למדנו בדרך הקשה כשאת אחד הרוכבים העיף אופנוען בבעיטה, לאחר שהרוכב חסם את דרכו. תשתית שבילי האופניים היא עצומה ואכן כולם נעים על שני גלגלים, ילדים קטנים ומבוגרים כאחד. ברוב התקופה יצאנו לשני אימונים ביום. בהכנת מסלולי האימון נעזרתי במפה של האזור. את רוב הניווטים ברכיבה ביצעתי בהצלחה, אך לא את כולם. האימונים נערכו בסביבה ירוקה ביותר ועברו בכפרים וערים עם ניחוח אירופאי. ברכיבות חלפנו על יד נהרות גדולים, בתים עתיקים, מכוניות ספורט ייחודיות, ובעלי חיים רבים כגון: סוסים, פרות, צבאים וכבשים. כל רכיבה חוויה!


 אז קדימה לעסק, באנו להתחרות, לא כך?! 
פעמיים בשבוע פקדנו את מסלול הוולודרום הפתוח שהיה במרחק 15 דקות רכיבה מהמגורים. לתחרות הגיעו רוכבים מכל האזור והיא נערכה במקצה אחד עם מגוון גילאים  והמהירות...מדהימה. את החימום עושים אחרי אופנוע עם פדלים ב-45 קמ"ש. ואז מתחיל העסק: תקיפות, בריחות וספרינטים, החבר'ה המקומיים לא מפסיקים ללחוץ והמהירות עולה ל-50 קמ"ש ויותר. בסוף עם מעט הכוחות שנשארו, רוכבים מרוצים את הדרך חזרה אל הגבעה ב 9 בערב (אור יום בהולנד עד עשר וחצי).
בשבוע האחרון אחרי שהרוכבים שלנו למדו את העסק, הם נתנו פיניש יפה בשתי התחרויות האחרונות בדמות שני ניצחונות, אחד של גיא והאחר של יונתן. 
 
את התחרויות הגדולות התחלנו בסוף השבוע הראשון שלנו. אלו הם מרוצי קרמיס, הקפות ארוכות של 3 וחצי עד 5 ק"מ להקפה, בהם כ -80 משתתפים (גדולים וחזקים), המהירות והקצב במירוץ גבוהים מאוד. התחרויות נערכות בכפרים בבלגיה. הרישום נעשה בפאב מקומי (לרוב קשה למצוא אותו). התחרות הינה אירוע משפחתי ותרבותי. האירוע מנוהל בסדר מופתי ובנינוחות על-ידי מנהלי המירוץ (מעשני הסיגר) והשופטים המנוסים. הבלגים קיבלו אותנו בצורה יפה למרות מעט האנגלית שידעו ועזרו ככל שיכלו.


 המירוץ עובר בכפר ונערך ב"חלון זמנים". 

 מבוגרים, בעלי ניסיון, עומדים בכל צומת וסוגרים את הכביש לפני הגעת הרוכבים ופותחים אותו מיד לאחר שהרכב המאסף עובר. את המירוץ מוביל רכב עם מוזיקה בלגית שבוקעת מרמקולים שחוברו לגג הרכב. לאורך המסלול ניתן לראות את משפחות הרוכבים שמנצלות את הזמן לספורט רגלי או את אלו שהתמקמו באיזה פינה ירוקה עם כיסאות ושאר טובין וגם את דיירי הרחוב שהוציאו כיסא מהבית וצופים בתחרות. באופן כזה שכולם נהנים ממרוץ והרוכבים שחולפים מדי הקפה במהירות על פניהם.

חוסר מזל פקד את המירוצים הראשונים. חן, גיא ושגיא התפנצ'רו, תומר הורד מהמסלול כאשר נפתחו יותר מ-2 דקות מהדבוקה (חוקי התחרות)  ומימון הלך על זה בגדול כשנתן ספרינט פיניש היישר אל גדר הבטיחות. הדבר היחיד שנשבר... למזלנו הייתה השילדה. בכל תחרות צברנו נסיון ואחר כך הפקנו לקחים חשובים על שולחן חדר האוכל במהלך השיחות המקצועיות של הקבוצה. כך שבהמשך הדרך הרוכבים הלכו והשתפרו בכל תחרות  והניבו תוצאות יפות. סך-הכל הרוכבים השתתפו ב-4 תחרויות. המיקום היה מעולה  
הולנד עצומה וירוקה ואנחנו גרנו בדרום מזרח ליד עיירה בשם סיטרד (שעתיים וחצי מאמסטרדם). המיקום היה מעולה ובמרחק 15 דקות רכיבה לכיוון מזרח חוצים לגרמניה ו-25 דקות מערבה אחרי שני נהרות יפהפיים אתה מוצא עצמך בבלגיה. את הרכב השכור שברשותנו ניצלנו גם לטיולים בליאז' ומקומות אטרקטיביים נוספים.
 
 מזג האוויר המקומי משתנה ללא הרף. לדוגמא לאחד האימונים יצאנו בשמש קייצית עם ביגוד קצר ולאחר מחצית השעה התחיל מבול מטורף. למרות הגשם הסוחף הטמפרטורות נותרו בעיניהן ולא הורגש קור ברכיבה גם כשבגדיינו היו ספוגים במים. בשינויים חדים מעין אלו נתקלנו מספר פעמים במהלך התקופה, בהתחלה זה נראה מוזר לגמרי אבל בהמשך קצת מתרגלים לטירוף המקומי.


 המסגרת החברתית חשובה ביותר במחנה מסוג זה. 

 הרוכבים יצאו למעשה, בפעם הראשונה לתקופה ארוכה בחו"ל ללא ההורים. את רוב הזמן במהלך התקופה, מארוחת הבוקר ועד לשעת החלומות מבלים בסביבה קטנה אחד עם השני ולכן חשובה עד מאוד הרעות. קבוצת הרוכבים אשר רמת הגיבוש החברתי בה הינו טוב בארץ שמרה על סביבה שמחה ותומכת גם בחו"ל. לרוב הרוכבים פעלו יחדיו והמריבות היו ספורות. עם זאת, המתבגרים נזדקקו לניעור, שקשוק וערבוב במהלך התקופה ובסופו של דבר חזרו גדולים משהיו. השהות בחו"ל תרמה רבות לרמת הרכיבה של הרוכבים. התקופה הייתה מלאת חוויות בשלל תחומים והנאות רבות. עכשיו נותר רק לחזור לארץ, לחום הנוראי ולנהגים הלא אדיבים שלא מבינים מי זה המטומטם הצבעוני שרוכב במורדות ועליות חיפה על שני גלגלים.

http://www.mastershaifa.org.il/

 קרדיט: כתב: רועי שפרון - מאמן הקבוצה
 
 גשרים ושיווי משקל...
גשרים ושיווי משקל כאשר אבא (או אימא) מלמד/ת את בנו (או ביתו) לרכב על אופניים ללא גלגלי עזר, הוא צריך ללמדו לשמור על... שיווי משקל. להמשך
 מרוץ אופני כביש - יער המגינים...
מרוץ אופני כביש - יער המגינים יום שישי, בחוץ חם באופן נבזי, כמעט בכוונה לקראת הזינוק שיהיה בשעה אחת ושלושים. הגעתי מוקדם יחסית, פוגש את עדי דוייטש מתרוצץ בין כולם ומארגן דברים אחרונים. החום הכבד שכנע אותי לוותר על חימום נורמאלי ולצאת להקפ להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של צח הורביץ...
 לתצוגת פורום
מתגלגלים בהולנד - חוויות של קבוצת מסטרס חיפה בהולנד
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 30/8/2005 :20:31 משתמש אנונימי  אלצ´קו עם תוכן  אחלה כתבה
 28/8/2005 :12:05 משתמש אנונימי  מקומי עם תוכן  וולודרום
 27/8/2005 :17:08 משתמש אנונימי  רותם הופמן ללא תוכן  רועי אחלה כתבה


[ ]
לפרסום זה יש: 3 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 29    דרוג כללי: 4.24

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021