הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טיולים בחו"ל
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

גן עדן לרוכבי אופניים
מאת:  רפי גנני לאתר של רפי גנני
13/9/2007, 23:11
כך הייתי רוצה שיהיה גם פה
                

   
יש לי בן שגר בסלובקיה מזה כשנה. סיבה טובה לאסוף כסף לביקור משפחתי, וכמובן לנצל את ההזדמנות לרכיבה בחו"ל. עשיתי זאת באוגוסט האחרון ובשבועיים שהייתי שם יצאתי שלוש פעמים לטיולים על גבי אופניים פשוטות שרכשתי במקום (המחירים דומים לאלה שבארץ).

גיליתי תרבות שלמה של רכיבה! ראשית כל "זה רק ספורט" כמו בשיר - ממש לא נכון! זה כלי תחבורה ולא איזה אביזר ספורטיבי אופנתי וכולם רוכבים: ילדים, נשים, גברים. לטיול סתם, לעבודה, לקניות. הסיסמה "מגיל 7 עד 70" מקבלת משמעות אמיתית כשרואים אותם. מרבית האופניים הם ללא שיכוך כלל או עם בולם קדמי בלבד, 21 או 24 הילוכים ורק בודדים הם אופניים מקצועיות למהדרין. אין כמעט שוק יד שניה ומתחזקים את האופניים עד שהן מתות לגמרי. שתי חנויות האופניים בעיר שהייתי בה (כפר בן כ- 800 שנה שגדל לעיר בסדר גודל של בית שאן) נראות כמו בית מרקחת לאופניים, אביזרים וחלפים, עד לבורג הכי קטן. לא צריך להחליף גלגל שלם בשביל סיח אחד! וזאת אולי הסיבה שמרבית האופניים נראות חדשות.

כמעט לכולם יש מגיני בוץ,סבל או סל, שרשרת נעילה וכסא לילד, קדמי או אחורי ובכניסה לכל חנות גדולה או רשת שיווק וגם במרכז העיר יש מתקני חנייה לאופניים. במחסן הגדול שיש בכל כניסה לבית (הרבה כניסות והרבה קומות) יש שני דברים: אופניים קשורות למתקן חניה על הרצפה ומזחלות שלג על המדפים... לא שמעו שם על קסדות וכפפות ורק מעטים משתמשים באלה. אולי הדבר הכי חשוב: רוכב אופניים אינו משמש מטרה נעה לנהגים ולא מנסים להרוג אותך בכל מחיר! אם יש לך זכות קדימה תקבל אותה, גם אם מדובר במשאית או אוטובוס ואתה יכול לחצות בבטחה גם אוטוסטרדות, בהם יש שילוט מיוחד המזהיר מפני ואת רוכבי האופניים.

והנופים!! אוי הנופים... יער בלתי חדיר בדרך כלל בצד ימין ומים, הרבה מים, מצד שמאל או להפך, מותנה בכיוון הרכיבה. מבלי לפגוע בזכויות של עמק בית שאן והגלבוע, אזור שאני מרבה לרכב בו, זה "מידבר ציה" לעומת סלובקיה שם באוגוסט יש ממוצע רב שנתי של 10 ימי גשם אבל לא קר ממש. כלומר אידיאלי לרכיבה כי גורם מזג האוויר מנוטרל, לא שמש ולא חום.

גם בדרכים הראשיות פוגשים הרבה רוכבי אופניים מצויידים בתיקי אוכף ו/או תיקי סבל מקדימה ומאחור שעושים טיולי אופניים ארוכים בסלובקיה בפרט ובאירופה בכלל. הייתי באזור הררי אבל אין בעיה בכלל משום שגודלה של הארץ ואיכות הדרכים ממתן את העלייה ומאפשר גם לחיטיארים כמוני לטפס לגובה בקלות יחסית. לדוגמה: בכדי להגיע למשהו כמו "כתף שאול" בגלבוע לא צריך לטפס דרך מחצבת גדעונה או מסלול אכזרי אחר אפשר להתחיל בעפולה וכך הזווית הרעה מתמתנת להפליא.

לסיכום: היה טוב, טוב שהיה, חבל שנגמר. צריך לעשות את זה שוב...

 
 השבילים של מחוז מארין...
השבילים של מחוז מארין רכיבה בערש הולדתם של אופני ההרים להמשך
 ליטא - טיול שורשים על אופניים...
ליטא - טיול שורשים על אופניים 740 ק''מ של טיול אופניים עכשווי למחוזות הזיכרון. יולי 2006. להמשך


לפורום טיולים
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של רפי גנני...
 לתצוגת פורום
טיול בסלובקיה
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 10/2/2011 :19:32 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  עדי גנני עם תוכן  דבר ראשון, #מוק, לא סיפרת לי על כך מעולם
 17/9/2007 :16:50 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  יהודה גסנר עם תוכן  טיולי אופניים בסלובקיה
 15/9/2007 :12:46 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  משה כ עם תוכן  קצר ולעניין


[ ]
לפרסום זה יש: 3 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 21    דרוג כללי: 3.66

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021