הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טור אישי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

התשתית למחירון אופניי ההרים בישראל - ספטמבר 2008
מאת:  שי סורוקה לאתר של שי סורוקה
5/10/2008, 14:53
יד שנייה
                

   

 מורה נבוכים - יד שניה 


לעיתים מחיר הוא כל מה שאנו מחפשים - זאת טעות.
המטרה צריכה להיות תמורה טובה ולא מחיר טוב!

בלוחות המודעות של אופני יד שנייה יש מציאות ועל מנת שתזכו בהם אני ממליץ על הנקודות הבאות:
להזהר מאוד ברכישה של כל זוג אופניים ששימשו מישהו למטרת FREERIDE/DOWNHILL אלא אם כן המכירה היא כתוצאה מהפסקת פעילות שכתוצאה מפציעה או סתם התפכחות.
סביר שאופני XC וALLMAOUNTAIN ישתלמו יותר כיוון שאלו עברו פחות התעללויות.

אם אתם כבר משדרגים לזוג אופניים ברמה גבוהה יותר, ראשית שימו לעצמכם מטרה:
1. האם השדרוג הוא למטרת שינוי סגנון רכיבה?
2. מהו הסכום המקסימלי שבאמת תיהיו מוכנים להשקיע?
3. כמה שלמים תיהיהו עם הרכישה הקרובה? הכוונה היא להיות בטוח כמה שיותר שזה מה שאתם רוצים.

רבים מבעלי האופניים באמת נכנסו לטרנד בזמן אך הוא עבר מעליהם ממאה סיבות. אחד בשל גיוס, השני כי הפך לאבא במשרה מלאה והשלישי סתם נפל, ומפחד מאז הפעם הראשונה בסינגל בבן שמן. אלו האנשים שכדאי לקנות מהם אופניים, ולא יהיה קשה לזהות אותם. צריך לקבוע וללכת לראות את האופניים. לרוב הם באמת יראו כאילו יצאו מהחנות.

שדרוגים: אני כותב פה על אופניים שהם ע"פ מפרט מקורי. אם הוחלפו רק צמיגים זה לא אמור לשנות את מחיר האופניים.
כנ"ל לגביי גריפים\אוכף\שרשרת\קסטה וכל הדברים הקטנים הללו.
במקרים בהם הוחלפו גלגלים קומפלט למשהו בעל ערך גבוה בהרבה (אם בגלל נאבות על או חישוקים אולטרא קלים וחזקים), סביר להניח שתצטרכו להפרד מעוד כמה מאות עד אלפי שקלים. כנ"ל לגביי שדרוג של בולמים ובלמים הידראולים.
להערכתי מחיר שהוא 50% (ממחירו בחנות) על המכלול עצמו בטווח של עד שנתיים בשימוש הוא הוגן.

מוכרים חושבים שהאופניים שלהם (מכל סיבה שהיא) שווים הרבה, זה טבעי, הרי הם רכבו "מספר פעמים בודדות, ורק בפארקים", אך זה אינו המצב. כל זוג שיצא מהחנות, מאבד ערך של לפחות 10 אחוז. אך זה לא המצב באמת.
אופניים שנקנו ב2100 שקלים (כמו זנב קשיח של טרק או ספשילייזד) לא הגיוני שיימכרו ב1900 או ב1800, הרי בהפרש הזה שווה שנקנה זוג חדש ונרגיש שקנינו חדש!
המיקוח פה הוא על הפרש גדול מהאמור. אני חושב שבמקרים הללו ההפרש צריך להיות כ25% כדי שהעסקה תשתלם לקונה.
לדוגמא: טרק 4300 שנקנו ב2007 בכ2000 שח סביר שיימכרו בסוף 2008 בסביבות ה1200 שח.

לגביי אופניים אשר מחירם בחנות נע באזור ה5000-3000 התנודתיות היא גדולה יותר.
אם הדגם הוא מסוג זנב קשיח. המחיר ליד שנייה לזוג שכזה הוא נמוך בהרבה ממחיר הקנייה. אם המוכר רוצה לשדרג סביר להניח שהאופניים הבאים שלו יהיו ברמת מחיר גבוהה בהרבה, ומסוג שיכוך מלא. זה המקום ללחוץ יותר ולהציע מחיר "תחתית". אובדן הערך הוא כ15% בקנייה ועד 30% ואפילו 40% תוך שנתיים. בטרייד-אין סביר להניח שהוא יקבל הצעה דומה או פחות.
מי שמחפש אופניי פתיחה הייתי ממליץ על קטגוריה הנ"ל כיוון שהמחיר תמיד יהיה נאה לזוג אופניים ברמה גבוהה מאוד.
כאשר הדגם הוא מסוג שיכוך מלא שווה ללחוץ את המוכר לאותם מחירים, בהנחה שסיבת המכירה היא שדרוג. המוכר ימשיך את נסיונות המכירה כי ברשותו אופניים ברמה סבירה ויותר, לכן המשא ומתן יהיה ארוך\מייגע יותר. אך גם פה לדעתי אופניים לא ישמרו על ערכם לאורך זמן בשל קצב תחלופת הדגמים בפלח זה, ולכן המכירה תגיע בסופו של דבר. סוג אופניים אלו הם אופניי ביניים, מי שאוהב את העניין לא ייעצר באופניים בקטגוריה הזאת אלא ימשיך לחפש במחוזות גבוהים יותר. זוהי הקטגוריה שמחליפה הכי הרבה ידיים
דוגמא: Iron Horse Warrior 6 מחיר באזור ה5500 חדשים. יאבדו מערכם עד אזור ה4000-4500 אחרי שנה ואח"כ המחיר ימשיך לדעוך תלוי בכמה המוכר לחוץ.

אופניים שמחירם בחנות נע בין 7500 ל11000 הם לדעתי יוצאים מן הכלל, כמובן שההנחה הבסיסית שאין בהם פגמים או בלאי מוגבר. פה איבוד הערך יהיה פחות מבשאר חתכי המחירים האחרים. ברמת השפיות, אלו הם האופניים המשתלמים ביותר. רמת האבזור גבוה מצד אחד אך לא סופר יקרה מצד שני. בד"כ מי שיחזיק אופניים בתווך מחירים זה גם מטפל ומתחזק אותם כיאות. איבוד ערך של 10% בקנייה הוא הוגן ולדעתי עד כ20% בשנה הראשונה ואחרי שנתיים הערך יצלול עד כ30%-35%.
לדוגמא: specialized FSR XC Pro 2007 אופניי קרוס קאנטרי עם מכלולים ברמה טובה שנמכרו בכ7500 יימכרו בסוף 2008 באזור ה5000 ויותר.
דוגמא נוספת: 2006 Mongoose teocali eilte אופני ALLMOUNTAIN מוערכות, שנמכרו ב2006 וב2007 באיזור ה8500שח שווים היום באזור ה4000 עד 5000 ולו רק בשל הצפה של השוק והורדת מחירים רצחנית של היבואן.
בטווח מחירים זה, הזנבות הקשיחים הם בגדר אופניים ברמה גבוהה מאוד. מי שרכש אופניים מסוג זה לדעתי חי בעולם התחרותי. נדיר לראות אופני כאלו בשווקי היד השנייה לכן לא ברור למה לצפות. בד"כ המחיר המבוקש יהיה בסביבות ה 40% בשנתיים הראשונות. אפשר להוריד עוד.

אופניש מחירם נע בסביבות ה15000 ויותר כחדשים: למי יש כסף להוצאה שכזו? יש לא מעט. להערכתי נפילת מחיר של עד 30% בשנה הראשונה ועד 50% בשנה השנייה הוא דבר ריאלי. למה בכלל למכור זוג אופניים שכזה? מי שרוצה למכור שיספוג את הנזק!
דוגמא: ETSX 50 rocky mountain, מחיר חדש ב2007 כ16000 ויותר, בסוף 2008 מחיר שמעל 11000 אינו הגיוני ויש על מה להתווכח.

כשמדובר בשלדת בוטיק השלדה בלבד תמכר בחנות ב8000 ומעלה, והמכלולים בערך בסכום זהה. אלו מחירי הפתיחה והם מגיעים גם עד פי 2 מזה. בהערכת המחיר כיד שנייה קשה להגיד כמה כל מפרט שווה ולכן לדעתי נשכלל את מחיר החלקים במחירון ואז נעריך את מה שהקונה מוכן לשלם... ואיפשהו בטווח שבין לבין תסגרו מחיר. סביר להניח שזה עדיין הרבה כסף.
דוגמא: לכו תסתכלו בעצמכם על מותגים כמו YETI,SANTACRUZ, IBIS, TURNER, ELLSWORTH וכו'. כל זוג הם בעלי ערך משלו, ובמשא ומתן בלבד ייקבע המחיר.

בהצלחה.
 
 למה לא מגיעה לנו מדליה אולימפית ?...
למה לא מגיעה לנו מדליה אולימפית ? המשחקים האולימפים הסתיימו לפני שבועיים ונראה כאילו הספורטאים 'סגרו את הבסטה' ויחזרו שוב להתאמן בשנת 2012, או לפחות חצי שנה קודם. העיתונים שבו להתמלא בידיעות כדורגל מטופשות של ליגת על מה זה על, ליגת סופר על, קצ להמשך
 יש עתיד...
יש  עתיד השבוע בבן-שמן להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של שי סורוקה...
 לתצוגת פורום
מחיר אופניים מיד שנייה
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 10/10/2008 :21:47 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  חנן יוסף עם תוכן  כתבה טובה


[ ]
לפרסום זה יש: 1 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 53    דרוג כללי: 2.41

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021