הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טור אישי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

''זה לא טוב הקפת היכרות ביום התחרות'' שמעתי את חנוך מהצד השני של הסלולארי ''... פעם אחת למדתי לקח מזה ואני לא עושה את זה שוב, אני הולך לשם מחר, אתם מוזמן לבוא'' חנוך קבע באוויר
מאת:  אלעד פלטין Power-Train לאתר של אלעד פלטין Power-Train
10/10/2004, 16:13

                

   

 כך שנאלצתי להתמודד עם הכרת מסלול ביום התחרות,  
כאשר בקעת כסלון נפרסה מצפון לכל אורך הצוק של גבעת המורה (גם כן גבעה...) בחימום, ניצלתי כל רגע להנות מהנוף, מכיוון שבשעה הקרובה, מה שיישאר לעשות זה לפנטז כמה שיותר לפנים, להסתכל לצדדים אין שום מטרה. באיחור ידוע מראש של 20 דק' נודע לפתע שאת המסלול הפתלתל, נצטרך לעשות 7 פעמים ולא כפי שנכתב בתוכנייה הצבעונית שנשלחה בדואר (5...) נו...שויינט, במקום סיוט בגבעת המורה 5, יהיה לנו סיוט בגבעת המורה 7. 45 שניות לזינוק... 30 ... אני מספיק לצעוק לענבל (סיקורן) שאם ייגמרו הבקבוקים בהקפה 5 שתמלא אותם במים (אלפי תודות לענבל).

זינוק עלית - (צולם ע"י אתר איילות -www.ayalot.com)
זינוק עלית - (צולם ע"י אתר איילות -www.ayalot.com)

 מסלול המרוץ הקצר (4.5 ק"מ אורכו) הורכב משלושה סינגלים 
אוי כמה שאני חלש בזינוקים...
אני מזהה את ניל לפניי ומחליט שהוא הימור טוב בשביל לשבת עליו בזינוק, המזל לא איתו ולא איתי, השרשרת אצלו מקפצת ואני נתקע בגלגל האחורי שלו, שלושה רוכבים חולפים על פנינו ונכנסים לסינגל הראשון, רוכבים כמעט וזורקים עצמם לתוך פתח הסינגל בכדי להרוויח מקום, השתדלתי להישאר כמה שיותר על האופניים, לשמור על ריכוז מבלי להתנתק מהקליפים.... צפוף כאן.
בסופו של דבר נמצאתי בהקפה הראשונה יחד עם בועז חמו ודן רוזן כשגל צחור מעט לפנים, רק שלא יברח יותר מידי בירידות...
מסלול המרוץ הקצר (4.5 ק"מ אורכו) הורכב משלושה סינגלים, הראשון בעייתי 'ובלתי זורם בעליל' , השני גם 'בעליל' אבל זורם יותר, השלישי זורם בהחלט, אך הרבה יותר מסוכן, משם דרך רחבה במגמת מישור עלייה, עד לעליית קיר מטורפת ומעורבבת דרדרת של 200-250 מטר לערך. ומהעלייה הישר ל'סינגל הבלתי זרים בעליל' – אליו אחרי העלייה עם דופק 300 זה משהו בלתי זרים לא בעליל אלא ממש בהחלט... "מאיפה העץ הזה ? הוא לא היה פה קודם ?"

הצילום - באדיבות אתר איילות
הצילום - באדיבות אתר איילות

 "עוד כמה הקפות נשארו ?" 
צעקות פה, צעקות שם, בעלייה השנייה דן רוזן קופץ לפתע כמו קפיץ, כאילו אין מחר... שיהיה לו לבריאות, רק אל תתרחק יותר מידי... לפניו אני מזהה את נמרוד חמו (CCC) וגל צחור(CCC), גם אתם תישארו איתי בשדה הראייה - אל תזוזו ! הרגליים חושבות על פידול עגול לפנים, הראש מנסה לעזור בכדי להקפיד לשתות ולאכול (מעט מאוד מקומות כאלה היו במסלול). ההקפות נמשכות ומפילות חללים – שגיא בנטל מתעופף לא רחוק לפניי בסינגל השלישי, הוא קם חזרה ועושה הרושם שהוא פחות או יותר בסדר, אך בשבילו זה סוף המרוץ (חבלה ביד). עמוס וולף (רוכבי ת"א) מתפנצ'ר בסינגל השלישי, הקפה שנייה או שלישית. באזור ההקפה הרביעית, דן רוזן ובועז חמו נשארים מאחור, מי שנשאר 30 שניות לפניי זה נמרוד חמו, על כל 50 מטר שאני מצמצם עליו בעלייה, הוא בורח לי 100 בסינגלים... אילן מאפס אותי עם מטרה חדשה ומצביע על חמו הצעיר – "תראה איפה נמרוד, תתחיל לסגור עליו !". אני לוחץ עוד... בהקפה החמישית אני תופס את נמרוד ביציאה מהסינגל השלישי, אבל בצורה האחרונה בהחלט שרציתי לתפוס אותו, גם הוא התפנצ'ר... אני משאיר אצלו מילות עידוד וממשיך. לבד... אני שונא להיות לבד במרוץ... המחשבות והנוף מתחילות להפריע מלהתרכז ולסבול לפנים. "עוד כמה הקפות נשארו ?" צעקתי לאולמן כשסדר ההקפות מרוב התייבשות, השתבש בראש – "עוד שתיים !" אולמן צעק חזרה.

אביעד יזרעאל - צילום : אילן אידלסון
אביעד יזרעאל - צילום : אילן אידלסון

 לא בובינג ולא בטיח 

שוב, מג'עג'עים בסינגל השני, זורמים כמו טיל בשלישי ואז אני מרגיש בישבן איזה בובינג קל.... לא בובינג ולא בטיח, הגלגל האחורי התפנצ'ר לגמרי, בהקפה שישית ! נתקן ? לא נתקן...? שנרוץ...? נרכב ככה ? על הג'אנט ? באי חשק גמור אני מפשיט את הצמיג החוצה ומזהה חור ענק בצמיג, פנימית פנימה וקדימה , איפה המשאבה... ? בועז(CCC) מגיע ומעודד... אחריו דן רוזן(מסטרס חיפה) שצועק איזה משהו (כרגיל)... יופי טופי ניפוח אחרון ודורון וניל גם כן מגיעים, אני מחליט לרכב בניחותא עד הסיום, ובמידה ויגיע מישהו מהקטגוריה פשוט ניתן חזרה בראש. בסיום – דורון אמיץ (וולו חולון) עם ניצחון משכנע, כאשר אחריו ניל אובראיין (CCC) בפער של 57 שניות חוזר לעניינים מחדש, אחריהם מגיע אייל רהט (בכל אופן גולן), חנוך רידליך(CCC) ויואב טל (עצמאי). גלי רונן(CCC), גם כן מתפנצ'ר לקראת סוף המרוץ, אבל ממשיך לרכב עד הסיום על הג'נט לאחר שהפסיד מקום טוב למעלה. מנגד החצי השני במשפחת רונן – ענבר (CCC) מסיימת ראשונה בנשים עלית. בנוער עלית – נתי הורטינג (וולו חולון) ממשיך לככב ומגיע ראשון, אחריו בועז חמו (CCC) ושלישי איתי גרואג, אמיר טנצר (רוכבי ת"א)רביעי ורענן דגן IWCC חמישי. גם בנוער היה מקצה מפונצ'רים - נמרוד חמו שהיה ממוקם שני ודימה גורלקין – (היו עוד ?)

לתמונות נוספות


פודיום העלית:(מימין לשמאל)  ניל-דורון-אייל וחנוך
פודיום העלית:(מימין לשמאל) ניל-דורון-אייל וחנוך

 מסקנות ולקחים 

במקצה האקספרט : בוגרים: ראשון- גל כהן, שני - גיל אברמיצקי, שלישי - בהאא ג'ירוס, מסטרס א': ראשון - אריאל אוקנין, שני- אנדרי סיקורין, שלישי – אסי גרתי. במקצה נערים (הזמנים המהירים ביותר במקצה אקספרט) : גיא ברנדס –ראשון, ניצן מרגלית – שני, אסף שירי – שלישי.

במקצה ספורט ילדים – שזאת הקטגוריה הגדולה ביותר בתחרות (32 מתחרים) סיימו ראשונים : נועם כהן , עומרי רבנה ועודד רונן.

 

מה המסקנות והלקחים ?

טוב פנצ'ר אחד אצל המתחרים מאשר שני פנצ'רים אצלך.

ויותר ברצינות... כשאתם מתפנצ'רים בתחרות, תחשבו על ההוא שלפניכם, או ההוא שחלף על פניכם רק הרגע, הוא יכול להתפצ'ר כבר ברגע הבא...

לתוצאות מלאות של התחרות

 

אלעד פלטין

  מודיעין City Cycling Club

לא לשכוח – יום שישי הקרוב תחרות הכנה לקראת אליפות הארץ ושבוע אח"כ + יום אחד...

 אליפות הארץ באופני הרים, אל תתפנצ'רו !


צילום - תודות לאתר איילות - www.ayalot.com
צילום - תודות לאתר איילות - www.ayalot.com
 
 ארועי ניווט למתחילים וגם נווטים מקצועיים...
ארועי ניווט למתחילים וגם נווטים מקצועיים מועדון רוכבי שמשון בשיתוף איגוד הניווט. מקיימים סדנאות ללימוד התמצאות בשטח וקריאת מפה. להמשך
 הרוצח השקט, חסר הפנים...
הרוצח השקט, חסר הפנים כולם מדברים על המשאיות הגדולות, הנהגים המטורפים, התנועה הסואנת... אבל לפעמים, אנו שוכחים מי הוא באמת הרוצח הגדול מכולם. להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אלעד פלטין Power-Train...
 לתצוגת פורום
גבעת המורה... (גם כן גבעה)
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 14/10/2004 :20:23 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אילון גשרי עם תוכן  בתמונה האחרונה אני מופיע


[ ]
לפרסום זה יש: 1 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 52    דרוג כללי: 3.73

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021