הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טיולים בארץ
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

טיול אופניים העובר מאיזור אחד של השרון לאיזור אחר שבו. חוויה מדהימה של שבת בבוקר או שישי אחה''צ. דוגסי רוקסי עשה זאת והתלהב.
מאת:  דוגרי רוקסי לאתר של דוגרי רוקסי
16/8/2005, 12:21
הנסיעה הקלילה לצד נחל אלכנסדר היא מתנה לכל רוכב
                

מאפייני הרכיבה: פיזי קל,מסלול לא מעגלי,שביל ישראל,בקרבת שביל ישראל,משפחתי.
אזור: השרון
עונה מומלצת: אביב וסתיו
אורך המסלול: 40 ק''מ
אורך המסלול בשעות: חמש שעות
מפת סימון שבילים: 7 ; השרון ומערב השרון
מקומות לינה מומלצים: חוף ינאי
   

 יוצאים לדרך - הכל מוכן? 

הכל מוכן? יום שבת בשעה-5 בבוקר או יום שישי אחה"צ בשעה 3?

החלטנו, הכל סגור?

אם כן אז פשוט מאוד צריך למצוא את הנחל שמשמאל ועוד יותר משמאל צרכים להיות פסי רכבת. לאלו שגרים באזור תל יצחק, בית יהושע ואודים אפשר להתחיל את המסלול כבר בכביש 553 אבל לכל התל אביבים שבינינו, ההרצליינים או אלו מכפר שמריהו - הנקודה שממנה הכי נחמד לפתוח במסלול היא אכן מצד ימין לנחל אודים (רשפון בהמשך) וכמובן מימין למסילת הברזל האימתנית והמפחידה (זאת גם הסיבה המרכזית לבחירה ביום שישי אחה"צ ושבת על הבוקר!)

ויאללה - יוצאים לדרך. הדרך פשוטה וברורה - נוסעים צפונה בכביש עד לכביש 553 ופונים ימינה למושב בית יהושע. לאלו שהדרך (מתחילת המסלול) נראה להם שניתן לקצר (מה שאנחנו כישראלים עושים תמיד...), ניתן להחנות את האוטו בשבתות בתחנת הרכבת של בית יהושע ולהמשיך משם - כפי שעוד אסביר. 


 דרך בית יהושע וכפר נטר אל נווה איתמר 
אחרי נסיעה בדרך העפר לאורך פסי הרכבת נגיע עד לכביש 553 ונפנה ימינה. נכנס אל הרחוב הראשי של המושב בית יהושע [[אלו שמגיעים מתחנת הרכבת, צאו מהתחנה וסעו ע"פ המשך המסלול ]] ונמשיך אל כפר נטר עד לכיכר רח' ההדרים-רח' האלון, בכפר נטר ושלא תחשבו שהדרך בבית יהושע וכפר נטר כ"כ קצרה! משהו כמו 5 ק"מ לערך או שלוש-רבעי שעה, וזה למהירים שבינננו. כעת נפנה שמאלה בכיכר הכפר-נטרית לכיוון אזור התעשייה "קריית ספיר" ונמשיך בכביש כל הזמן (...אבל כל הזמן!) צפונה כשאנחנו עוברים בדרך עפר או בכביש (ניתן לבחור...) עד שבסופו של דבר אחרי נסיעה של שעה-שעה וחצי נגיע ליישוב נווה איתמר (שהיום זה שכונה עשירה השייכת לנתניה). החיבור מכל דרך אפשרי - העיקר היא הנסיעה צפונה. עצה חשובה: אל תתברברו ותנסו ליסוע על רחובות מקבילים לרחובות ראשיים וכשמגיעים קרוב קרוב לכביש 57 - אנא חזרו אל הדרך הראשית. ניתן מלכתחילה לדווש בדרך הראשית, אלא שדרך זאת מסוכנת מאוד - בעיקר בימי חול, אבל גם בשישי-שבת.הכניסה ליישוב נווה-איתמר היא אחרי מעבר הכביש 57 (נתניה-טול כרם). ממשיכים צפונה, עוברים את גדר היישוב נווה-איתמר, מגיעים למאגר מים (שהשהות בסיבתתו לא נעימה במיוחד) ומציצים שוב פעם לבדוק מה המצב עם פסי הרכבת...

 נחל אלכנסדר וחוף ינאי - הצ´ופר של המסלול 

בפסי הרכבת נפנה ימינה ואפילו בלי להציץ בשום מפה ישר נדע כי הראש אומר - צפון. ממשיכים צפונה כשבדרך עוברים כבישים וצמתים בזהירות גדולה ביותר(!) עד שמגיעים סוף כל סוף לנחל אלכסנדר ("גשר הצבים"), הנסיעה הנעימה והכייפית לצד נחל אלכסנדר משכיחה מאיתנו את מה שעשינו עד אתה, את הדרך ובעיקר את הצמתים המעצבנים... בפגישה עם גשר הצבים מדוושים בשביל ישראל המקביל לנחל, (כתום-כחול-לבן) עד לפארק מעבורות (מול תחנת הדלק "אלון" בצומת העוגן), בו במידה ועכשיו בוקר אז נעצור ונאכל ארוחת בוקר עם איזה קפה טוב ועם עכשיו עומד להחשיך, ניתן לעצור לזמן מה, אולי חצי שעה - לשתות הרבה מים ולהמשיך.

אחרי ארוחת הבוקר נחזור למסלול ונמשיך לדווש במקביל לנחל אלכסנדר שאחנו כרגע ממשיכים לדווש על שביל ישראל הצמוד לנחל וממשיכים מתחת לכביש מעבורות, כביש החוף וכביש מכמורת ומגיעים עד לים התיכון ולחוף ינאי. לשבתניקים שבינינו - ניתן לרחוץ בחוף על הבוקר ולאלו שבאו בשישי אחה"צ יכולים גם להיכנס קצת לים, לפתוח את האוהל ואת שק השינה כשלמחרת ניתן לחזור על עקבותינו או לעזור כוחות ולצאת עם האופניים למסלול טיול חדש!

 
 לתת כבוד לירידה ממשלט 21...
לתת כבוד לירידה ממשלט 21 לחובבי העליות המפרקות שאינן נגמרות והירידות העארסיות המהירות, גירסה מעט תובענית של מסלול נפוץ הכוללת בין היתר עליה מפרכת טכנית ותלולה, מנחל כיסלון לרכס כרמילה, וירידה דרדרתית ומהירה מנפחת שרירים מתל משלטים. להמשך
 טיול אחר הצהריים לעין לימון...
טיול אחר הצהריים לעין לימון בדרך שנותרה לי עד עין לימון ליווה אותי ירח מלא שזרח ועלה בשמיים הכחולים שהלכו והתכהו, כשקרני השמש האחרונות הולכות ונחלשות. להמשך


לפורום טיולים
לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של דוגרי רוקסי...
 לתצוגת פורום
מפסי הרכבת בחוף השרון לנחל אלכסנדר ולבית ינאי
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 5/11/2005 :18:11 משתמש אנונימי  moti עם תוכן  מסלול לימי הגשם
 27/8/2005 :01:58 משתמש אנונימי  ניר עם תוכן  שלום
 9/9/2005 :23:52 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  דוגרי רוקסי עם תוכן  תגובה בנושא אשלח לך עד מחר בשעה 12:30


[ ]
לפרסום זה יש: 3 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 14    דרוג כללי: 3.57

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021