הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טור אישי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

ביום סגרירי, אך יבש מבחינת ממטרים, נעמדו על קו הזינוק של מקצה עלית 12 רוכבים בלבד. אווירת 'סוף עונה' הייתה באוויר. חוסר מתח, חיוכים. אחלה יום לפוצץ בו כשנראה לכאורה שהשאר לא מי יודע מה בפוקוס.
מאת:  אלעד פלטין Power-Train לאתר של אלעד פלטין Power-Train
7/11/2005, 09:41
ירדן רוטשטיין
                

   

 "מה אתה גם פה ?"  

נמרוד כהן (נציג ערוץ 5) שולח לי פרצוף מחייך, כאשר רק 9 שעות קודם התראינו עוד במדרשת שדה בוקר, במסגרת הכנס " אופניים – המכונה, האדם והרוח" שארגן  חזי יצחק.
הזינוק - על כביש אספלט נוח שמוביל ל 5 הקפות של 8 ק"מ.

רוכבים חששו מאוד מהבוץ, רובם אינם יודעים שרק גשם כבד באזור הזה, ערב קודם גורם למסלול בוצי. גשם קל (כפי שהיה) מהדק את המסלול כמו מכבש ומשאיר רק חלק מהמסלול חלקלק באזור הסלעי.
הזינוק היה נוח בהחלט, לא מהיר במיוחד (ובמיוחד בשבילי). השמש למעלה שלחה קרניים מעבר לעננים אפורים ושידרה אופטימיות מהנה.


עמוס וולף
עמוס וולף

 אין ברירה נמשיך ככה 

סינגל טכני נחמד והלאה לעליית סינגל דרדרת הראשונה במסלול. אליעד, עמוס ונתי לידי, כאשר לפתע שפריץ מיים היישר לפנים. המשקפיים מתמלאות בבוץ חום, אני יודע בוודאות שבלי המשקפיים (משקפיי רודי פרוג'קט בעלי משקף אופטי) לא יהיה קל לטוס בסינגלים. הדרופ הגדול זורם לא רע בהחלט מהצד הימני של הסלע (לא הבנתי למה מרבית הרוכבים העדיפו לקחת אותו משמאל). והלאה, יוצאים לדרך הכורכר, שם אני מחליט שאי אפשר להמשיך עם המשקפיים המלוכלכות. אני מנסה להסירם תוך כדי רכיבה לתוך הפנייה ואז הגלגל הקדמי פוגש אבן גדולה שמעיפה אותי הרחק אל מעבר לסטם. המשקפיים עכשיו מפוזרות כלגו על הארץ. אוסף את החלקים וזורק אותם מתחת לשיח. נמשיך בלי משקפיים, using the force ברך שמאל מדממת בצורה רומנטית (זה כבר לא חדש) אבל בנוסף, כאבים חזקים מהירך הפנימית בצד שמאל די מגבילים (לא רחוק מאזור וועד ההורים). אליעד מגיע אליי ומספיק לשאול אם הכל בסדר. לא ממש. לא הכל בסדר. אני ממשיך במעין זרימת שחרור מכאב לתוך סינגל האורנים, כאשר ביציאה ממנו אני מגלה שכל רגע שאני מנסה להוציא "כוח מתפרץ" מהרגליים, כאב חד מגיע מהירך. אין ברירה נמשיך ככה.

ביציאה מסינגל האורנים, אני מזהה את הוריי שמעודדים, יחד איתם עומד מישהו מאוד מוכר שלא הצלחתי לזהות (בהמשך התברר שהיה זה חייל מג"ב שהתעניין במרוץ - כנראה והמשקפיים היו באמת חסרות)

את אייל רהט אני תופס מסתבך עם פנצ'ר שעלה לו ביוקר (היה בחבורת החוד והפסיד מספר דקות יקרות), אחריו את אליעד כאשר מלפנים אני מזהה את נתי הורטינג.


במרדף אחרי נתי
במרדף אחרי נתי

 מודיעים השופטים שהחליטו להוריד הקפה 
יחד עם נתי אני ממשיך במשחק החתול ועכבר כאשר זה מצליח לברוח לי בעיקר בעליות הקיר ואני מצמצם עליו בעיקר במישורים. בהקפה שנייה יורי נושר עקב תקלה, או נפילה (לא יודע את הסיבה). בועז חמו נושר לאחור עקב נפילה ותקלה באופניים. הוא ממשיך איתי ועם נתי לתוך ההקפה השלישית. שם מודיעים השופטים שהחליטו להוריד הקפה (במקום 5 הקפות, 4 בלבד). קצת תמוה, בעוד שיום קודם התלבטו המארגנים בין 5 ל 6 הקפות...
מבחינת הרגשת הסיבולת שלי במרוץ, ביציאה להקפה שלישית, כנראה ו 5 הקפות היו עושות לי רק טוב, אבל מבחינת מצבה של הירך, גם 3 הקפות היו כבר יותר מידי. בועז מצליח להגדיל שוב את הפער כאשר נתי אחריו, מצליח להגדיל גם הוא את הפער ממני. הכאבים בירך מצליחים להוציא אותי מהפוקוס כמעט לגמרי וחלוקת המסלול בראש לקטעים.

אייל רהט ובועז חמו
אייל רהט ובועז חמו

 הקפה רביעית והכאבים כבר ממש מפריעים לרכב 

,עד כדי כך שאני חושב בטעות שאלו התכווצויות שרירים, כתרופה אני מקפיד לשתות שוב ולא מבין למה במזג אוויר נחמד מעין זה השרירים מתייבשים מעייפות. הכאבים מפריעים בעיקר בעליות הקיר ושינויי הקצב לכוח מתפרץ.

סוף הקפה אחרונה ורביעית, נתי הצליח לברוח שוב בסינגלים ובעליית קיר. ידעתי שאני חייב לצמצם את הנזקים במישור האחרון, שם מהירות הרגליים מדברת יותר מאלמנט הכוח. כמו שתכננתי אני מצליח לצמצם לפנים, לא מעט בעזרת עידוד של רוכבים שלי שמתחממים לקראת  זינוק מקצה הספורט.

 


דורון אמיץ ובועז חמו
דורון אמיץ ובועז חמו

 מלפנים,  

חצה לבסוף דורון אמיץ (עלית בוגרים) את קו הסיום ראשון, אחריו איתי גרואג (נוער), עמוס וולף מספר שניות בודדות אחריו (עלית בוגרים), בועז חמו (נוער) ואחריו... נתי הורטינג (עלית בוגרים) שנתן פייט לא נורמאלי כאשר אחריו מגיע הח"מ (עלית בוגרים) בפער של 5 שניות. כאשר ירדתי מהאופניים  גיליתי להפתעתי שאני בקושי מצליח ללכת מרוב כאבים. מדהים מה שמעט אנדרלנין יכול לעשות במרוץ.

במקצה עלית נשים ניצחה ענבר רונן, אחריה נעמי היל ושלישית - יולי שפרן  (איחוד מקצי נשים עד 19 עם עלית נשים).

עלית גברים: דורון אמיץ, עמוס וולף ונתי הורטינג

עלית נוער: איתי גרואג, בועז חמו ואליעד דניאל.


איתי גרואג ויורי לוינזון
איתי גרואג ויורי לוינזון

 שני רוכבים ראויים לציון: 

 שלומי חיימי וניצן מרגלית ממקצה אקספרט שהצליחו לתפוס אותי, נתי ובועז בסיומה של הקפה שלישית (השניים זינקו כ 7 דקות אחרינו). רק ממבט קל בפניו הסובלות של ניצן, ניתן היה ללמוד את ההבדל בין רוכב שמוציא בתחרות 95-100% מהפוטנציאל שלו, לבין רוכב שחופר עמוק-עמוק בלב ומצליח להוציא מעצמו 150-200% מהפוטנציאל.

(קריא : יש דברים בספורט שאי אפשר ללמוד ממאמן מצוין, או מתוכנית אימונים פנטסטית, יש דברים שמביאים, או שלא מביאים מהבית, אלה הדברים שעושים את ההבדל בין רוכב מעולה לאלוף... לא משנה כמה ואטים יש או אין לך ברגליים ובאיזה סף אתה מתחמצן או שלא).

( שלומי הקדים את ניצן בחצי שנייה לתוך ספרינט)

תוצאות מקצה אקספרט נערים :שלומי חיימי, ניצן מרגלית ואסף שירי.

 


חיימי וניצן
חיימי וניצן

 מקצה ספורט 

את מקצה הספורט ניצח בצורה משכנעת רועי מאור (ספורט נערים). אחריו במקצה הנערים, הגיעו צליל פולק ושגיב קהילה.

חלק מתוצאות מקצה ספורט :

במקצה ספורט ילדים - ניצח גיל ברוייד, אחריו מיכאל פפנהיימר ושלישי - אמוץ נהוראי.

מקצה אפרוחים - תומר רייפר, עומר קמחי, ואיתי שריר.

מקצה קטקטים- יותם קרף, נועם גלילי ואיילון מילר.

לשאר התוצאות המלאות של התחרות

שיהיה לכולם בהצלחה במרוץ סדום, אני אישית את הפגרה, באמת כבר התחלתי.

אלעד פלטין - מאמן רכיבת אופניים

0523-541563, [email protected]

 

 

 


ענבר רונן - מנצחת עלית נשים
ענבר רונן - מנצחת עלית נשים
 
 מרתון הר חורשן - 70 ק''מ ב no-man land...
מרתון הר חורשן - 70 ק''מ ב no-man land הגוף מפורק מכל בחינה אפשרית, כואב ודואב לכתוב שורות אלו. גל צחור, אילן אידלסון, גלי רונן, יובל גולן ואחרים, הכינו את מרוץ המרתון הראשון, במסגרת ''ליגת המועדונים''. במידה ולסמן מסלול של 7 ק''מ אינו דבר קל, סימ להמשך
 אליפות ישראל אופני הרים 2005 – מנקודת מבטו של רוכב ספורט. ...
אליפות ישראל  אופני הרים 2005 – מנקודת מבטו של רוכב ספורט. לאליפות ישראל באופני הרים הגיעו כ 250 רוכבי ספורט. המקצה הגדול ביותר השנה. המקצה החל בשעות הבוקר המוקדמות לאחר סוף שבוע גלילי נהדר עם המשפחות. להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אלעד פלטין Power-Train...
 לתצוגת פורום
מרוץ שוהם – לקראת סוף עונה
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 19/11/2005 :21:53 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  סרגיו זוניס עם תוכן  תמונות משוהם!
 17/11/2005 :12:51 משתמש אנונימי  BIG ללא תוכן  אם אפשר לקבל את המסלול ?
 17/11/2005 :15:41 משתמש אנונימי  אלעד פלטין עם תוכן  צור קשר במייל
 11/11/2005 :16:02 משתמש אנונימי  כגענ עם תוכן  יש טעות!!!!
 9/11/2005 :23:39 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אורי רימון עם תוכן  אלעד תמשיך לכתוב ולשתף בחוויות מהתחרויות...


[ ]
לפרסום זה יש: 5 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 38    דרוג כללי: 3.73

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021