הרים - אתר האופניים הגדול בישראל

כתבות > מדור טור אישי
עד כמה החום משפיע על הרכיבה שלך?

   לא רוכב/ת ביולי אוגוסט!
   רוכב/ת בשעות הערב המאוחרות
   רק עם זריחת החמה
   החום לא עוצר אותי
 
 

אז כנראה וזהו. נגמרה עונת מרוצי האופניים לשנת 2005 בישראל. רוב הרוכבים כבר רובצים להם בפגרה ונחים מהעונה הקשה. חשבתי לכתוב לכם מנקודה אישית, כיצד אני רואה את הרוכבים והאירועים הבולטים של השנה החולפת.
קרדיט: כתב: אדם וולף
הועלה על-ידי: 
אלעד פלטין Power-Train לאתר של אלעד פלטין Power-Train
15/11/2005, 12:01

                

   

 רוכב השנה 
עידו סירקין- בקטגוריה הזאת הבחירה הייתה קשה, כי לא היה מישהו שבאמת התבלט בכל התחומים, אבל עידו הוא הרוכב שעשה לי את השנה. סירקין, שנחשב לאחד הרוכבים החזקים ביותר בארץ מבחינה מנטאלית, הוכיח שגם בגיל 30+ יש לו עוד הרבה לתת. הוא רכב ללא חבר קבוצה בדבוקת הרוכבים (רוכב ב- Triple G שהקים בעצמו), ניצח מספר תחרויות והתייצב בראש דירוג הכביש השנה. בנוסף, הוא שמר על יציבות לאורך כמעט כל העונה וגם עשה גלח "קטן" לשיערו הארוך.


 רוכבת השנה 
ענבר רונן- גם בקרב הנשים לא הייתה אחת שהתבלטה גם בכביש וגם בהרים, אבל ענבר בהחלט נתנה את עונת השיא שלה. ענבר, שרוכבת ב- City Cycling Club, זכתה באליפות ישראל באופני הרים שנה שנייה ברציפות וגם נחלה הצלחה בתחרות הראשונה שלה בחו"ל- מקום שני במרוץ סיום העונה באלאניה שבטורקיה. בנוסף היא סיימה במקום השני באליפות ישראל בכביש אחרי פייט עם בוני אשל. אין ספק שמדובר ברוכבת מוכשרת במיוחד, בהתחשב בעובדה שהיא רוכבת בצורה מקצוענית אך ורק שנתיים.


 התקדמות השנה 
מקסים בורלוצקי- הרוכב בעל הנתונים הפיזיים הנדירים נתן עונה פנטסטית כאשר זכה באליפות ישראל באופני כביש וניצח את "הטור של מגידו". מקסים, שרוכב ב- VC חולון, עשה התקדמות ענקית משנה שעברה, לאחר שסיים במקום ה-18 בלבד באליפות ישראל אשתקד ועשה את תחרויותיו הראשונות רק לקראת סיום העונה שעברה.


 הצלחת השנה 
בועז ונמרוד חמו- התאומים המוכשרים בני ה-18 מ- City Cycling Club, הגיעו להישגים מרשימים בתחרויות בחו"ל: בועז השיג את הקריטריון לאליפות העולם באופני הרים לנוער, והגיע למקום ה-79 מתוך 97 רוכבים (סיום התחרות הוא כבר הישג בפני עצמו). נמרוד סיים במקום ה-26 מתוך 59 רוכבים באליפות העולם בדאון-היל לנוער.

בועז חמו במרוץ בן שמן (צילם: גור אריה)
בועז חמו במרוץ בן שמן (צילם: גור אריה)

 אכזבת השנה ותגלית השנה 

אכזבת השנה

ליגת הדאון-היל- הבטיחו ליגה אטרקטיבית ומושקעת של 5 תחרויות השנה. בסופו של דבר לא נמצאו נותני חסויות, ועשרות האנשים שנרשמו לאיגוד רק בשביל להתחרות בליגה הזאת, קיבלו רק תחרות אחת והתאכזבו בגדול.

תגלית השנה
ניצן מרגלית ושלומי חיימי- אמנם לא בדיוק תגלית, כי כבר מגיל ילדים הם הראו כישרון מיוחד, אבל השנה נחשפו רוכבי העלית ליכולות של שני הנערים האלה שרוכבים ב- City Cycling Club. הם נותנים מעצמם יותר מ-100% בכל תחרות, ולא רק שהם ניצחו כמעט כל תחרות בהליכה ממש, בתחרויות ההרים (כאשר מקצה האקספרט היה מזנק מס' דקות אחרי מקצה העלית) הם היו עוקפים רוכבים רבים מהעלית! השיא הגיע במרוץ סובב מטה יהודה, שבה מקצה האקספרט הוזנק ביחד עם מקצה העלית. ניצן ושלומי סיימו את 4 ההקפות שלהם לפני שכל מקצה העלית סיימו את 4 ההקפות הראשונות מתוך 5 שהיה עליהם לעשות. שנה הבאה הם יתחרו בנוער עלית, ולכל העלית צפויים חיים קשים. מרוץ השנה 


מרוץ השנה

וולוו צ'אלנג'- מרוץ הזוגות הייחודי הזה הביא השנה יותר מ-600 מתחרים מכל הגילאים שהתחרו במסלול תובעני של 27 ק"מ, כאשר היו שלושה מקצים- האתגר הקצר (הקפה אחת), האתגר הבינוני (2 הקפות), והאתגר הארוך (3 הקפות), שאותו ניצחו ניל אובראיין ואייל רהט. התחרות אורגנה ע"י עז הרים, שהוכיחה שוב שהם מס' 1 בארגון תחרויות והפנינגים, ונערכה בפעם השנייה במרכז מירב שבכרמל. ההפנינג כלל מופע קפיצות של רוכבי פרירייד, תחרויות ביזאריות בין הצופים, וגם תחרות תחפושות בין המתחרים לרגל חג הפורים.

האירוע המרגש של השנה
הסיום של אליפות ישראל בכביש- התאריך- 25/6. השעה- קצת לפני 10 וחצי בבוקר. הסיטואציה- אל קו הסיום מתקרבים חמישה רוכבים: מלפנים- עמוס וולף מ- VC חולון, ודולקים אחריו מקסים בורלוצקי (VC חולון), אנטון מיכאלוב וירדן גזית (רוזן ומינץ ת"א), ועידו סירקין (Triple G). הניצחון המפתיע של עמוס נראה קרוב מתמיד, אך 20 מ' לסיום פורץ משום מקום מקסים וזוכה בתואר אלוף ישראל. עמוס, אחרי בריחה ארוכה, סיים במקום השני והקדים במעט את ירדן שסיים שלישי.

 


האירוע המרגש של השנה
האירוע המרגש של השנה

 טרגדיית השנה 


גולן שלמון ז"ל- לצערי, גם קטגוריה כזאת צריך להכניס בסיכום העונה. גולן נהרג ב- 16/7 בעת שערך אימון על כביש הסרגל עם רכב ליווי. הוא נדרס ע"י נהג אוטובוס עם 22 עבירות תנועה. לזכרו של גולן, שהיה שען מצוין ובמקצועו מורה ספינינג מצליח, נערכה רכיבת זיכרון בה השתתפו אלפי רוכבים, וגם אליפות ישראל נג"ש נקראה על-שמו ונערכה בעפולה סמוך לכביש הסרגל.

תופעת השנה
מקצה הספורט- רוכבי מקצה הספורט, שנחשב למקצה הפחות חשוב ויוקרתי (אבל הוא לא...), הציפו השנה את סבב המרוצים בארץ, ובעיקר על מרוצי ההרים, במאות של רוכבים. בכל תחרות הם הפגינו נוכחות מרשימה, וגם אם לפעמים מתעלמים מהם או שוכחים אותם, צריך תמיד לזכור שהם שם- משקיעים מזמנם ומגיעים לתחרויות לתת את כל מה שיש להם- מהקטקטים ועד לותיקים.

מילה טובה (לרוכבים שהתבלטו קצת מעבר לרכיבה עצמה)
דורון אמיץ- דורון (VC חולון), סגן אלוף ישראל בשלושת השנים האחרונות, נדבק בחיידק נוסף חוץ מחיידק הרכיבה- חיידק ארגון התחרויות. הוא ניהל השנה לא פחות מ-4 מרוצים! אמנם תחרויות בסדר גודל של ליגת מועדונים, אבל בהתחשב בעובדה שהוא מתאמן באופן מקצועני אז בהחלט אפשר להבין שהוא משקיע מאמצים גדולים, וגם נהנה מזה מאוד.
דרור פקץ'- ב- 18/5 דרור החל לכתוב "יומן של רוכב אופניים עלית ישראלי באירופה". דרור, רוכב עצמאי, קיבל מחמאות ותשבחות רבות על היומן. הוא פתח בלוג והמשיך לכתוב עד המכתב ה-23! דרור הציג יכולת כתיבה משובחת, ורוכבים מתחילים ומנוסים כאחד קראו את יומנו באופן קבוע, למדו והפיקו דברים חדשים, שאח"כ יוכלו ליישם בתחרויות או סתם ברכיבות. על כך מגיע לדרור כל הכבוד! וקצת על השנה שלי 

אני רוכב ב- City Cycling Club וזו הייתה העונה השנייה שאני מתחרה ומתאמן באופן מקצועני. השנה הייתי בקטגוריית הגיל נערים (שנה שנייה)- בהרים התחרתי במקצה האקספרט, ובכביש בקטגוריית מתחילים (התחלתי לרכוב כביש רק באפריל). השנה הרגשתי שיפור רב ביכולתי, ודוגמא לכך היא שבתחילת השנה הייתי מסיים תחרויות הרים במקומות אחרונים, אך לקראת סיום העונה הייתי ממוקם בתחרויות בסביבות האמצע. בכביש סיימתי במקום השני בדרוג, לאחר שהפסדתי את המקום הראשון בתחרות האחרונה העונה בניצנים. בשנה הבאה אני מקווה להיות בקטגוריית הנוער עלית בהרים ובכביש.

נ.ב.
תגובות, תוספות, חוות דעת, הערות, הארות וכו' יתקבלו בברכה.
אדם וולףקרדיט: כתב: אדם וולף
 
 מרוץ שוהם – לקראת סוף עונה...
מרוץ שוהם – לקראת סוף עונה ביום סגרירי, אך יבש מבחינת ממטרים, נעמדו על קו הזינוק של מקצה עלית 12 רוכבים בלבד. אווירת 'סוף עונה' הייתה באוויר. חוסר מתח, חיוכים. אחלה יום לפוצץ בו כשנראה לכאורה שהשאר לא מי יודע מה בפוקוס. להמשך
 מרתון הר חורשן - 70 ק''מ ב no-man land...
מרתון הר חורשן - 70 ק''מ ב no-man land הגוף מפורק מכל בחינה אפשרית, כואב ודואב לכתוב שורות אלו. גל צחור, אילן אידלסון, גלי רונן, יובל גולן ואחרים, הכינו את מרוץ המרתון הראשון, במסגרת ''ליגת המועדונים''. במידה ולסמן מסלול של 7 ק''מ אינו דבר קל, סימ להמשך


לכתיבת כתבה במדור זה...
לרשימת הכתבות של אלעד פלטין Power-Train...
 לתצוגת פורום
סיכום עונת המרוצים 2005 באופניים בישראל - מאת אדם וולף
אימייל יישלח באופן אוטומטי למחבר
 10/12/2005 :08:23 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  רותם ישי עם תוכן  פרגון לאלופים
 10/12/2005 :10:29 משתמש אנונימי  רונן מ עם תוכן  מוזר שתמיד יש מי שיש לו טענות
 26/11/2005 :17:27 משתמש אנונימי  יזהר עם תוכן  יישר כח
 20/11/2005 :21:40 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  ניר . עם תוכן  כל הכבוד אדם כתבה מדהימה
 19/11/2005 :21:05 משתמש אנונימי  עד קופרמן-CCC עם תוכן  נהנהתי לקרוא...כל הכבוד אדם
 19/11/2005 :18:34 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  עידן רייפר עם תוכן  כל הכבוד אחי !
 17/11/2005 :16:07 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אדם וולף ללא תוכן  תודה לכולם
 18/11/2005 :11:48 משתמש אנונימי  נמרוד עם תוכן  יופי של כתבה....
 17/11/2005 :07:17 משתמש אנונימי  אוהב לראות עם תוכן  יופי אדם, והקאמבק של השנה
 17/11/2005 :00:09 משתמש אנונימי  אלונה עם תוכן  יופי של כתבה!!
 16/11/2005 :22:38 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  רועי רועי נוימן עם תוכן  כל הכבוד אדם
 16/11/2005 :21:35 משתמש אנונימי  עדו מזור עם תוכן  בועז שחר תחתים אותו!!
 16/11/2005 :20:22 משתמש אנונימי  בועז שחר עם תוכן  כל הכבוד על הכתבה
 16/11/2005 :19:27 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  תמיר צ עם תוכן  נהנתי לקרוא, תמשיך לכתוב כתבות, יש לך את זה!
 16/11/2005 :00:06 משתמש אנונימי  אורח ללא תוכן  ח"ח ! נהנתי לקרוא!
 15/11/2005 :22:47 משתמש אנונימי  שפירא עם תוכן  יפה מאוד אדם כיף לקרוא !!!!
 16/11/2005 :15:35 חפש הודעות של משתמש זה לחץ\י לפרטי משתמש  אדם וולף ללא תוכן  תודה (גם לאורח...)


[ ]
לפרסום זה יש: 17 הודעות

לדרוג הכתבה יש לבחור בין הר אחד לחמישה הרים
פצצה 5 4 3 2 1 חלש 
מספר מדרגים: 43    דרוג כללי: 4.39

––––– אודות הרים  –––  יצירת קשר  ––––  רשימת הדיוור  ––––  תנאי שימוש
אומניבייס בע"מ 2001 - 2021