מתואר כאן טיול מדהים בדרום הארץ שנערך על ידי 4 חברה ,
הכתבה בכוונה מתומצתת בלי סיפורי גמלים ונבטים כדי שעוד חברה יוכלו בקלות לתכנן את אותו טיול.
ביום שבת 7/10/2006
• יציאה ב 5:00 בבוקר ממרכז הארץ לכיוון דרום, השארת הרכבים בחאן שירות על כביש 40 בין שדה בוקר לעיר הנבטית עבדת
• העמסת תיקים על הגב (משקל של כ 10 ק"ג כולל מים: 5 ליטר) ותחילת רכיבה ב 8:00 בבוקר של 10 ק"מ על השוליים בכביש 40 בכיוון דרום (מצפה-רמון) עד להתפצלות שמאלה עם כביש סוג ב'
• רכיבה של 1 ק"מ על כביש סוג ב' (עוברים דרך כפר בדואי) על להתפצלות שמאלה לדרך עפר סימון שחור (סימון שבילים מס' 17082) ליד אנדרטה (מפת סימון שבילים 18)
• רכיבה של 17 ק"מ בשביל שחור בדרך מישורית ונוחה תוך מעבר דרך הלשבי"ה עד להגעת לחניון לילה
• ירידה טכנית (במהלך הירידה נפילה ופציעה בברכיים של עופר) בשביל השחור של כ 1 ק"מ עד לנחל חוה (רמי יוצא למסלול קצר רגלי של 2 ק"מ הלוך וחזור לגבי חוה בשביל כחול) (מפת סימון שבילים 17)
• ארוחת בוקר בנחל חוה . (שלאחריה מתחיל החצי יום הקשה)
• רכיבה של 5 ק"מ בשביל השחור עם כ 12 עליות וירידות טכניות וקשות פיזית בצוהרי היום של חום מדברי (העליות וירידות מזכירות לחלקנו קו מוניטור של א.ק.ג, או רכבת הרים)
• פניה שמאלה לדרך בסימון אדום (סימון שבילים מס' 17180) במגמת עליה, ומעבר בשדה בולדרים וסלעים כ 5 ק"מ
• ארוחת צהרים ומנוחה לפני הירידה של מעלה נוח
• מעלה נוח- ירידה טכנית של כ 1 ק"מ בשביל מסומן באדום וכניסה למכתש רמון
• המשך רכיבה בשביל אדום במישור, בתוך חצץ כ 4 ק"מ
• פניה ימינה לשביל ירוק כ 1 ק"מ
• פניה שמאלה לציר הנפט- סימון שחור עבירות טובה במישור כ 5 ק"מ עד לחאן בארות
• סה"כ יום א': 50 ק"מ
• חאן בארות (טלפון: 086586713, 0505375265): מקלחת חמה, ארוחת ערב – ניגובים, ושינה באוהלים
יום א' 8/10/2006
• ארוחת בוקר כולל שקשוקה המופרדת מהחביתה ב 7:00 בבוקר, התארגנות ויציאה לדרך ב 8:00 בבוקר
• רכיבה של כ 0.5 ק"מ על שביל שחור לכיוון צפון (השביל שבו באנו אתמול)
• פניה ימינה לשביל אדום (17191) רכיבה של כ 4 ק"מ במישור עד למצד סהרונים
• פניה שמאלה והמשך רכיבה בשביל האדום (17279) במורד מעלה הדקלים- ירידה טכנית כ 2 ק"מ עד להגעה לנחל נקרות
• רכיבה במישור בנחל נקרות כאשר השביל האדום (17260) מכוסה ברובו בחצץ ('דשדשים') כ 15 ק"מ בדרך עוברים את מצד נקרות וממשיכים הלאה עד לסימון שבילים השחור הבא הפונה ימינה
• רכיבה של כ 4.5 ק"מ בשביל שחור (17230) במישור עד להגעה לפיצול עם שביל ירוק
• ממשיכים ישר בשחור בעליה קשה ובהמשך בעליות וירודות נוחות כ 3 ק"מ עד לחרבת קצרה
• עצירה והסתכלות על הנוף בחרבת קצרה
• ירידה טכנית בשביל השחור של כ 1 ק"מ לנחל קצרה
• רכיבה של 7 ק"מ במישור בשביל השחור בדרך נוחה
• עצירה לארוחת צהרים
• המשך רכיבה בשביל שחור נוח כ 6 ק"מ ופניה שמאלה (צפונה) לשביל אדום- שביל ישראל/ דרך המעיינות
• רכיבה בשביל האדום, בדרך עוברים את מצד מואה, סה"כ רוכבים כ 3 ק"מ עד לפניה ימינה לשביל לא מסומן כאשר הכיוון הוא לבוש של עצים ושיחים
• רכיבה של כ 1 ק"מ עד לחאן דרך הבשמים
• סה"כ יום ב': 37 ק"מ
• חאן דרך הבשמים (086581476, 0523666476): מקלחת חמה, בריכת גופרית, ארוחת ערב – עוף בגחלים 'מדפונה', ושינה באוהלים
יום ב' 9/10/2006
• רמי, אלון ואורן יצאו לרכיבת בוקר של 25 ק"מ בדרך המעיינות ופארק ספיר
וחזרה בדרך השלום
• מקלחת וארוחת בוקר והזמנת הקפצה דרך כביש הערבה דרומה עד לבאר מנוחה, ומשם לכיוון מצפה רמון וחזרה לחאן השירות לרכבים ומשם חזרה למרכז הארץ
משתתפים: רמי, אלון, אורן ועופר
תמונות נוספות בהטיול
http://pg.photos.yahoo.com/ph/orengavriel/album?.dir=/2a13re2&.src=ph